Jump to content
pb

Dwa bizony: linux.biz.pl i nieruchomosci.biz.pl ;-)

Recommended Posts

W moim stadzie uchował się jeden bizon (drugi padł – ale został wskrzeszony przez jakiegoś nekromantę), więc do towarzystwa dokupiłem mu drugiego...

linux.biz.pl

nieruchomosci.biz.pl

Warte coś te żubry? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież wiesz że my bizonów nie tolerujemy... bym powiedział że stówka od sztuki do maksymalne maximum :unsure: pb - daj coś porządnego do wyceny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież wiesz że my bizonów nie tolerujemy... bym powiedział że stówka od sztuki do maksymalne maximum ;) pb - daj coś porządnego do wyceny ;)

Ja to bym się i nad tą stówką dłuuugooo zastanawiał. Miałem kiedyś (a teraz jestem dziadkiem :D ) takiego bizona, ale prawdziwego, a nie polskiego żubra - karmiłem, karmiłem, a i tak po roku zdechł... ;):unsure:;)

Choć z drugiej strony keywordy niegłupie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
pb - daj coś porządnego do wyceny :unsure:

 

Nie mogę, można tylko jeden temat dziennie. :-P

 

Linux.biz.pl trzymam już dwa lata i pewnie nadal będę przedłużał. Hasło „Linux dla firm” jest ciągle żywe, a to dobra domena do tego – może ktoś się kiedyś zgłosi. ;-)

 

A te nieruchomości wziąłem dziś, tak mnie jakoś skusiły. Miesiąc temu puściłem laptopy.biz.pl i Linux był samotny. ;-)

 

Z hamerykańskich bizonów to miałem F10.biz i F12.biz – ale po co mi one były, to nie mam pojęcia. Uciekły przez dziurę w płocie przy pierwszej okazji.

 

 

===[edit]===

 

No proszę, pod nieruchomosci.biz.pl przez dwa pierwsze lata i w ostatnim roku istniał serwis: http://web.archive.org/web/*/http://nieruchomosci.biz.pl

Widzę też sporo backlinków, czy jak to się tam nazywa... ktoś ją pozycjonował widocznie.

Szkoda, że nie da się bizonów parkować...

Share this post


Link to post
Share on other sites
nieruchomosci.biz.pl ma bana w google - mniej niz zero ;/

No, to jak tak - to faktycznie mniej niż zero.

Może jak by to była nieruchomomosci.pl to warto by było walczyć, ale z .biz.pl nie ma sensu. Niewarta skórka za wyprawkę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nieruchomosci.biz.pl ma bana w google - mniej niz zero ;/
Na podstawie jakiego narzędzia?

no właśnie, jakiego?

strona przecież jest zaindeksowana :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie sprawdziłem wcześniej i oparłem się na info @bartola.

Teraz sprawdziłem i ja ją widzę zindeksowaną przez Google. Jedna strona i w dodatku pod www. ..., ale jest.

Więc nie jest zabanowana. Nie straszcie @pb!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie straszcie @pb!

 

Ja się nie boję, w razie czego bizony mnie obronią. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja się nie boję, w razie czego bizony mnie obronią. ;-)

:( Pies obronny to taki, którego należy bronić w każdej sytuacji... Nie wiem jak jest z bizonami... Ale młody Lepper ma kilka więc coś w tym musi być.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A wracając do tematu – domeny nie było w google z oczywistych względów: była nieaktywna przez miesiąc, więc wypadła z wyników. Tak się dzieje z prawie wszystkimi (a może wszystkimi) domenami .pl, które wygasają – zostają co najwyżej podstrony, ale główna zawsze znika. Ale jak tylko domena stała się znów aktywna, to wróciła do wyników.

Share this post


Link to post
Share on other sites
bartol, możliwe że na którymś DC nie ma informacji o tej stronie, ale bana raczej nie ma :)

 

np

http://208.69.34.230/search?hl=pl&q=in...chomosci.biz.pl

 

Może troche OT, ale z jakiego narzedzia korzystacie aby sprawdzic czy jest ban czy nie? Mam jedna domenkę dla której na http://www.iwebtool.com/ pokazuje:

 

No results found, attempting a different look-up...

 

The domain name has no PageRank value, it is LIKELY to be banned.

 

The domain name has no records with Google. It is either new or MAY BE banned.

 

ale pod info:domena w googlach wyswietla wynik.

 

Pytam, bo mam jedna domene na oku i pokazuje tak samo jw. na iwebie natomiast pod info:domena wyswietla "Niestety nie ma informacji dotyczących adresu x". Domena nie jest jeszcze zarejestrowana, nie ma nic o niej w archive.org, ale była dodawana kiedys przez kogos do jakich katalogow.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może troche OT, ale z jakiego narzedzia korzystacie aby sprawdzic czy jest ban czy nie? Mam jedna domenkę dla której na http://www.iwebtool.com/ pokazuje:

 

No results found, attempting a different look-up...

 

The domain name has no PageRank value, it is LIKELY to be banned.

 

The domain name has no records with Google. It is either new or MAY BE banned.

 

ale pod info:domena w googlach wyswietla wynik.

 

Pytam, bo mam jedna domene na oku i pokazuje tak samo jw. na iwebie natomiast pod info:domena wyswietla "Niestety nie ma informacji dotyczących adresu x". Domena nie jest jeszcze zarejestrowana, nie ma nic o niej w archive.org, ale była dodawana kiedys przez kogos do jakich katalogow.

 

google-ban-male.jpg

 

Powodzenia

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam ponownie. Dzieki za algorytm. Domena nie jest zarejestrowana, ale juz po pierwszym kroku "jest spore prawdopodobieństwo, że...". Czy ten algorytm odnosi sie takze do domen niezarejestrowanych? Szczerze: wydaje mi się ze na bana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam ponownie. Dzieki za algorytm. Domena nie jest zarejestrowana, ale juz po pierwszym kroku "jest spore prawdopodobieństwo, że...". Czy ten algorytm odnosi sie takze do domen niezarejestrowanych? Szczerze: wydaje mi się ze na bana.

 

Jesli domena byla kiedys aktywna i dostala bana, to nawet jesli znow ja zarejestrujesz to ban bedzie aktywny. Zmiana abonenta nic tu nie pomorze. Ban jest za zawartosc serwisu, ktory kiedys stal albo stoi na danej domenie, a nie za sama domene.

 

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytam, bo mam jedna domene na oku i pokazuje tak samo jw. na iwebie natomiast pod info:domena wyswietla "Niestety nie ma informacji dotyczących adresu x". Domena nie jest jeszcze zarejestrowana, nie ma nic o niej w archive.org, ale była dodawana kiedys przez kogos do jakich katalogow.

Domena mogła wylecieć z indeksu google zanim odwiedził ją robot webarchive :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli domena jest zbanowana w google, to polecenie site:domena.pl nie zwraca wyników. Tak było w przypadku serwisu hoga.pl - dostał bana od google za ukrywanie linków :).

Jeżeli jest coś nie tak z wynikami to całkiem możliwe, że to tymczasowa czkawka google lub w najgorszym przypadku jakiś filtr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×