Jump to content
domeny89

Jak sie zarabia na parkingu ?

Recommended Posts

zaparkowanej domeny nie wolno pozycjonować ani dawac do niej linków

ruch ma byc "naturalny"

i wszelkie oszustwa prędzej czy później wyjdą na jaw

 

 

Oczywiście, taka informacja jest zawarta w regulaminie, ale...

 

W regulaminie jest zawarta informacja, że ruch powinien być bezpośredni lub z wyszukiwarki. Jak w wyszukiwarce może się znaleźć strona, która nigdzie nie jest zalinkowana? to przecież przeczy sobie.

 

Skąd te linki mają się wziąść?

 

Żeby strona trafiła do googla i żeby ktoś ją w ogóle znalazł (a więc, najlepiej żeby może trafiła do pierwszej setki wyników....) to muszą do niej prowadzić JAKIEŚ linki. Jakie? Przecież ND samo z siebie za google nie robi i nie wstawia stron do google, nijak nie przyczynia się do zwiększenia pozycji strony.

 

Z drugiej strony- ruch z katalogów jest raczej żaden. Katalogi przecież nie do tego służą, niewiele osób szuka tam czegoś. Czy grozi więc czymś umieszczenie strony w katalogu?

 

No i poza tym- jak ktoś chce docelowo sprzedać domenę, a parking wykorzystuje jako tymczasowe rozwiązanie (żeby domena się nie "marnowała")- to pozycjonuje domenę, bo lepiej wypozycjonowana łatwiej się sprzeda.

 

 

Mógłby ktoś przystępnie te wątpliwości rozwiać?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skąd te linki mają się wziąść?

 

Nikt nie zabrania parkowania domen po serwisach

domena "spada" trafia do Ciebie i na parking jak serwis był wypozycjonowany i linki miał to będą wejścia z wyszukiwarek i z linków

 

na "nową" domene nie będzie wejść z linków i wyszukiwarek

(chociaż zdarzało mi się ,że google indeksowało moje domeny na parkingu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

chyba nie zrozumiałeś Asceta tego regulaminu.

zabroniona jest reklama czystej domeny zaparkowanej?! bo co byś chciał reklamować ? reklamy ?

brakuje najważniejszego: treści, wkładu pracy w promocję, która przekłada się na wartościowych userów, oni z kolei = $$

Share this post


Link to post
Share on other sites
chyba nie zrozumiałeś Asceta tego regulaminu.

zabroniona jest reklama czystej domeny zaparkowanej?! bo co byś chciał reklamować ? reklamy ?

brakuje najważniejszego: treści, wkładu pracy w promocję, która przekłada się na wartościowych userów, oni z kolei = $$

 

chyba nie zrozumiałeś o co pytam, Pitter.

 

Czytałem regulamin i rozumiem co w nim pisze. Co nie znaczy, że tak w ciemno wszystko w życiu akceptuję, bez zastanowienia się "dlaczego", bez zadawania pytań i bez zastanawiania się jak sobie poradzić- oczywiście poruszając się w obrębie zasad.

 

Zapytałem się o to (użyję innego sformułowania, żeby było jaśniej): skoro jest zabronione pozycjonowanie, to jaki mechanizm ma zapewnić ruch na stronie?

 

W wyszukiwarkach ruch kierowany na stronę wynika z

1) obecności tych stron w wyszukiwarkach (!)

2) pozycji tych stron w wyszukiwarkach na określone frazy (i na takie frazy konfiguruje się stronę parkowaną w systemach typu ND, żeby wyświetlały sensowne tematycznie reklamy).

 

Stronę można ręcznie dodać do google. Nie ma problemu (choć wątpię by taka strona ostała się). Może też znaleźć się tam dzięki linkom na innych stronach.

 

Jakich?

 

Pozycja zaś będzie zależała od ilości tych linków.

 

 

ND nie pozycjonuje stron które się u nich parkuje i nie zajmuje się kierowaniem ruchu na nie.

 

 

A więc.... jak zrobić, by był ruch na parkowanych stronach? wierzyć w i-cing, tao, zen i dobre wiatry?

