Jump to content
adrjan.b

aukcja w sedo

Recommended Posts

zastanawiam sie i nie wiem nadal jak wystawic aukcje w sedo.. czy to tylko super okazy mozna tam dawac na aukcje ?

 

 

pozdrowienia!

Share this post


Link to post
Share on other sites

;)-->

CYTAT(adrjan.b @ czw, 02 sie 2007 - 14:37) 19073[/snapback]
zastanawiam sie i nie wiem nadal jak wystawic aukcje w sedo.. czy to tylko super okazy mozna tam dawac na aukcje ?

 

Żeby wystawić aukcję, trzeba najpierw dostać ofertę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W takim razie czemu na aukcjach są domeny bez ofert? :>

 

Bo ta oferta, którą się dostaje przed wystawieniem aukcji, służy jako cena wywoławcza lub minimalna – i jeśli nie ma ofert lub nie przekroczą minimalnej, to trzeba sprzedać owemu oferentowi za jego cenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktos pisal ze Sedo bierze 100 euro od sprzedanej domeny. Jak to wyglada i za co dokladnie biora pieniadze?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ktos pisal ze Sedo bierze 100 euro od sprzedanej domeny. Jak to wyglada i za co dokladnie biora pieniadze?

 

A może byś FAQ poczytał?

Sedo bierze 10%, przy czym w przypadku domen .pl jest to co najmniej 100e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.sedo.co.uk/faq/index.php?tracke...how&cat=113

 

jasno i pięknie napisane,

 

jest tak, jeśli ktoś złoży Ci ofertę to wtedy szybciutko aplikujesz do Marketplace Auctions bo masz ku temu podstawy - masz ofertę od kupca, sedo wtedy wie ze nie zaśmieca aukcji "martwą" domeną bo już jest na nią kupiec, to ma sens bo wiedzą ze zarobią, oferta tego kupca może stanowić cenę wywoławczą dla aukcji. Gdyby nie było tego wymogu złożenia oferty przez kupca jako podstawy do aplikowania do aukcji... sedo aukcje wyglądały by jak polskie allegro..., dlatego dopiero teraz bijąc się w piersi w pelni ich popieram, u Niemców porządek zawsze być musi i to skutkuje, a nie tak jak na allegro - handel zarezerowanymi domenami... przerywanie aukcji w nieskończoność etc. Choć czytałem na jakimś zagranicznym forum że przypadki nie płacenia za domeny wylicytowane na sedo zdarzają się, ale raczej sporadycznie. Faq zresztą jasno opsuje kiedy można nie zapłacić za wylicytowaną aukcję, pomyłki itp.

Do pięciu dni taka aukcja od złożenia pierwszej oferty przez kupca moze się rozpocząć i trwa 7 dni, nie dłużej.

 

Jeśli masz domenę wycenioną przez Brokera (generic English, easy to remember etc.) to już samo sedo się zatroszczy by Cię wrzucić do Premium Auctions, czyli na 14 dni aukcję na sedo i do Greatdomeins.com.

 

powodzenia

Share this post


Link to post
Share on other sites

a czy udalo się komuś dostać do Premium Auctions? Z własnej woli aplikując i uzyskując aprobatę czy sami zostaliscie wyłapani jakimś cudem przez Brokera Domain Huntera?

Jakieś wrażenia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zostalem wylapany... i do sedopro czy jak to tam sie nazywa tez. Ale ani z jednego ani z drugiego nie skorzystalem :blink: Nie mam czasu na pierdoly.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×