Jump to content
SELES

Subiektywny przegląd kanałów sprzedaży domen.

Recommended Posts

Guest smg

Jest to bardzo subiektywne spojrzenie na dostępne i efektywne kanały sprzedaży.

Allegro to tablica reklamowa i nie ma tam EndUserów.

AM raczej służy do sprzedaży D2D i też nie ma tam EndUserów

Parkingi - z doswiadczenia blogujący wie, że jest mniej ofert i zapytań (chociaż prawie całe życie domeny kierują na Kopalnię).

di.pl - zgoda

mailing/telefon- no niech będzie

publiczne portfolio - i tu jest pies pogrzebany. Publiczne portfolio jest gwarantem sukcesu z czym się za bardzo nie zgadzam. "Grube ryby" chyba nie maja takich portfolio, bo pewnie ich nie potrzebują do sprzedaży domen. Takie portfolio jest dobre, jak się ma kilka dobrych domen, dużo średnich i wiele słabych. Większość sprzedanych domen i tak kieruje na kopalnię, więc żyć nie umierać.

Subiektywnie rzecz biorąc, to trzeba mieć publiczne portfolio, żeby trzepać kasiorę. :)

Edited by smg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest to bardzo subiektywne spojrzenie na dostępne kanały sprzedaży.

Allegro to tablica reklamowa i nie ma tam EndUserów.

AM raczej służy do sprzedaży D2D i też nie ma tam EndUserów

Parkingi - z doswiadczenia blogujący wie, że jest mniej ofert i zapytań (chociaż prawie całe życie domeny kierują na Kopalnię).

di.pl - zgoda

mailing/telefon- no niech będzie

publiczne portfolio - i tu jest pies pogrzebany. Publiczne portfolio jest gwarantem sukcesu z czym się za bardzo nie zgadzam. "Grube ryby" chyba nie maja takich portfolio, bo pewnie ich nie potrzebują do sprzedaży domen. Takie portfolio jest dobre, jak się ma kilka dobrych domen, dużo średnich i wiele słabych. Większość sprzedanych domen i tak kieruje na kopalnię, więc żyć nie umierać.

Subiektywnie rzecz biorąc, to trzeba mieć publiczne portfolio, żeby trzepać kasiorę. :)

Napisałem, że subiektywne.

Parkowałem domeny przez długi czas zarówno na SEDO, jak i NameDrive, więc coś o tym wiem, wiele osób też parkuje i wyprowadza domeny, które nie zarabiają.

"Grube ryby" nie potrzebują rad, nie do nich adresowany był ten przegląd.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg
"Grube ryby" nie potrzebują rad, nie do nich adresowany był ten przegląd.

Ale nie podkreślaj subiektywnie nowym osobom, że publiczne portfolio jest przyczynkiem do sukcesu. :D Domeny które są w Twoim wpisie są bez ceny, a 80% może być powiązane z Twoimi znajomościami lub pochodną branżą. B)

 

Ostatnio networker pytał o czym pisać, najlepiej jak będzie pisał o SEO, DD pisze o sprzedażach, Michau też zajął dobrą działkę i fajnie pisze, a Ty jaki będziesz miał następny wpis?

Może coś o domenach medycznych?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale nie podkreślaj subiektywnie nowym osobom, że publiczne portfolio jest przyczynkiem do sukcesu. :D Domeny które są w Twoim wpisie są bez ceny, a 80% może być powiązane z Twoimi znajomościami lub pochodną branżą. B)

 

Ostatnio networker pytał o czym pisać, najlepiej jak będzie pisał o SEO, DD pisze o sprzedażach, Michau też zajął dobrą działkę i fajnie pisze, a Ty jaki będziesz miał następny wpis?

Może coś o domenach medycznych?

 

mi się podoba, za bardzo nie rozumiem do czego dążysz, założyłeś specjalnie nowe konto żeby takie rzeczy wypisywać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Portfolio wpływa na ilość zapytań, ułatwia nawiązanie kontaktu. Czy coś się sprzeda, to już kwestia interakcji z klientem.

 

[...]Ty jaki będziesz miał następny wpis?

Może coś o domenach medycznych?

Może o Tobie napiszę, jeszcze nie wiem.

