Jump to content
Sign in to follow this  
kaku

opcja na swoja domene

Recommended Posts

witam, jestem świeży jakby w tej branzy, traktuje to jako hobby, a nóż ktoś , gdzieś :D

mam pytanie, przedlizenie domeny z koncówką pl kosztuje mnie 122 zł

aczkoliwek moge wykupić opcje za polowe tej kwoty, czytanie i zrozumienie zapisów regulaminow, pojec, zwrotów jest dla mnie trudne.

prosze o opinie - czy taka praktyka jest "legalna" , dopuszczalna. wogole możliwa ?

 

czy to czesta praktyka ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

opcja za 61 PLN - dlaczego tak drogo? Wykup sobie opcję np. w ppd.pl za 42 PLN, po jej zrealizowaniu zarejestrujesz domenę za 18 PLN i w tej samej cenie otrzymujesz opcję, rejestrację i gwarancja na normalny koszt odnowienia w kolejnym roku. Tylko opcję wykup na kogoś z rodziny/znajomego, a po rejestracji możesz przetransferować na swoje konto (dane).

Share this post


Link to post
Share on other sites

42zł opcja + 18zł przedłużenie = 60zł.

Rejestruj domeny w Dropped - tam przedłużasz po 50zł a przy okazji masz trochę przydatnych w "domainingu" narzędzi, którymi pewnie wkrótce się zainteresujesz :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
42zł opcja + 18zł przedłużenie = 60zł.

Rejestruj domeny w Dropped - tam przedłużasz po 50zł a przy okazji masz trochę przydatnych w "domainingu" narzędzi, którymi pewnie wkrótce się zainteresujesz :D

 

 

ale czy mogę zarejestrowac sie w serwisie dropped jako "ja" i zaklepac, zalozyc opcje na swoja domene ? przejdzie to ?

 

moje gg 1092614

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale czy mogę zarejestrowac sie w serwisie dropped jako "ja" i zaklepac, zalozyc opcje na swoja domene ? przejdzie to ?

 

moje gg 1092614

Jasne, rób tak i się nie przejmuj niczym, sprawdzone i praktykowane przez wielu.

Jedyny minus, to że domena nie będzie działała przez 2 tygodnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

podbijam, bo chcialbym wiedziec czy obecnie to "legalne".

jak wiem, ze mi wygasa cos po promocji w home.pl to moge normalnie w dropped zrobic tam opcje na te same dane i mniejszym kosztem zachowac domene bez ryzyka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jasne ze tak

w dropped opcja to 32 a oplata 12 wiec wychodzi chyba 44zl, nieco wiecej niz 1/3 kwoty za przedluzenie u obecnego rejestratora.

Sami sobie bata na siebie kreca tymi cenami.A tak

masz domenke na kolejny rok u "przyjaznego" rejestratora.

Nie przejmowalbym sie tym zbytnio. Nigdzie nie jest napisane ze to nielegalne, przynajmniej nie widzialem nic takiego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jasne, rób tak i się nie przejmuj niczym, sprawdzone i praktykowane przez wielu.

Jedyny minus, to że domena nie będzie działała przez 2 tygodnie.

Ale jak tak Cie to trapi to załóż konto tacie i już :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

w dropped wychodzi na to samo wiec nie ma sensu kombinować,

chyba ze masz domeny w nazwa itp, gdzie przedłuzenia są droższe...

 

poza tym latwo polapac sie po danych

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×