Jump to content
Sign in to follow this  
zeus0

Prośba o ekspertyzę

Recommended Posts

Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum , na wstępie witam wszystkich bardzo serdecznie .

 

Rynkiem domen interesuję się od niedawna , i z dużym zainteresowaniem czytam to forum

Kilka dni temu zarejestrowałem jedną z pierwszych swoich domen , zaparkowałem ją na ND , no i po dwóch dniach statystyki ruchu na tej domenie wyglądają następująco

Statystyka

 

Generalnie : w ciągu 48 godzin :

 

Odsłony Kliknięcia CTR

303 23 % 7.59

 

czyli domena zarabia ok 1$ dziennie . Domena jest z końcówką .pl i zawiera dość długie , angielskie słowo (nie zdradzę pełnej nazwy , bo sporo jeszcze pokrewnych nazw jest do zagospodarowania)

Moje pytanie ? Ile jest warta taka domena , jeśli trend dotyczący ruchu się utrzyma . Jak zotymalizować parking , by wydusić lepsze CTR z rosyjskiej strefy językowej (30% odwiedzających)

 

z góry dziękuję za opinie

 

W uzupełnieiu : Domena nie jest literówką , do generyk , domeny nie ma w Alexa , a jej odpowiednik z końcówką .com , jest w Alexa na pozycji powyżej 9 mln .

Zastanawia mnie jeszcze fakt , że znakomita większość ruchu to ruch bezpośredni (nie wyszukiwarkowy)

post-5708-1258448445_thumb.jpg

post-5708-1258463131_thumb.jpg

Edited by zeus0

Share this post


Link to post
Share on other sites

trudno powiedziec ile jest warta ta domena nie znajac nazwy. Nie wiadomo czy to literowka czy generyk..

 

mnie zastanawia skad na domenie .pl z angielskim slowem wzial sie w wiekszosci rosyjski ruch i czy te statystyki ($1 dziennie) są po aktualizacji. Jesli ruch by sie utrzymal to powiedzmy $500-$700.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kilka dni temu zarejestrowałem jedną z pierwszych swoich domen...Domena jest z końcówką .pl i zawiera dość długie , angielskie słowo..domena zarabia ok 1$ dziennie
- nie wierzę

Share this post


Link to post
Share on other sites

domena z końcówką .pl a ruch głównie z zagranicy? jakoś dziwnie to wygląda, tym bardziej, że ruch jest praktycznie z całego świata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejne pytanie dotyczące domeny z tego tematu.

Jest już statystyka za 4 dni z drastycznym spadkiem PPC w 3-m dniu , (jak widać w załączniku)

z czego to wynika ?

post-5708-1258621295_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolejne pytanie dotyczące domeny z tego tematu.

Jest już statystyka za 4 dni z drastycznym spadkiem PPC w 3-m dniu , (jak widać w załączniku)

z czego to wynika ?

 

Nie jestem ekspertem od parkowania, ale na przykładzie Adsense mogę powiedzieć, że często to zależy od tego, jaka kampania reklamowa była prowadzona w danym dniu, jaka reklama się pojawiła najwyżej,w jakie reklamy (jak drogie) klikali ludzie itd. bo stawka jest różna dla każdej z reklam. Taka moja "pi razy drzwi" ekspertyza, poza tym próbka z czterech dni to trochę za mało, po miesiącu będziesz miał większą skalę porównawczą. :rolleyes:

 

#ekspertyza.com.pl

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×