Jump to content
Sign in to follow this  
Pulsar

Opdowiedniki HRD i Domainmaker

Recommended Posts

Czy są jakieś alternatywy dla tych firm pozwalające na komunikację z NASK po EPP ?

 

A czy HRD daje dostęp do EPP? Myślałem, że oni tylko dają dostęp do API, a dostęp do EPP daje NASK rejestratorom. Tylko od rejestratora zależy, które z funkcji EPP udostępnia w swoim API – większość oferuje tylko podstawowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze EuroDNS (choć nie umożliwiają np. rezerwacji domen - ale obiecali mi ją dorobić :unsure: ) Poza tym AZ.pl i Nazwa.pl udostępniają bardzo szczątkowe API przez HTTP.

Share this post


Link to post
Share on other sites
AZ.pl i Nazwa.pl udostępniają bardzo szczątkowe API przez HTTP.

 

AZ ma API oparte na protokole xmlrpc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
AZ ma API oparte na protokole xmlrpc.

Naprawdę? A jak wysłałem do nich maila z prośbą o dostęp do API, to mnie odesłali do jakiegoś prostego polecenia HTTP do sprawdzania domen. Ani słowa o XMLRPC. Może bali się że im serwer położę? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Naprawdę? A jak wysłałem do nich maila z prośbą o dostęp do API, to mnie odesłali do jakiegoś prostego polecenia HTTP do sprawdzania domen. Ani słowa o XMLRPC. Może bali się że im serwer położę? :unsure:

 

No mają też jakieś proste zapytanie HTTP do sprawdzania dostępności domen, podobnie jak NetArt, ale nie nazwałbym tego API. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlatego napisałem "szczątkowe" :unsure:

 

No ale to prawdziwe API, na xmlrpc, ma wszystkie potrzebne funkcje (oprócz przechwytywania domen zablokowanych po wygaśnięciu rezerwacji ;-).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe jak się do niego dobić skoro go tak przed publiką bronią :unsure: A przynajmniej bronili przede mną...

 

Pewnie zwąchali, że coś knujesz. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×