Jump to content
Saint

Mail do właściciela domeny w .PL whois

Mail we whois  

47 members have voted

  1. 1. Czy jesteś zdania, że widoczny mail do właściciela domeny we whois ułatwiał by sprzedaż domen?

    • Tak
      33
    • Nie
      12
    • Nie wiem
      2
  2. 2. Czy udoststępnił byś swój mail aby był widoczny we whois?

    • Tak
      33
    • Nie
      10
    • Nie wiem
      4


Recommended Posts

Ciekawy jestem waszych opinii i na taki temat. Doskonale wiemy, że w przypadku sprzedaży domen pierwsze co robi potencjalny klient to sprawdza dane we whois, ale jeśli jesteśmy osobą prywatną to wszystkie nasze dane są utajnione. Zakładając, że byłaby możliwość aby mail właściciela domeny był widoczny we whois i żeby była to opcja zależna od jego woli to myślicie, że ułatwiło by to sprzedaż domen na rynku wtórnym? To rozwiązanie wydaje się być rozsądnym z punktu widzenia domainerów, a opcja jak opcja można z niej skorzystać lub nie i przede wszystkim nie ujawniać pozostałych danych tworząc sobie mail typu: domeny@sprzedajedomeny.pl i potencjalny klient od razu napisze na tego maila aby się skontaktować w sprawie domeny. Osobiście myślę, że taka opcja powinna być poddana pod głosowanie i mam nadzieje, że będzie z pozytywnym skutkiem, a co za tymi idzie opcja taka zostanie wprowadzona.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Doskonale wiemy, że w przypadku sprzedaży domen pierwsze co robi potencjalny klient to sprawdza dane we whois

Sprawdzanie who is to ostatnia z czynności, którą robi potencjalny klient, a pierwsza to z pewnością wpisanie adresu do przeglądarki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opcja pokazywania może być, nawet w formie zakodowanej tak jak to jest w OVH, gdzie nie widać maila abonenta, a informacja jest poprzez OVH.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawy jestem waszych opinii i na taki temat. Doskonale wiemy, że w przypadku sprzedaży domen pierwsze co robi potencjalny klient to sprawdza dane we whois, ale jeśli jesteśmy osobą prywatną to wszystkie nasze dane są utajnione. Zakładając, że byłaby możliwość aby mail właściciela domeny był widoczny we whois i żeby była to opcja zależna od jego woli to myślicie, że ułatwiło by to sprzedaż domen na rynku wtórnym? To rozwiązanie wydaje się być rozsądnym z punktu widzenia domainerów, a opcja jak opcja można z niej skorzystać lub nie i przede wszystkim nie ujawniać pozostałych danych tworząc sobie mail typu: domeny@sprzedajedomeny.pl i potencjalny klient od razu napisze na tego maila aby się skontaktować w sprawie domeny. Osobiście myślę, że taka opcja powinna być poddana pod głosowanie i mam nadzieje, że będzie z pozytywnym skutkiem, a co za tymi idzie opcja taka zostanie wprowadzona.

 

To bardzo dobre rozwiazanie i juz prawie 2 lata temu proponowalem takowe w rozmowie z dyr. Kozlowskimi i pania o marchwkowym kolorze fryzury o imienu Monick :)

Obie te osoby juz nie pracuja w NASK ale wowczas nie wzbudzalo to zaintereresownia u obojga a jedynie spotkalem sie z argumentacja ze NASK nie posredniczy w sprzedazy domen i kojarzeniu kupujacego ze sprzedajacym !.Moze nowe rozdania we wladzach beda sprzyjaly takim rozwiazania ale szczerze mowiac bardzo watpie .

Faktem jest ze moim skromnym zdaniem min 30% potencialnych klientow bierze dane z whoisa i to sa najbardziej swiadomi i wartosciowi klienci nie ci co maja info z www .

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Doskonale wiemy, że w przypadku sprzedaży domen pierwsze co robi potencjalny klient to sprawdza dane we whois, ale jeśli jesteśmy osobą prywatną to wszystkie nasze dane są utajnione.

