Jump to content
Sign in to follow this  
jahptb

MeetDomainers i Pan Krzysztof

Recommended Posts

Moim zdaniem rok temu był znacznie lepszy aukcjoner, ale myślę też że ten "tegoroczny" został poproszony o "czekanie na internet" i stąd to flegmatyczne tempo aukcji. Ale już jego własnym błędem były niskie podbicia, o 100, czasem nawet 50 zł. Myślę że podbicie przy wyższych kwotach nie powinno być niższe niż 500 zł. Jedynie przy lekarze.pl kwota podbicia byłą intuicyjnie odpowiednia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale już jego własnym błędem były niskie podbicia, o 100, czasem nawet 50 zł. Myślę że podbicie przy wyższych kwotach nie powinno być niższe niż 500 zł. Jedynie przy lekarze.pl kwota podbicia byłą intuicyjnie odpowiednia.

Dla jednej domeny podbicie było dziwnie wysokie:

17:35:27: Otrzymano ofertę online na kwotę 1000 PLN (238.66 EUR).

17:35:41: Bieżąca kwota licytacji: 1500 PLN (358.00 EUR).

17:35:48: Rozpoczyna się liczenie - licytacja zakończy się za około 10 sekund!

17:36:11: Licytacja domeny szyld.pl zakończyła się kwotą 1000 PLN (238.66 EUR).

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie! Zresztą osoby na czacie też zwróciły na to uwagę że przy cenie za domene rzędu 4-5k podwyższał stawkę o 100 PLN a przy szyldzie jak ktoś z sali rzucił 1000 PLN to kolejna osoba musiała już dać 1500...moim zdaniem miało to bezpośredni wpływ na cenę końcową tej domeny.

Edited by seo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do tego dodałbym nieprzygotowanie się (nie czytał, co ma być na licytacji?).

Najpierw chciał sprzedawać same kaloryfery.pl, dopiero po interwencji z sali i chyba potwierdzeniu DD zauważył, że ma na kartce komplet kaloryfery.pl i radiators.pl, później zamiast michal.pl chciał sprzedać michał.pl. Michael można "wybaczyć", bo mógłby chcieć przetłumaczyć dla osób z zagranicy, choć powinien wtedy zaznaczyć, że jest to nonIDN, a w języku polskim występuje jeszcze IDN tej domeny.

 

Te pomyłki co prawda na cenę domen raczej nie wpłynęły, ale na ocenę aukcjonera już tak.

Edited by jamiko

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla jednej domeny podbicie było dziwnie wysokie:

 

a.

 

 

Dokładnie! Zresztą osoby na czacie też zwróciły na to uwagę że przy cenie za domene rzędu 4-5k podwyższał stawkę o 100 PLN a przy szyldzie jak ktoś z sali rzucił 1000 PLN to kolejna osoba musiała już dać 1500...moim zdaniem miało to bezpośredni wpływ na cenę końcową tej domeny.

 

Musze mu flaszke postawic w takim razie.

Osobiscie nie zwracalem uwagi na podbicia. Albo cos chcialem kupic albo nie. W przypadku szyldu wychodzi na to, ze mogl zostac sprzedany najzwyzej za 1,4k skoro na 1,5k nie bylo chetnych a to znaczy, ze cena i takbyla niziutka:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem rok temu był znacznie lepszy aukcjoner, ale myślę też że ten "tegoroczny" został poproszony o "czekanie na internet" i stąd to flegmatyczne tempo aukcji.

Nie został, tylko sam to wymyślił, poza tym na Internet zawsze trzeba poczekać te 10 sekund (bo gdzieś są zawsze jakieś drobne opóźnienia), ubiegłoroczny aukcjoner umiał sobie z tym poradzić a ten nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najpierw chciał sprzedawać same kaloryfery.pl, dopiero po interwencji z sali i chyba potwierdzeniu DD zauważył, że ma na kartce komplet kaloryfery.pl i radiators.pl, później zamiast michal.pl chciał sprzedać michał.pl. Michael można "wybaczyć", bo mógłby chcieć przetłumaczyć dla osób z zagranicy, choć powinien wtedy zaznaczyć, że jest to nonIDN, a w języku polskim występuje jeszcze IDN tej domeny.

Zapomniałem zapytać czy osoba, która kupiła michal.pl ma IDNa :) jeśli nie to domena nic nie warta :lol:

 

Faktycznie aukcjoner w większości wypadków czytał domeny tak jakby były to IDNy, jednak było kilka wyjątków, na przykład "mlyyyn" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
just-testing.pl

Zakończona: 1000 PLN (238.66 EUR)

 

Nie chcę zakładać nowego tematu.

 

Pamiętacie może czy ww. domenę licytowała 1 czy kilka osób ?

 

Ostatnio sprawdziłem z ciekawości i leżała już wolna.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chcę zakładać nowego tematu.

 

Pamiętacie może czy ww. domenę licytowała 1 czy kilka osób ?

 

Ostatnio sprawdziłem z ciekawości i leżała już wolna.

 

Pozdrawiam

to była tylko domena testowa, zeby wyprobowac system ;-) W rzeczywistości nie zostala sprzedana ;-)

 

Przy okazji podbicia wątku... ciekawe kto będzie aukcjonerem na MD3.

Share this post


Link to post
Share on other sites
to była tylko domena testowa, zeby wyprobowac system ;-) W rzeczywistości nie zostala sprzedana ;-)

 

Przy okazji podbicia wątku... ciekawe kto będzie aukcjonerem na MD3.

Krzysztof Ibisz :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
to była tylko domena testowa, zeby wyprobowac system ;-) W rzeczywistości nie zostala sprzedana ;-)

 

Przy okazji podbicia wątku... ciekawe kto będzie aukcjonerem na MD3.

 

No kurczaki :) Coś mi to właśnie podpadało. Dzięki za info.

 

Ibisz nie takie gale już prowadził

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za dwa dni w Bytomiu licytację poprowadzi Szymon Majewski, skoro ma już wprawę to może on? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja stawiam na Pudziana.

Odpada, nie ma nawet "wejściówki". :)

No information about domain strongmandomen.pl in Registry NASK database.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×