 

ps. Przypominam, że miałeś nie wypowaiadać się w moich tematach. B)

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg
Portfolio wpływa na ilość zapytań, ułatwia nawiązanie kontaktu. Czy coś się sprzeda, to już kwestia interakcji z klientem.

 

 

Może o Tobie napiszę, jeszcze nie wiem.

 

ps. Przypominam, że miałeś nie wypowaiadać się w moich tematach. B)

Wiesz, że ja się sam zastanawiam nad takimi wpisami, ale to będzie raczej polemika. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Napisałem, że subiektywne.

Parkowałem domeny przez długi czas zarówno na SEDO, jak i NameDrive, więc coś o tym wiem, wiele osób też parkuje i wyprowadza domeny, które nie zarabiają.

 

 

Czy dobrze rozumiem...parkowanie domen na ND dawalo mierne rezutaty?

Klienci nie potrafili kliknac w link sprzedazy?

Teraz w ND mozna zrobic link, ktory kieruje na dowolne portfolio lub oferte na gieldzie domen.

 

Czy uwazasz, ze lepiej po prostu kierowac wiekszosc domen na portfolio i niech czlowiek szuka odpowiedniej domeny?

 

Mi przejscie z SEDO na ND (plus linki do AM) dało spory wzrost sprzedazy.

Zastanawiam sie czy te co nie zarabiaja kierowac do specjalnego portfolio (aktualizowanego automatycznie za pomoca nowego API AM).

Chwilowo logistycznie jest to cięzkie do zrobienia (brak w API zmiany dnsow, lub ustawienia przekierowan)

ale bede chcial zrobic taka probe przez 2-3 miesiace.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy dobrze rozumiem...parkowanie domen na ND dawalo mierne rezutaty?

Klienci nie potrafili kliknac w link sprzedazy?

Teraz w ND mozna zrobic link, ktory kieruje na dowolne portfolio lub oferte na gieldzie domen.

 

Czy uwazasz, ze lepiej po prostu kierowac wiekszosc domen na portfolio i niech czlowiek szuka odpowiedniej domeny?

 

Mi przejscie z SEDO na ND (plus linki do AM) dało spory wzrost sprzedazy.

Zastanawiam sie czy te co nie zarabiaja kierowac do specjalnego portfolio (aktualizowanego automatycznie za pomoca nowego API AM).

Chwilowo logistycznie jest to cięzkie do zrobienia (brak w API zmiany dnsow, lub ustawienia przekierowan)

ale bede chcial zrobic taka probe przez 2-3 miesiace.

Podzieliłem się swoim doświadczeniem, każdy może mieć inne. Tak, parkując domeny w ND miałem mniej zapytań niż teraz.

Teraz nie parkuję domen, więc nie testowałem najnowszych rozwiązań. Kilka osób będących na MD rozmawiało ze mną na temat parkowania i narzekały na bardzo małą ilość zapytań, nawet posiadacze dużej ilości domen, myślę, że próbowały różnych opcji związanych z parkingiem.

 

Ja wybrałem portfolio i to mi bardzo dobrze pracuje, każdy ma prawo do wybrania innej drogi.

 

Myślę, że wiele osób będzie zainteresowanych opiniami innych aktywnie sprzedających domainerów. Może warto żebyś napisał o swoich doświadczeniach szerzej, w tym, czy w nowym temacie.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem napinkę odnośnie tego co napisał SELES

Od razu zaznaczył że jego dzieło ma charakter subiektywny a nie charakter 10 przykazań

Chcesz to się stosujesz, nie chcesz to robisz po swojemu a tutaj mamy naskok na człowieka jakby co najmniej napisał że TEN KTO NIE MA PUBLICZNEGO PORTFOLIO JEST GUPI (gupi celowo)

Share this post


Link to post
Share on other sites

SELES, a testowałeś może czy więcej zapytań jest jeśli przy domenach w Kopalni miałeś podaną konkretną cenę czy jeśli tej ceny nie było (jak teraz)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
SELES, a testowałeś może czy więcej zapytań jest jeśli przy domenach w Kopalni miałeś podaną konkretną cenę czy jeśli tej ceny nie było (jak teraz)?

 

Przyłączam się do pytania. Lepiej podawać ceny "z góry" czy dopiero w odpowiedzi na zapytanie?

