Jump to content
Renek

Największe pomyłki domeniarzy

Recommended Posts

Arbel z arbelarif.com przedstawił wyniki swojej ankiety przeprowadzonej na NamePros.com. Zatytułowana była „What Is The Biggest Mistake You Did?” i miała odpowiedzieć na pytanie, czego w swoim zawodowym życiu żałują domeniarze. Przedstawiamy wyniki i… zapraszamy do wyznawania swoich „grzechów”.

 

( aznews.pl/2009/11/najwieksze-pomylki-domeniarzy-ankieta/ )

 

- Wykupowanie wszystkich tych gównianych domen – 18 wskazań

- Nierozwijanie domen w strony, serwisy – 3 wskazania

- Brak badania, analizowania przed zagłębieniem się w domaining – 3 wskazania

- Sprzedanie opartej na słowach kluczowych domeny .com bez ustalenia ceny minimalnej – 3 wskazania

- Brak pomysłu lub planu na atak… po prostu kupowanie wszystkiego z nadzieją – 3 wskazania

- Cybersquatting – 2 wskazania

 

Wyspowiadacie się???

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyciąganie zbyt pochopnych wniosków typu "skoro 7gr.pl sprzedałem za 200zł, to inne podobne jak np. 8gr.pl sprzedam w podobnej cenie". W ten sposób straciłem zarobione 200zł ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
a "nindżołapy" moga sie wypowiadać?

Jak wszyscy to wszyscy...

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

-pierwszym życiowo domainerskim błędem było wyciskanie z googla ruchu od 2002 zamiast rejestrowanie domen pod ruch

-nie rejestrowanie/rezerwowanie od razu wyszukanych nazw - początek biznesu

-szukanie polskich literówek

-zaspanie aukcji niektórych domen (ciągle się przytrafia)

-nie przyjecie kilku ciekawych ofert, które jednak po czasie wydają się satysfakcjonujące.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nabieranie przekonania ze skoro na dopiero co zarejestrowaną domenę otrzymałem ofertę to musi być to domena warta gigantyczne pieniądze. Skutek odrzucenie oferty i zero innych ofert.

Już 2 razy się tak przejechałem w efekcie czego w moim portfelu nie zagościło 1350zł a obie domeny okazały się ;) (jedna już poszła sobie wolno druga pewno też tak skończy )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zdecydowanie się na sprzedaż jednej z domen "eu" za 10k zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
-nie rejestrowanie/rezerwowanie od razu wyszukanych nazw - początek biznesu

 

To chyba każdy przechodził, ale przy cenach rejestracji 60-70 zł (=12-14 obiadów) gdy zaczynałem się tym interesować będąc jeszcze studentem, trudno było wszystkie dobre domeny zarejestrować, zwłaszcza że nawet za te atrakcyjne nazwy zarobek na allegro był wątpliwy, a parkingów jeszcze nie było...

 

Do bardziej aktualnych "grzechów" dodam:

– wystawianie aukcji od kwoty niższej niż satysfakcjonująca (kończy się prawie zawsze tak samo...)

– wystawiania aukcji domen bez sprawdzenia zarobków na parkingu – czasem się zorientuję i wycofam, ale zwykle ktoś kupi za grosze dobrze zarabiającą domenę...

– puszczanie nie-takich-znowu-najgorszych domen bo szkoda mi 40 zł na przedłużenie; czasem aby złapać i zarejestrować za 10, a czasem odpuszczanie całkiem – niektóre z tych domen szybko znajdują amatora i potem żałuję... no ale nie można mieć wszystkiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje błędy to:

 

- Nie chciałem rejestrować domen które mają mniej niż 100 uq/dzień.

- Nie poleciałem wszystkiego słownikiem i nie wziąłem całkiem dobrych sztuk. Do dziś dzień jak patrze na to co leżało wolne o łapie się za serce.

- Artykuły w stylu http://www.di.pl/index.php?showtopic=10 bo wiele osób się zaczęło interesować tematem dzięki nim bez powiedzenia "dzięki".

- Stracony czas po wprowadzeniu tastingu w .pl jeśli chodzi o domeny pod ruch. Żeby mieć portfolio .pl które zarabia 10e/dzień trzeba mieć minimum setki domen i o przedłużeniu nie może być mowy w większości z nich. W przypadku innych tld można bez problemu z kilkunastu domen uzbierać portfolio które robi te 10e/dzień.

- Puściłem domenę która robiła 20e/dzień ;)

- Nie wziąłem wszystkich 3 literówek.

 

i wiele wiele innych. Jednak wiem, że podobna sytuacja jest dzisiaj, że nie potrafimy przewidzieć rzeczy ktore za kilka lat będą oczywiste. Pocieszające :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zarejestrowanie 3 znakowych .com kiedy moglem ;) Mialem 2 w koszyku lecz tego nie zrobilem.