 

Coś nie teges. Z tego co mi wiadomo to to, czy Twoje dane mają być utajnione czy nie to kwestia Twojego wyboru.

W Dropped bezproblemowo, w Nazwa.pl ze względu na Ich uboczną działalność - zbieranie makulatury - za pisemną zgodą. Nie wiem jak jest gdzieś inaczej.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coś nie teges. Z tego co mi wiadomo to to, czy Twoje dane mają być utajnione czy nie to kwestia Twojego wyboru.

W Dropped bezproblemowo, w Nazwa.pl ze względu na Ich uboczną działalność - zbieranie makulatury - za pisemną zgodą. Nie wiem jak jest gdzieś inaczej.

 

Też nie mogłem załapać idei tematu (może jestem ograniczony, lub poprostu mam zbyt małą wiedzę), ale np. w az.pl sam decyduję, czy ujawniam swoje dane, czy mają być niewidoczne...

 

 

S.F.

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coś nie teges. Z tego co mi wiadomo to to, czy Twoje dane mają być utajnione czy nie to kwestia Twojego wyboru.

W Dropped bezproblemowo, w Nazwa.pl ze względu na Ich uboczną działalność - zbieranie makulatury - za pisemną zgodą. Nie wiem jak jest gdzieś inaczej.

 

To się wszystko zgadza,

ale chodzi o ten jeden szczegół - Twoje dane są ustawione na "ukryte" (jako os. fiz.) ale email mógłby być widoczny i można by go zawsze zmienić.

Taka jest intencja autora (tak mniemam i w sumie propozycja cenna)

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też nie mogłem załapać idei tematu (może jestem ograniczony, lub poprostu mam zbyt małą wiedzę), ale np. w az.pl sam decyduję, czy ujawniam swoje dane, czy mają być niewidoczne...

 

 

S.F.

alpine5

 

Chodzi o ukrycie danych z jednoczesnym upublicznieniem adresu email jak np. w przypadku .eu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też nie mogłem załapać idei tematu (może jestem ograniczony, lub poprostu mam zbyt małą wiedzę), ale np. w az.pl sam decyduję, czy ujawniam swoje dane, czy mają być niewidoczne...

 

 

S.F.

alpine5

 

Grzesiek proponuje i z tym sie nalezy chyba zgodzic, ze nie chce aby cale dane osobowe byly widoczne w whoisie a jedynie mail kontaktowy do abonenta ! Wiadomo ze teraz jest mozliwosc pokazania calych danych ale nie ma takiej mozliwosci zeby byl tylko mail typu "kontakt z abonetem" np. tak jak jest na parkingu namedrive

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już kumam :)

 

W takim przypadku, to byłby świetny pomysł z ujawnieniem samego adresu mailowego.

 

 

S.F.

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już kumam ;)

 

W takim przypadku, to byłby świetny pomysł z ujawnieniem samego adresu mailowego.

 

 

S.F.

alpine5

 

Byla masa pomyslow calkowicie zlana przez nask .

Z takich propozycji ktor teraz pamiatam a tez proponowalem to :

1.renew opcji na takich samych zasadach jak domen

2.wymyslenie formuly w korej abonent moglby wykupic dozywotnie prawo do domeny placac np za wiecej niz 20 lat z gory !

Skoro wowczas i teraz mozna bylo zaplacic za 10 lat z gory a domeny raczej nie beda istnialy wiecej niz 30 lat to dac taka opcje ze jesli ktos jest sklonny wniesc jednorazowa oplate za 20 lat z grory to niech otrzyma certyfikat wlasnosci domeny a nie prawo abonenckie ale do tego trzeba czegos wiecej niz wymyslenia oplat karnych za nie udana komende :)

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mail ujawniony we whois byłby na pewno dużym ułatwieniem dla domainerów. Oczywiste jest, że nie każdy klient końcowy ma pojęcie w ogóle o whois i ci korzystali by z tego mniej. Jednak jakby nie patrzeć zawsze była by to ciekawa opcja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Grzesiek proponuje i z tym ...

