Jump to content
Sign in to follow this  
Dj_Hit

Czy można na tym zarobić?

Recommended Posts

Witam serdecznie =)

Wiem,że nie popieramy cybersquattingu, ale jak tak czysto teoretycznie ;)

Bo przez przypadek dowiedziałem się o czymś co powstaje, ta firma zajerestrowała tylko domene .com wolna jest net eu i pl itd.

I czy warto jest kupowac np. .net czy wogóle te domeny mają jakiś ruch wtedy?

 

Pozdrawiam ;)

 

p.s. To tylko pytanie, a nie łamanie regulaminu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

.net nie, ale jeśli firma będzie działać w Polsce, to .pl na pewno.

.eu też raczej nie, nikt tego sam z siebie nie używa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a czy fima z branzy IT (dokładnie firma internetowa i jedna firma oferująca gry na kompy) odrazu idą do sądu, czy raczej płaca obywatelowi polskiemu za domenę?

 

I czy grożą mi jakieś spore konsekwecje, jeżeli nie dam jej na parking (nie chce się narażać)?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Różnie.

 

Zwykle chyba jest tak, że oferują ci za domenę zwrot kosztów rejestracji/utrzymania.

Tylko desperaci idą w arbitraż, bo tam to się ciągnie latami. ;-)

 

Oczywiście mogą też pójść do normalnego sądu i żądać odszkodowania za zablokowanie możliwości prowadzenia działalności pod tą domeną plus zwrot wszystkich uzyskanych korzyści i kosztów postępowania sądowego. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zarezerwowałem je - muszę przemyśleć na spokojnie czy warto się w to bawić, choć juz pare domen zagranicznych firm mam, ale w tamtych przypadkach, tak mi się udało, że to słowo znaczy też coś innego więc będe miał jak się bronić, a te 2 to czysty cybersquatting :blink:

 

Wiem na pewno, że 1 firma napewno już niedługo będzie na polskim rynku a druga eurpoejski (sporo o tym piszą w necie)! Trochę dziwne, że nie wzieli tej domeny, chyba wiedziaeli że każdy człowiek o zdrowym rozsądku będzie sie bał zrobić, to co ja :)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bym sie w to nie bawil. szkoda pieniedzy i nerwow na pozniejsze procesy etc.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja bym sie w to nie bawil. szkoda pieniedzy i nerwow na pozniejsze procesy etc.

Eee... Przesada. Kupować, zarabiać, a jak zauważą to grzecznie oddać i udawać głupiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co sądzicie o mailu do np. takiej firmy (za przykład weźmy firmę Amica), z informacją, że pod domeną np. Amica.pl chciało się założyć stronę Wielbicieli Mikrofalówek Amica, ale z braku czasu, ble, ble, ble i czy byli by zainteresowani jej odkupieniem?

 

Ma coś takiego szansę powodzenia? Że, firma się zreflektuje i złoży jakąś ofertę na taką domenę?

 

 

I druga sprawa - czy w takim przypadku powinno się napisać cenę jaką byśmy chcieli, czy czekać na propozycję z drugiej strony?

 

 

Sposób chyba trochę ryzykowny, no ale... "Jest ryzyko, jest przyjemność". :) Chyba, że stanowczo odradzacie takie próby... Moje doświadczenie w tej kwestii jest niestety niewielkie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak trafisz na głupiego - odkupią.

Ale znając życie Amica i podobne firmy zatrudniają prawnika przez którego przechodzą wszystkie umowy w firmie.

A on już zadba o interes firmy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×