Jump to content
Sign in to follow this  
isildur

PraktyczneDomeny.pl

Recommended Posts

Witam,

 

 

Od jakiegoś czasu zamierzałem stworzyc własna strone informacyjna z moimi domenami do sprzedazy. Ostation mialem troche czasu i oto rezultat mojego dziergania przy kompie ;) - nie jestem wielkim programista ani webmasterem wiec ;)...

 

Jestem ciekaw opinii szanownej braci domenowej, czy strone wyglada w miare przejrzyscie i profesjonalnie, a jesli nie to co zmienic i poprawic. Licze na konstruktywna krytyke i z góry dziekuje za wszelkie rady w tej kwestii ;)

 

www.praktycznedomeny.pl

Edited by isildur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncepcja słuszna, strona przejrzysta, jednak nie wygląda zbytnio profesjonalnie.

 

Przepraszam, ale teksty wydają mi się bardzo znajome - żywcem z kopalni. ;)

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

 

Od jakiegoś czasu zamierzałem się stworzyc własna strone informacyjna z moimi domenami do sprzedazy. Ostation mialem troche czasu i oto rezultat moejgo dziergania przy kompie ;) Jestem ciekaw szanownej braci o opini, czy strone wyglada w maire przejrzyscie i profesjonalnie a jesli nie to co zmienic i poprawic. Licze na konstruktywna krytyke i z góry dziekuje za wszelkie rady w tej kwestii ;)

 

www.praktycznedomeny.pl

Wydaje mi się, że jak swoje portfolio postawiłbyś na Wordpressie to dzięki dużej ilości dostępnych skórek zyskałoby na wyglądzie. Ponadto WP jest bardziej SEO. Jakoś nie przepadam za Joomlą...

Zmieniłbym trochę kolorystykę na bardziej "żywą" - patrz chociażby KopalniaDomen.pl

Edited by p0zer

Share this post


Link to post
Share on other sites

jasne, że pewnie stronie wiele brakuje - ale jak to mówia pierwsze koty za płoty. ale co konkretnie byście zmienili lub dodali?? co do kolorystyki to oczywiście można coś pozmieniać - bardziej mi chodzi o funkcjonalność strony - czego w/g was jej brakuje??

 

Leszku - przyznaje bez bicia, że mocno studiowałem Twoją stronę i Bartka w trakcie szukanie koncepcji na sposób przedstawienia oferty bez wciskania tesktów a`la Allegro ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
jasne, że pewnie stronie wiele brakuje - ale jak to mówia pierwsze koty za płoty. ale co konkretnie byście zmienili lub dodali?? co do kolorystyki to oczywiście można coś pozmieniać - bardziej mi chodzi o funkcjonalność strony - czego w/g was jej brakuje??

 

Leszku - przyznaje bez bicia, że mocno studiowałem Twoją stronę i Bartka w trakcie szukanie koncepcji na sposób przedstawienia oferty bez wciskania tesktów a`la Allegro ;)

Wszystko jasne, ale żeby słowo w słowo (np. tekst o kupnie, przekierowaniu i dzierżawie), to lekkie przegięcie. ;) ;)

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

spokojnie teksty beda zmieniane i szlifowane.....ale pomijajc ten szczegół to powiedz mi czego w/g Ciebie brakje stronie by móc ją nazwać profesjonalną? brak pewnych funkcji?, design, sposob przedstawienia oferty?? czekam na uwagi które pomogą mi ulepszyć stronę by rynek domen wtórnych kojarzył sie profesjonalnie....

 

swoja droga tylko na Twojej stronei znalazlem oferte 3 uslug jednoczesnie czyli kupno dzierzawa i przekierowanie i nie powiem spodobalo mi sie to bardzo - ale teksty zostana zmienione tak by zostala tylko koncepcja ;)

Edited by isildur

Share this post


Link to post
Share on other sites
spokojnie teksty beda zmieniane i szlifowane.....ale pomijajc ten szczegół to powiedz mi czego w/g Ciebie brakje stronie by móc ją nazwać profesjonalną? brak pewnych funkcji?, design, sposob przedstawienia oferty?? czekam na uwagi które pomogą mi ulepszyć stronę by rynek domen wtórnych kojarzył sie profesjonalnie....

 

swoja droga tylko na Twojej stronei znalazlem oferte 3 uslug jednoczesnie czyli kupno dzierzawa i przekierowanie i nie powiem spodobalo mi sie to bardzo - ale teksty zostana zmienione tak by zostala tylko koncepcja ;)

Tak jak napisałem koncepcja słuszna, jednak proszę o zmianę tekstów opisujących usługi. ;)

W tego typu serwisach trudno wymyślić nowe funkcjonalności.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

teksty zostana zmienione - skoro nie funkcjonalnosc to co czyni strone nieprofesjonalna?? bo zakldam ze jest w miare przjerzysta....czego jej brakuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
teksty zostana zmienione - skoro nie funkcjonalnosc to co czyni strone nieprofesjonalna?? bo zakldam ze jest w miare przjerzysta....czego jej brakuje?