Tomek jeśli idzie o ścisłość ;)

 

Trochę zaplątał, bo z ankiety wynika że chodzi o mail a z treści ogólnie o dane....

Nie wydaje mi się abym cokolwiek zaplątał. Dane abunenta czyli osoby fizycznej sąukryte, a wybrany mail widoczny lub nie kwestia tego czy dana osoba chce skorzystać z takiej możliwości czy nie.

 

kilofek: patent z wykupieniem na 20 lat jest też świetną sprawą moim zdaniem pytanie tylko czy panowie z ABW też mają takie zdanie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
kilofek: patent z wykupieniem na 20 lat jest też świetną sprawą moim zdaniem pytanie tylko czy panowie z ABW też mają takie zdanie :)

 

Pod warunkiem, ze automatycznie wylaczy to dana domene z arbitrazu. W innym przypadku nie widze sensu. Jaki sens ma oplacanie domeny na 20 lat? Przeciez teraz mozna to zrobic na 10 z tego co pamietam. Tylko po co? Ceny odnowien spadaja wiec jedynym argumentem byloby wylaczenie takiej domeny z arbitrazu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może warto przypomnieć, że sprawa emaila przy ukrytych prywatnych danych w WHOIS została rozwiązana w przypadku hidden whois dla domen gTLD i innych, dla których rejestratorzy lub pracujące dla nich firmy zajmują się anonimizowaniem whois. Mianowicie, dla ukrytych danych ujawniony kontakt emailowy wygląda mniej więcej tak, np. [domena.ext]@protecteddomainservices.com Wysłany na ten adres email jest przez operatora anonimowego whois przekierowywany na rzeczywisty adres emailowy właściciela domeny. Wszystko anonimowe; można powiedzieć, że ujawniony adres email też 'zaszyfrowany', a komunikacja działa. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pod warunkiem, ze automatycznie wylaczy to dana domene z arbitrazu. W innym przypadku nie widze sensu. Jaki sens ma oplacanie domeny na 20 lat? Przeciez teraz mozna to zrobic na 10 z tego co pamietam. Tylko po co? Ceny odnowien spadaja wiec jedynym argumentem byloby wylaczenie takiej domeny z arbitrazu :)

 

Nie chodzi o to zeby chronic te domeny w sposob szczegolny bo nie tedy droga .Chodzi np. o to ze majac prawo wlasnosci do domeny latwiej byloby ci np. rozmawiac z bankiem na temat kredytu pod taki zastaw ! Chodzi o zmiane jaksciowa czyli taka jak dzierzawa wieczysta a wlasnosc hipoteczna cos w tym rodzaju .

To przyczyniloby sie z pewnoscia do lawinowego rozwoju rynku ! Ale jak sie budze z tego snu to widze tylko kolejne kary wymyslone przez nask ;) A skora ta instytucja jest tak lasa na kase bo jest, to pokazujemy im droge i prosty sposob jak sciagnac kupe szmalu z rynku .Nie chce za ten pomysl od nasku zadnej dzialki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chodzi o to zeby chronic te domeny w sposob szczegolny bo nie tedy droga .Chodzi np. o to ze majac prawo wlasnosci do domeny latwiej byloby ci np. rozmawiac z bankiem na temat kredytu pod taki zastaw ! Chodzi o zmiane jaksciowa czyli taka jak dzierzawa wieczysta a wlasnosc hipoteczna cos w tym rodzaju .

 

Juz zalapalem. Akurat ostatnio na szkoleniu w jednym banku az mnie korcilo aby zapytac czy sa w stanie zabezpieczyc sie na domenach :) W tej chwili oczywiscie nie ma o tym mowy ale w przypadku wlasnosci ktorys bank na pewno zdecydowalby sie na taki produkt a stad juz niedaleko do wiekszych sprzedazy "na kredyt"

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
    • receptomaty24.pl   aukcja BCM
    • dorabiaj.pl dorabianie.pl pracedomowe.pl   Sprzedam
    • dziś zakończenie aukcji
    • http://www.wypozyczalniaprzyczepkrosnostyrus.pl/  
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,180
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×