Jump to content
ryskadow

Sklep prestashop.pl i portfolio domen

Recommended Posts

witam,

 

Chcialbym sie Was zapytac czy warto do portofolio domen wykrzystac skrypty sklepu Presta

 

demo wizualne jest tutaj:

http://demo.prestashop.pl/

 

Import produktow za pomoca API Aftermarket zalatwi uzupelnianie zawartosci.

Zamiast Do koszyka moge przekierowac do konkretnej oferty w AM, lub tez skorzystac z modulow platnosci wbudowanych w sklep.

 

SKlep posiada takie przydatne rzeczy jak podobne produkty, lista mailingowa, powiadamianie o nowych produktach itp.

Powiadamianie o obnizce ceny (jak nie ma , to sie latwo dorobi)

 

Duzo fajnych rzeczy, tylko pytanie czy ktos z ENDuserow z tego bedzie korzystal?

 

 

Przy okazji moze ktos wie, jak zrobic przekierowanie w AM np, na mojsklep.pl zeby w moim sklepie otwierala sie juz strona z kontretna domena?

zeby user nie musial szukac domeny na stronie sklepu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
witam,

 

Chcialbym sie Was zapytac czy warto do portofolio domen wykrzystac skrypty sklepu Presta

 

[...]

 

Duzo fajnych rzeczy, tylko pytanie czy ktos z ENDuserow z tego bedzie korzystal?

 

[...]

 

Właśnie też się nad tym zastanawiałem. Jednak, ponieważ nie jestem 100% domeniarzem ;) zaczynam od jakiegoś czasu się "bawić" w przygotowanie tego sklepu pod zupełnie inny asortyment niż domeny :wub: .

 

Sam sklep mi się podoba [jest darmowy - wiem, że są osoby, które w życiu nie postawiłyby poważnego "interesu" ;) na darmowym skrypcie, "sklepie]. Dla niektórych wadą podobno jest, że Klient musi się rejestrować aby przystąpić do zakupów. Uważam, że rejestracja, to przynajmniej jakaś gwarancja że Klient jest "prawdziwy" i gwarancja samego procesu zakupu.

 

Myślę, że z domenami warto by poeksperymentować ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy naprawdę uważacie, że domeny kupuje się do "koszyka"? Wg mnie to niepoważne.

 

a tak serio, to czemu nie?

Mozna przeciez potraktowac domeny jako zwykly towar.

 

Rozważam też zamiast koszyka uzycie linka z AM to akceptacji oferty

np. tylko nie klikajcie na tej stronie ZATWIERDZ;)))

http://www.aftermarket.pl/marketbuynow.php?id=25639

 

Sklep sluzylby bardziej do przyciagania klientow (lepsze uprzadkowanie domen, indeksowanie w google, mailing do zarejestrowanych klientow itp)

 

Jesli klient wchodzi na domene np. kotly.pl to pojawiaja mu sie na liscie jeszcze kotły.pl kotlyolejowe.pl , kotly.bydgoszcz.pl

Tego narazie nie ma w AM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od pewnego czasu szukam skryptu na portfolio. Przekopałem internet i porażka :-( nikt nic interesującego nie oferuje - czy to darmowe czy płatne. Zrobię sobie niestety na darmowym i skasuje domeny na ND. Przekieruje każdą domenę na portfolio i może coś w tego wyjdzie. Najlepiej jest zapłacić firmie za ładne portfolio które będzie reprezentować posiadane stadko.

 

A co do sklepu, chyba ze dwa lata temu zrobiłem sobie portfolio na takim sklepie i choć ładnie to wyglądało, to koniec końców była to wtopa ;)

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy naprawdę uważacie, że domeny kupuje się do "koszyka"? Wg mnie to niepoważne.

 

Dokładnie. Skrypt ze sklepem internetowym jest niepoważny i nie na miejscu.

Lepiej portfolio i ewentualnie jeśli ktoś chce zapłacić kartą lub elektronicznym przelewem (!) zrobić dodatkową podstronę płatności jednak ja się na to nie zdecydowałem, właśnie z tego względu że to nie jest sklep ;)

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widziałem już kiedyś podobne rozwiązanie tj. sklep z domenami i niespodobał mi się ten pomysł, więc odradzam. Zgadzam się z przedmówcami, że to jakieś takie niepoważne jest i dziwne jakies.

Ja zdecydowałem się wczoraj wycofac domeny z ND i postawić portfolio na własnym skrypcie z newsletterem i innymi bajerami. Zobaczymy jak to się będzie spisywać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystarczy trochę pogmerać w kodzie (zwłaszcza w tłumaczeniu...) i zamiast "Dodaj do koszyka" możemy mieć "Wrzuć do wanny" albo "Wsadź do garnka"... akurat z tym jest najmniejszy ból.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przysiadlem w weekend i wyszlo mi takie portfolio

 

http://www.alfaprojekt.pl

 

w wyszukiwarce mozna wpisywac np.

