Jump to content
Dropped.pl

Zasilanie kont przez przelewy bankowe

Recommended Posts

Większość banków nie wykonuje przelewów w weekend, a teraz były święta, dlatego przelewy wysłane w wigilię doszły w poniedziałek.

 

My mamy konto w BPH.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeśli jest jakiś bank w którym nie będzie problemów z szybkim księgowaniem przelewów przez płatności online to dajcie namiary

ja korzystam z mTransfer w mBanku i nigdy nie mialem zadnych problemow. Po wykonaniu przelewu, kasa od razu zasila konto w dropped.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podam link do godzin pracy poszczególnych banków:

http://przelewy24.pl/pytania_i_odpowiedzi.htm#p12

Posługuję się tabelka z Przelewy24.pl (bardzo dobrze opracowana) ale zasada działania banków (godziny) jest taka sama, czy to w DotPay, Platnosci, czy Przelewy24.

Jak się okazuje nie wszystkie banki działają OnLine. Część z nich w weekendy jest po prostu nieruchoma, część w dni robocze "pracuje" w określonych godzinach. Przelew przez Platnosci.pl wykonać można (zlecić) ale kasa wypłynie dopiero po otwarciu banku, czyli zazwyczaj w poniedziałek lub rano następnego dnia. To tak w skrócie. Jak się okazuje nie wszystkie banki elektroniczne działają NonStop mimo, że się chwalą swoją "internetowością" - przykład: Obecna reklama ING Banku w TV - a bank w sobotę, niedzielę i dni robocze "na plaży"...

 

PS. Każdy dzień przedświąteczny należy traktować jak Sobotę a świąteczny jak Niedzielę. Wigilia czy Sylwester to oddzielna historia... Część tych "nieinternetowych" banków uprawia "samowolkę"...

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeśli jest jakiś bank w którym nie będzie problemów z szybkim księgowaniem przelewów przez płatności online to dajcie namiary

Korzystam wyłącznie z mBanku i nigdy nigdzie przy płatnościach online (czy poprzez dotpay.pl czy platnosci.pl czy przelewy24.pl czy payU.pl) nie było problemu po wyborze mTransfer spośród płatności. Księgowanie natychmiastowe, dostęp do usług (potwierdzenie zakupów w e-sklepach, rejestracja domen, doładowania telefonu, gazety online) praktycznie natychmiastowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Korzystam wyłącznie z mBanku i nigdy nigdzie przy płatnościach online (czy poprzez dotpay.pl czy platnosci.pl czy przelewy24.pl czy payU.pl) nie było problemu po wyborze mTransfer spośród płatności. Księgowanie natychmiastowe, dostęp do usług (potwierdzenie zakupów w e-sklepach, rejestracja domen, doładowania telefonu, gazety online) praktycznie natychmiastowy.

Potwierdzam słowa umberto, nie miałem również żadnych problemów z mBankiem. Dodatkowo mogę polecić Inteligo (ale nie to PeKaO-Inteligo) oraz MultiBank. Działają również bez zarzutów.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

wracając do tematu

od dłuższego czasu zastanawia mnie jak to jest z szybkimi przelewami przez płatności.pl

 

w momencie jak przestałem opłacać domeny z konta w mbanku co chwilę są problemy

 

olałem już dawno polbank - "szybki przelew" potrafi się księgować nawet do 4 dni

(kilka razy straciłem przez te opóźnienia domeny i została naliczona kara za nie opłacenie)

a przelew z ND opóźniał się nawet 6 dni (do 15 każdego miesiąca powinien dojść - 15 a 21 to jednak różnica)

 

w ing czy lukasie widzę że robi się podobnie (np. przelew wysłany z ing 24,12 ok godz. 13 zaksięgowany w dropped dopiero 28,12 ok godz 11 - a niby bank internetowy - ale przez weekend nie księguje) - gdybym wtedy nie poprosił kogoś o przelew z mbanku miałbym kilka kolejnych domen nieopłaconych

 

skoro co drugi przelew idzie standardowo mniej niż 4 dni to nie powinno się go nazywać szybka płatność

- równie dobrze można zaznaczyć opcję "dowolny przelew" a nawet zapłać w żabce

czas księgowania będzie ten sam

 

 

jeśli jest jakiś bank w którym nie będzie problemów z szybkim księgowaniem przelewów przez płatności online to dajcie namiary

 

ps.

z jakiego banku korzysta dropped.pl może warto będzie założyć u nich konto

BPH

Większość banków nie wykonuje przelewów w weekend, a teraz były święta, dlatego przelewy wysłane w wigilię doszły w poniedziałek.

My mamy konto w BPH.

w tym c ałym mbanku nie mieli takich problemów mimo że szło do innego banku

 

nie wiem jak to jest teraz z wewnętrznymi przelewami online w BPH

(ale ok. 1-2 lata temu znajomy miał u nich konto firmowe i z płatnościami było (chujowo - przelew z piątku był zaksięgowany we wtorek)

 

płacąc np. w dropped wybieram bank i wpisuję sumę licząc na szybkie księgowanie (po to są te szybkie płatności)

 

 

jak już wcześniej napisałem nie korzystam już z konta w mbanku (szkoda ale tak wyszło ;) )

nastawiłem się na to że "bank internetowy" taki np. ing - działa na takich samych zasadach jak mbank

- i tu powtórka z polbanku (różnica tylko taka że wpłaty na ing z ND są bardziej terminowe niż polbank)

mogę założyć konto w kolejnym banku np. BPH (jak ma dropped) ale jaką mam gwarancję że :

- płatności np. domen w dropped przez paypal będą rejestrowane na bieżąco

- na wpłatę na konto też nie muszę czekać cały weekend (bo taki "niby też internetowy")

 

Korzystam wyłącznie z mBanku i nigdy nigdzie przy płatnościach online (czy poprzez dotpay.pl czy platnosci.pl czy przelewy24.pl czy payU.pl) nie było problemu po wyborze mTransfer spośród płatności. Księgowanie natychmiastowe, dostęp do usług (potwierdzenie zakupów w e-sklepach, rejestracja domen, doładowania telefonu, gazety online) praktycznie natychmiastowy.

zgadzam się z tobą umberto @- też nie narzekałem

ale jestem zmuszony do zmiany banku i nie wiem co wybrać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×