Wygląd: grafika, kolorystyka. p0zer pisał o tym.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nawet schludnie, tylko jak na liście jest więcej domen, niż 10 i trzeba przewijać w dół, to już zaczyna mnie trochę męczyć. Może lepiej porobić zakładki [1] [2] itd.?

 

Moją uwagę zwróciła domena ciocia.asia ;) Oryginalny pomysł na wykorzystanie końcówki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nawet schludnie, tylko jak na liście jest więcej domen, niż 10 i trzeba przewijać w dół, to już zaczyna mnie trochę męczyć. Może lepiej porobić zakładki [1] [2] itd.?

 

dzieki za celna uwage ;) a na ciocie asie mam wlasny pomysl ;)

Edited by isildur

Share this post


Link to post
Share on other sites
strona zmodyfikowana jesli chodzi o kolory i template - jak sie podoba teraz??

Kolory są cieplejsze, ale logo jest takie puste - tzn. za dużo bieli po napisem. Wrzuć tam chociaż jaką linię albo przeciągnij biurko, przy którym ta panna siedzi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
strona zmodyfikowana jesli chodzi o kolory i template - jak sie podoba teraz??

Usuń moje teksty, nie udzieliłem nikomu prawa do ich kopiowania i wykorzystywania. Ewentualnie podaj źródła. ;)

Trochę szacunku do mojej pracy.

Jeśli strona ma być profesjonalna, to niech teksty będą autorskie.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leszku teksty beda zmienione - i jak je zmienie dam Ci znac bys mogł sam je przejrzec - na razie pracuje jeszcze na templatem....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moją uwagę zwróciła domena ciocia.asia ;) Oryginalny pomysł na wykorzystanie końcówki.

 

Na StartupSchool był zdaje się prezentowany projekt pod domeną kucharka.asia - może stąd wzięła się i ciocia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Leszku teksty beda zmienione - i jak je zmienie dam Ci znac bys mogł sam je przejrzec - na razie pracuje jeszcze na templatem....

Nie musisz dawać przeglądać, po prostu napisz od podstaw własne, trochę kreatywności.

Myślałem, ze po moim pierwszym poście załapiesz.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
załapałem za pierwszym razem.....

No to usuń jak Cię właściciel tekstów ładnie prosi, a nie ściemniasz, że zmienicie.

W nagrodę, jak roboty google dotrą do tych skopiowanych tekstów, to odpowiednio potraktują domenę na wiele miesięcy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

treść została zmieniona - template też został poprawiony - dziękuje wszystkim za cenne uwagi - licze na kolejne :)

 

Arturze - dzieki za ostrzezenie co do botow google - postaram sie by kontent tej strony byl jak domeny - unikatowy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli zainsteresowałem się jakąś domeną, to klikam na formularz i pojawiają się puste pola.

 

Jedno pole mógłbyś wypełnić automatycznie.

Jeśli kliknąłem na przycisk formularz zapytania przy konkretnej, interesującej mnie domenie,

to jej nazwę mógłbyś wstawić do pola: nazwa domeny. Nie musiałbym tego wpisywać.

 

Wydaje mi się, że byłoby to ułatwienie dla zainteresowanego zakupem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a mnie tylko dziwi czemu ta dyskusja odbywa się w oddzielnym temacie a nie w "Portfolia!" ?

 

-jasne, lepsza promocja ale ...

 

Mnie w sumie też (bez urazy dla autora tematu), ja kiedyś próbowałem zasięgnąć opinii w temacie swojej strony/portfolio i pstryknąłem posta w "Ogólne Rozmowy" - od razu znalazł się "policjant", który nie omieszkał mi przypomnieć, że do tego typu zapytań jest osobny dział :)

 

Na marginesie oprócz tej "odpowiedzi" otrzymałem wtedy tylko jeszcze jedną (więc furrora niesamowita - ale nie żalę się z tego powodu)

 

W przypadku PraktyczneDomeny*pl i całego tego wątku, jestem troszkę zażenowany, że Seles musiał się chyba trzykrotnie upominać o to, aby nie kopiować jego autorskich tekstów ;)

 

Poza tym wszystkim, ostatnia wersja (oglądałem 2 minuty temu) PraktycznychDomen bardzo mi się podoba (no może ta blondynka z telefonem nie jest w moim typie + jej Photoshopowe zęby ;) )

 

 

S.F.

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×