Jump to content
Sign in to follow this  
maryuse

Literówka w adresie w Whois

Recommended Posts

Mam takie nieśmiałe pytanie

Czy za literówkę w adresie (nazwa ulicy konkretnie) można odebrać/skasować domenę?

 

Zna ktoś podobne przypadki?

 

edit: Chodzi o nieprawidłowe/omyłkowe dane podane przez klienta do Whois podczas rejestracji domeny

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, to byłby ciekawy przypadek, ale to znaczy, że ktoś musiałby donieść na abonenta domeny. A kto miałby zweryfikować te dane? Register? I co, wyśle on maila na podany w danych kontaktowych z prośbą, o weryfikacje? A ponieważ e-mail raczej jest zawsze prawdziwy, to ten ktoś poprawi dane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ponieważ e-mail raczej jest zawsze prawdziwy, to ten ktoś poprawi dane.

 

Niekoniecznie.

Przy rejestracji domeny klient musi podać adres email - załóżmy, że prawdziwy - stworzony gdzieś na jakimś portalu jakich wiele.

Po rejestracji domeny, abonent tej domeny dopiero wtedy może ustalić sobie NOWY email w tej właśnie domenie. Zatem, zmienia adres email na nowy uważając, że poprzedni nie ma już nic wspólnego z administrowaniem domeną.

 

Kontakt więc jest zerwany.

Bardziej chodzi mi o to czy przypadki "nieprawidłowych" danych kwalifikują się do skasowania takiej domeny. W końcu literówka to też błąd.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam

 

tak kwalifikuje sie do kasacji - sa to jednak sporadyczne przypadki

 

jeżeli juz dochodzi do proby kasacji domeny to rejestrator o tym wiem i zazwyczaj stara sie kontaktować z właścicielem w celu wyjaśnienia bledu/sprawy

 

jednak jest jedna zasada - MUSISZ podawac przy rejestracji prawidlowe dane - jezeli zrobiles literówkę to sa to dane nieprawidlowe - mimo iz nie bylo to umyslne

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Setki domen by musieli skasować, w jednym tylko onecie jest cała masa domen z nieprawidłowym numerem telefonu, bo jak ktoś nie poda(ł) żadnego to system wstawia(ł) +11.234566. Ogólnie od kiedy oglądam whois, widziałem setki najrozmaitszych błędów, niektórzy nawet w nazwisku czy nazwie firmy się mylą i tak wisi przez lata. Nie liczyłbym więc na to że takie domeny będą kasowane, raczej będzie do skutku powiadamianie o konieczności poprawienia danych – aczkolwiek trzeba wziąć pod uwagę że błędy w adresie „ułatwiają” przegapienie płatności...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×