 

foto -bydg czyli pokaz wszystko co zawiera slowo "foto" i nie zawiera "bydg"

 

 

Dane aktualizuja sie z aftermarket za pomoca AM API

 

Jestem ciekaw Waszych opinii.

Edited by ryskadow

Share this post


Link to post
Share on other sites

IDN-y wygladają strasznie.

tzn. xn--fotograf-lubny-eyc.pl daje wiele do myślenia warto byłoby by był obok zamieszczone fotograf-ślubny.pl

Edited by snip

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka moich uwag:

 

1. http://www.alfaprojekt.pl/new_domain.php Not Found

2. domeny premium, wyświetliłbym w jednej kolumnie, dwie kolumny powodują, że jest mało czytelnie, i że chcesz pokazać te domeny za wszelka cenę.

3. Trwajace aukcje, Na skroty, Ostatnio sprzedane - gdzie się podziały polskie literki?

4. Trwajace aukcje - czemu nazwy domen nie są linkami, tylko cena?

5. Ostatnio sprzedane - jak się da to zrób linki do sprzedaży i podaj ceny za jakie domeny zostały sprzedane.

6. Kolorystyka, czemu szaro?

 

Pozdrawiam,

Bartek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przysiadlem w weekend i wyszlo mi takie portfolio

http://www.alfaprojekt.pl

Wyszła Ci taka mini giełda :-) Super sprawa z zakładką "Trwające aukcje" Widać że zrobione z pomysłem. A swoją drogą to zastanawia mnie jak to możliwe, że udało Ci się sprzedać takie domeny jak podałeś w "Ostatnio sprzedane" ;-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzieki wszystkim za konkretne uwagi;) Kilka wad z nich znalem ale nie chcialo mi sie juz poprawiac;)

Ale obiecuje poprawe;)

 

2. domeny premium, wyświetliłbym w jednej kolumnie, dwie kolumny powodują, że jest mało czytelnie, i że chcesz pokazać te domeny za wszelka

 

Jest jeszcze link w bocznym menu, "Domeny premium"

http://www.alfaprojekt.pl/premium_domain.php

 

Jak polacze obie wersje, czyli bedzie opis plus link do oferty,....i ponizej link "pokaz wszystkie" to chyba bedzie najlepsze rozwiazanie?

 

5. Ostatnio sprzedane - jak się da to zrób linki do sprzedaży i podaj ceny za jakie domeny zostały sprzedane.

Nie kazdy kupujacy chcialby ujawnienia cen, ale dodalem pod tą listą sumaryczną sprzedaz za te 20 domen.

 

6. Kolorystyka, czemu szaro?

 

Akurat te kolory mi sie podobaja;) i tutaj zmian raczej nie bede robil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapytam,

Czy "złóż ofertę" i "kup teraz" celowo tak ustawiłeś aby wymuszały logowanie na konto lub zakładanie konta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę szkoda, że z projektu non-profit, dla którego zgłosiłeś się jako osoba chcąca go rozwijać (listing.pl), zrobiłeś własne portfolio (grafika, nawet domena kieruje na folio) no ale cóż.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapytam,

Czy "złóż ofertę" i "kup teraz" celowo tak ustawiłeś aby wymuszały logowanie na konto lub zakładanie konta?

 

 

tak celowo, jednak jak ktos wybierze link "zloz oferte" i umnie czytac to moze tez wybrac link "przejdź na tę stronę aby zadać pytanie." (AM)

 

Nie chce u siebie w portfolio tworzy platnosci, wysylania klientom faktur. Sprzedawanie mi przez AM narazie sie sprawdza, a gdy wystawie pro forma klientowi to potrafi przez miesiac zwklekac z oplata, i nie wiem co potem z takim gosciem robic. Bo akurat za miesiac mu sie prześni ze jednal kupi ta domene, a ja w tym czasie ja sprzedam innej osobie. Na AM sa jasne zasady, kupujacy ma 5 dni na oplacenie, jak nie oplaci to moge spokojnie sprzedawac kolejnej osobie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozważam też zamiast koszyka uzycie linka z AM to akceptacji oferty

np. tylko nie klikajcie na tej stronie ZATWIERDZ;)))

http://www.aftermarket.pl/marketbuynow.php?id=25639

Witam,

W jaki sposob mozna stworzyc taka transakcje jak ta podana pod linkiem na AM?

Szukalem w panelu, ale nie znalazlem czegos takiego, aby bez e-maila kupujacego stworzyc taka oferte

Z gory dziekuje za odpowiedz

Pozdrawiam,

Edited by guardiola

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

W jaki sposob mozna stworzyc taka transakcje jak ta podana pod linkiem na AM?

Szukalem w panelu, ale nie znalazlem czegos takiego, aby bez e-maila kupujacego stworzyc taka oferte

Z gory dziekuje za odpowiedz

Pozdrawiam,

 

Wejdz na swoja oferte bezposrednio z gieldy i nacisnij Kupteraz to pojawi sie link jak powyzej ;)

Zeby kupic trzeba jeszcze raz zatwierdzic, wiec nie boj sie ze kupisz odrazu po kliknieciu Kupteraz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×