 

Z jednej strony to drugie zapewne zwiększa liczbę zapytań, ale pierwsza wersja sprawia, że zapytania - o ile będą - to od Klientów już raczej zdecydowanych. Jak to wygląda w praktyce?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg
SELES, a testowałeś może czy więcej zapytań jest jeśli przy domenach w Kopalni miałeś podaną konkretną cenę czy jeśli tej ceny nie było (jak teraz)?

W Kopalni nie ma cen, tam możesz zapytać o szczegóły. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg
Dobry art SELES. To o czym mówi się w skrócie, Ty opisałeś z detalami.

Tylko mi nie mów, że tam jakieś detale zobaczyłeś? B)

Jak wejdziesz na szukajke to jakąś kompensację otrzymasz z tego wszystkiego, razem z komentarzami. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Mailing jest dosyć skuteczny, jeśli jest umiejętnie przeprowadzony" niby oczywiste, ale proszę więcej szczegółów

Share this post


Link to post
Share on other sites
W Kopalni nie ma cen, tam możesz zapytać o szczegóły. B)

wiem, że nie ma, ale być może kiedyś były i o to mi chodzi

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Mailing jest dosyć skuteczny, jeśli jest umiejętnie przeprowadzony" niby oczywiste, ale proszę więcej szczegółów

Jak będę chciał napisać o szczegółach, to napiszę e-booka. B)

 

@xtr, kiedyś były ceny, było mniej zapytań. Są też dodatkowe powody, dla których nie wystawiam cen.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
@xtr, kiedyś były ceny, było mniej zapytań. Są też dodatkowe powody, dla których nie wystawiam cen.

Dzięki! Bardzo przydatna informacja B)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg
Jak będę chciał napisać o szczegółach, to napiszę e-booka. :D

 

@xtr, kiedyś były ceny, było mniej zapytań. Są też dodatkowe powody, dla których nie wystawiam cen.

 

 

Jak jesteś blogerem domenowym, to może coś napiszesz na ten temat. Jako celebryta domenowy powinieneś spełniać prośby swoich fanów. :D

 

A co do cen za domeny to fani są głodni takich informacji. Zamieść je na forum żeby wszyscy mieli pogląd, jak się sprzedaje i za ile w kopalniach. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • Odświeżam temat. Koniec aukcji dziś i jutro. Obie aukcje konczą się o godzinie 22:00
    • Dziś koniec https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605852/
    • Jutro zakończenie aukcji
    • Guliwer.pl   100 pln netto poprzez AM   OFERTA WAZNA DO 7 DNI   kontakt w watku lup PM
    • vsport.pl   Zdominuj rynek sportowy z vsport.pl !   Teraz masz szansę przekształcić swoją pasję w dochodowy biznes dzięki domenie vsport.pl. Ta wyjątkowa i zapadająca w pamięć domena otwiera przed Tobą nowe możliwości na rynku sportowym w Polsce.   Jakie korzyści możesz mieć z posiadania domeny vsport.pl ?   1. Wyjątkowa i łatwa do zapamiętania: Domena vsport.pl to nie tylko pusty adres internetowy. To "pierwszy krok" do wybicia się na tle konkurencji, przyciągając uwagę klientów, partnerów biznesowych oraz inwestorów.   2. Zaufanie klientów: Profesjonalna domena, która jest ikoną sportu, buduje zaufanie klientów i wzmacnia wizerunek Twojej marki jako lidera w branży.   3. Szerokie pole możliwości: Niezależnie od tego, czy chcesz prowadzić sklep sportowy online, organizować wydarzenia sportowe czy być vlogerem, blogerem z pasją do sportu, domena vsport.pl jest idealnym fundamentem dla Twojego sukcesu.   Nie przegap wyjątkowej okazji! Rynek sportowy w Polsce czeka na lidera Twojej niszy, który będzie inspirował, angażował i dostarczał najwyższej jakości produkty i usługi. Domena vsport.pl to Twój mistrzowski klucz do sukcesu w tej pasjonującej podróży.
    • postrzelamy.pl postrzelajmy.pl   Zapraszam do zakupu i składania ofert: postrzelamy.pl postrzelajmy.pl  
    • thetimes.pl   Sprzedam domenę thetimes.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Okazyjna cena. Zapraszam!
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      902

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×