 

 

Czy są jakieś wątpliwości o co pytam? albo może czegoś nie rozumiem???

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapytałem się o to (użyję innego sformułowania, żeby było jaśniej): skoro jest zabronione pozycjonowanie, to jaki mechanizm ma zapewnić ruch na stronie?

 

Ruch po serwisie (expired traffic) bądź ruch typein (wklepywany wprost do przeglądarki, np sex.pl, praca.pl itd)

 

W wyszukiwarkach ruch kierowany na stronę wynika z

1) obecności tych stron w wyszukiwarkach (!)

2) pozycji tych stron w wyszukiwarkach na określone frazy (i na takie frazy konfiguruje się stronę parkowaną w systemach typu ND, żeby wyświetlały sensowne tematycznie reklamy).

 

Stronę można ręcznie dodać do google. Nie ma problemu (choć wątpię by taka strona ostała się). Może też znaleźć się tam dzięki linkom na innych stronach.

 

Jakich?

 

Pozycja zaś będzie zależała od ilości tych linków.

 

 

ND nie pozycjonuje stron które się u nich parkuje i nie zajmuje się kierowaniem ruchu na nie.

 

Dokładnie.

 

A więc.... jak zrobić, by był ruch na parkowanych stronach? wierzyć w i-cing, tao, zen i dobre wiatry?

 

 

Czy są jakieś wątpliwości o co pytam? albo może czegoś nie rozumiem???

 

 

Tak - nie rozumiesz pojęć expired traffic bądź ruch typein. Nie bądż nadąsany że parking nie pozwala Ci posyłac dowolnego ruchu z pozycjonowanych stron. To jest Twój problem nie ich - albo akceptujesz ich regulamin albo nie. Wybór jest jednoznaczny i dąsanie się nic tu nie zmieni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie bądż nadąsany że parking nie pozwala Ci posyłac dowolnego ruchu z pozycjonowanych stron. To jest Twój problem nie ich - albo akceptujesz ich regulamin albo nie. Wybór jest jednoznaczny i dąsanie się nic tu nie zmieni.

 

Nie dąsam się. Zadając pytanie liczę że otrzymam konstruktywną odpowiedź, z którą coś można zrobić, bez komentarzy ad personam. I ewentualnie wałkuję tak długo temat, aż uzyskam satysfakcjonujące wyjaśnienie/rozwiązanie... A po opinie na swój temat zgłaszam się gdzie indziej :)

 

Dzięki za wyjaśnienia.

 

 

Ale w takim razie rozumiem, że można rozwiązać problem w ten sposób:

1) wycofuję domenę z ND

2) stawiam na niej jakąś prostą stronę

3) pozycjonuję przez czas X, dodając ją gdzie chcę, jak chcę- żeby tylko pojawiła się w wynikach wyszukiwarek i żeby trochę ruchu zaczęła zbierać

4) wstawiam z powrotem na ND

 

Takie rozwiązanie nie łamie regulaminu, za to pomogłoby 'rozruszać' domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale w takim razie rozumiem, że można rozwiązać problem w ten sposób:

Nie można.

 

Poza tym jest to bez sensu - parkowana domena znika z Google (nie od razu ale dość szybko).

 

Sztuka zarabianie na parkingu polega nad tym, żeby odpowiednie domeny znaleźć, a nie nad generowaniem takich domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ile razy na dzien z jednego IP mozna klikac w linki zeby dostac kase?? moge zmieniac swoje IP, czy to nie naruszy regulaminu parkowania domen??

Share this post


Link to post
Share on other sites
ile razy na dzien z jednego IP mozna klikac w linki zeby dostac kase?? moge zmieniac swoje IP, czy to nie naruszy regulaminu parkowania domen??

 

samo to że klikasz we włąsne domeny już narusza regulamin a co za tym idzie masz blokade konta .ND ma naprawde dobre sytemy wykrywania takich oszustw.