Nie zarejestrowanie literowek n-k kiedy prawie wszystkie byly wolne, wziolem 2 na testy z czego tylko jedna zarejestrowalem.

Edited by 513581

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja dla odmiany za największą porażkę uznaję pomyłkowe kupienie domeny bikestats.com za 1k USD ;) wpisałem jedno zero za dużo, nie wiedziałem czy da się to prawnie odkręcić :P teraz będę ją przedłużał chyba do końca świata :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proponuję dłuższą zmianę lidera :P

Kilofek - na MD '08 - wspominał jak nie przedłużył większej ilości dwuliterówek.

 

I to dwuliterówek .com!

 

Prawie rok temu nie opłaciłem 6d.pl, ale mój najgorszy chwyt to było niezarejestrowanie domeny samochód.pl po tym jak wpadła z opcji :P

 

Zwycięzcy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie no Panowie przy niektórych z Was to moje -1350zł nic nie znaczy :P

Z "liderami" to bym chyba do windy nie wsiadł ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z "liderami" to bym chyba do windy nie wsiadł :blink:

...że wstyd?... ;) eee... każdy ma coś na sumieniu... ja nie przedłużyłem ProjektowanieStron.pl i niby większe pieniężnie wtopy robiłem to ta pierwsza nie daje mi spać po nocach... ;)

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
...że wstyd?... ;) eee... każdy ma coś na sumieniu... ja nie przedłużyłem ProjektowanieStron.pl i niby większe pieniężnie wtopy robiłem to ta pierwsza nie daje mi spać po nocach... ;)

Pozdrawiam!

 

Nie o wstyd chodzi tylko jak komuś np: dwuliterówka spadła to równie dobrze przy jego "szczęściu" może ta winda spaść...

:blink:

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites

miałem w rezerwacji śledzik.com.pl ale sobie odpuściłem a do dzisiaj nie wiem czemu...:blink:

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak weszły IDN zarejestrowałem kilka fajnych, chyba jeszcze później po roku przedłużyłem ale następnym razem już odpuściłem, niektóre z tych domen są teraz u użytkowników tego forum :blink:

miałem:

kołpaki.pl

chłodnia.pl

mrożonki.pl

salonślubny.pl

przegląd.pl

 

Teraz już bym tych domen nie puścił ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moje błędy to:

- Artykuły w stylu http://www.di.pl/index.php?showtopic=10 bo wiele osób się zaczęło interesować tematem dzięki nim bez powiedzenia "dzięki".

 

TMI, ja czytałem ten artykuł i dowiedziałem się z niego wielu istotnych rzeczy. Uważam, że napisałeś go na prawdę dobrze i dla początkujących jest to jedna z podstawowych lektur do zaliczenia na tym forum. Dzięki takim poradnikom nowym domainerom jest dużo łatwiej. Tak więc dzięki za to, że go naskrobałeś :blink:

 

miałem w rezerwacji śledzik.com.pl ale sobie odpuściłem a do dzisiaj nie wiem czemu...;)

 

Dla pocieszenia dodam, że mam na prawdę dobre kombinacje śledzika i większość z nich notuje zaledwie 1-2 wejścia dziennie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja do dzisiaj nie moge sobie wydarowac filmhd.pl Nie oplacilem i plum ;-)

Druga wtopa, to brak kasy na koncie i wybor w przedluzeniu miedzy poradnikprzedsiebiorcy, a poradnikstudencki.. wybralem to pierwsze ;-)

No i najwieksza wtopa, to domeny.pl gdzie mam jedna domene, ale na szczescie juz sie za kilka dni od nich uwalniam ;-)

 

Pamietam tez, ze przy kilku domenach - totalnych ninjach, na poczatku walilem ceny z kosmosu, jak znalazl sie klient - pozniej i tak te domeny spuszczalem, wraz z poglebianiem wiedzy na di.pl. Aczkolwiek nigdy tych domen nie rejestrowalem na sprzedaz - bardziej pod swoje projekty... I tak zazwyczaj jest, ze jak zarejestruje dla siebie, to na te domeny ktos sie trafia, a na domeny typowo na handel nikt nie chce sie polakomic ;-)

 

A juz taka mega ninja wsrod wtop, to ogolnie zajmowanie sie domenami :blink: Pocieszam sie tylko faktem, ze dzieki temu "wspieram polska nauke" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

- mój największy problem to uciekające licytacje.

Chyba sobie netbooka kupię z wielką anteną, bo kilka bardzo dobrych domen mi uciekło, gdyż nie zdążyłem dojechać do domu i zabidować wyżej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×