Jump to content
Sign in to follow this  
sw

Miejscowości

Recommended Posts

Witam,

 

mam pytanie czy rejestrowanie nazwy domen pochodzących od nazwy małych miejscowości (wiosek) może wiązać się z ryzykiem odebrania jej w przyszłości?

Miejscowości te nie są gminami, powiatami, ani tym bardziej miastami.

Ostatnio sprawdziłem, że nazwa mojej rodzinnej miejscowości jest wolna, tak jak miejsocowości moich dziadków . Mam sentyment do nich i być może w przyszłości stworzę jakiś serwis/stronę dot. tych miejsc.

Na razie chodzi mi o fakt rejestracji domeny.

Proszę o rady.

 

pozdrawiam,

sw@g.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

mam pytanie czy rejestrowanie nazwy domen pochodzących od nazwy małych miejscowości (wiosek) może wiązać się z ryzykiem odebrania jej w przyszłości?

Miejscowości te nie są gminami, powiatami, ani tym bardziej miastami.

Ostatnio sprawdziłem, że nazwa mojej rodzinnej miejscowości jest wolna, tak jak miejsocowości moich dziadków . Mam sentyment do nich i być może w przyszłości stworzę jakiś serwis/stronę dot. tych miejsc.

Na razie chodzi mi o fakt rejestracji domeny.

Proszę o rady.

 

pozdrawiam,

sw@g.pl

 

Jesli domena jest wolna i nie zablokowana przez nask czyli mozesz ja zarejestrowac to smialo to zrob.Nie groza ci z tego tytulu zadne konsekwencje !

Nask tak czy owak musi wycofac sie z glupiego zapisu regulaminu .Sam byly szef dyr.Kozlowski przyznal ze to pomylkowy zapis i tak nie moze byc .Czyli wiadomo przynajmiej ze wladze Nasku mimo iz "byle" sa same swiadome bledu w regulaminie .Pytanie tylko czemu tego jeszcze nie zmienili pozostaje bez odpowiedzi .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesli domena jest wolna i nie zablokowana przez nask czyli mozesz ja zarejestrowac to smialo to zrob.Nie groza ci z tego tytulu zadne konsekwencje !

Nask tak czy owak musi wycofac sie z glupiego zapisu regulaminu .Sam byly szef dyr.Kozlowski przyznal ze to pomylkowy zapis i tak nie moze byc .Czyli wiadomo przynajmiej ze wladze Nasku mimo iz "byle" sa same swiadome bledu w regulaminie .Pytanie tylko czemu tego jeszcze nie zmienili pozostaje bez odpowiedzi .

Sam fakt, że regulamin NASKu jest błędny, czy głupi(sprawa dyskusyjna) nie unieważnia go. W regulaminie jasno jest napisane, że określonych domen nie można rejestrować i jeżeli jakaś domena zalicza się do tej grupy to umowa może zostać rozwiązana. To, że domena nie jest zablokowana do rejestracji nie stanowi tutaj wyznacznika.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sam fakt, że regulamin NASKu jest błędny, czy głupi(sprawa dyskusyjna) nie unieważnia go. W regulaminie jasno jest napisane, że określonych domen nie można rejestrować i jeżeli jakaś domena zalicza się do tej grupy to umowa może zostać rozwiązana. To, że domena nie jest zablokowana do rejestracji nie stanowi tutaj wyznacznika.

 

Zwróć uwagę że w przypadku gdy „Oferta dotyczy Nazwy Domeny odpowiadającej nazwie województwa, powiatu, gminy lub miejscowości w Domenie .pl” NASK ma prawo „odmówić przyjęcia Oferty” – natomiast jeśli przyjmie „ofertę”, czyli zarejestruje domenę, to ten punkt regulaminu nie ma dalszego zastosowania, tzn. NASK nie może rozwiązać umowy z abonentem domeny o nazwie miejscowości. Jest wiele domen o nazwach miejscowości gminnych (np. gora.pl, jastrzab.pl) czy nawet powiatów (krakowski.pl, laski.pl), których abonenci nie mają nic wspólnego z danymi jednostkami, jednak mają te domeny i z pewnością NASK nie ma żadnych podstaw by je usuwać.

 

 

Wracając do tematu, spokojnie rejestruj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zwróć uwagę że w przypadku gdy „Oferta dotyczy Nazwy Domeny odpowiadającej nazwie województwa, powiatu, gminy lub miejscowości w Domenie .pl” NASK ma prawo „odmówić przyjęcia Oferty” – natomiast jeśli przyjmie „ofertę”, czyli zarejestruje domenę, to ten punkt regulaminu nie ma dalszego zastosowania

Przepraszam, mój błąd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sam fakt, że regulamin NASKu jest błędny, czy głupi(sprawa dyskusyjna) nie unieważnia go. W regulaminie jasno jest napisane, że określonych domen nie można rejestrować i jeżeli jakaś domena zalicza się do tej grupy to umowa może zostać rozwiązana. To, że domena nie jest zablokowana do rejestracji nie stanowi tutaj wyznacznika.

 

Dla scislosci nie napisalem, ze regulamin NASKU jest glupi a zapis ! Czyli punkt regulaminu dotyczacy "miejscowosci"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym dodał od siebie, że żaden regulamin nie stanowi prawa wg. konstytucji RP, czy też norm prawa unijnego, którym jesteśmy związani, wszak NASK ma trochę inne prawa, ale tak jak Pan Przemysław jak ofertę przyjmie to krótka piłka i nie musisz się o nic martwić. Wywłaszczenie prawa może mieć miejsce zawsze,ale trzeba spełnić kilka przesłanek na cele publiczne i za słusznym odszkodowaniem.

Mam znajomego, który jest właścicielem domeny miasta pewnego i to wcale nie małego i co zabawne, dogadał się z samorządem, świadczy na ich rzecz usługi, zapewne po korzystnych cenach i... wszyscy są zadowoleni :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapis nie jest głupi, mądry.

Wprowadza porządek i ład, i zapobiega bezsensownym nadużyciom i trwonieniu pieniędzy publicznych.

 

Edit: Pardon, nie zacytowałem kogoś.

Edited by student

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×