Pewnie w dodatku robisz tak że w jednej karcie przeglądarki masz "przeglad portfela" a w drugiej otwartą domene i klikasz :)

 

Nie na tym to polega , oszukiwac sie nie opłaca i tak to wyjdzie i zablokowane konto dzień przed wypłatą to średnio przyjemne jest.

ND to normalna firma a nie system"płacimy za klikanie"

 

No i pracownicy ND są aktywni na di.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście można.

Czy w takim razie mogę prosić o interpretacje tego?

1) RUCH: przesył danych na domenach w PPD może mieć dwa źródła: ruch poprzez wpisanie (bezpośrednia nawigacja) i istniejące wyniki wyszukiwarek. ND zastrzega sobie prawo do wykluczania z systemu, w dowolnym momencie, domen z nie zmieniającym się przesyłem danym.

 

2) ŹRÓDŁA RUCHU: Niektóre z niedozwolonych metod zwiększania ruchu to: blogi / fora, linki do galerii zdjęć, opłacony ruch (PTR/PTC), ruch przekierowany linkami itp. Jeśli ruch na państwa domenie pochodzi z innych źródeł niż bezpośrednia nawigacja lub z wyników wyszukiwarek, musi to być najpierw zatwierdzone przez ND.

http://www.namedrive.com/_static/txt_terms...service_pl.html

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapytałem się o to (użyję innego sformułowania, żeby było jaśniej): skoro jest zabronione pozycjonowanie, to jaki mechanizm ma zapewnić ruch na stronie?

Rozumie pytanie, i na pewno jest dużo publikacji online w jaki sposób zachęcić ludzi do odwiedzin na naszej "stronie"

I tutaj trzeba rozdzielić te 2 sprawy, metody pozyskiwania ruchu na strony, a na same domeny to nie to samo.

Widać, że podchodzisz do parkowanych domen jak do stron pod kątem promocji, niestety tak się nie da.

Domeny na parkingu jak już było pisane mają dozwolony ruch: bezpośredni typein, pomyłki typo i ruch po serwisach (z se, linków na stronach itd)

tak więc musisz wziąć tylko powyższe możliwe źródła ruchu, który będzie dla Ciebie zarabiał.

Jak to zrobić skutecznie? nie ma odpowiedzi na to pytanie dlatego nie każdy zarabia na parkingu,

ale dla 2 pierwszych źródeł ruchu sprawa jest prosta, albo jest na domenie po testach/rejestracji albo go nie ma.

Tak dla trzeciego źródła samemu możemy postarać się o ruch po serwisie tworząc mini serwis od podstaw

(ale na pewno jest to czasochłonne i ciężko powiedzieć czy na pewno opłacalne z punktu widzenia czasu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie próbuję coś zaparkować na namedrive i mam pytanie. Czy ktoś z Was może doradzić jaki rodzaj reklamy wybrać, "1 klik" czy "portal"?

 

I jeszcze jedno pytanie:

Czy poza doborem słów kluczowych jest jeszcze jakaś znacząca możliwość optymalizacji domeny w ND?

 

I jeszcze tak na marginesie... słowa kluczowe w ND służą jedynie dobieraniu odpowiednich reklam wyświetlanych po wejściu pod adres, bo przecież na "odwiedzalność" domeny wpływu raczej nie mają? Czy może jestem w błędzie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie próbuję coś zaparkować na namedrive i mam pytanie. Czy ktoś z Was może doradzić jaki rodzaj reklamy wybrać, "1 klik" czy "portal"?

 

zalezy jaka domene parkujesz, ale przyjmijmy ze w wiekszosci przypadkow 1 klik.

I jeszcze jedno pytanie:

Czy poza doborem słów kluczowych jest jeszcze jakaś znacząca możliwość optymalizacji domeny w ND?

mozesz zmieniac naglowek, szablon i kategorie.

I jeszcze tak na marginesie... słowa kluczowe w ND służą jedynie dobieraniu odpowiednich reklam wyświetlanych po wejściu pod adres, bo przecież na "odwiedzalność" domeny wpływu raczej nie mają? Czy może jestem w błędzie?

 

slowa kluczowe nie maja wplywu na odwiedzalnosc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×