Jump to content
tylko

A jakie macie samochody?

Recommended Posts

Obecnie szukam dla żony niezbyt dużego auta z automatem max 5-letnie, chętnie jakiegoś suva z rynku amerykańskiego. Jeśli ktoś ze znajomych ma do sprzedania, to dajcie znać.

Co do ogłoszeń, to trzeba być przygotowanym na wszystko.

Wynalazłem ciekawego Jeepa Grand Cherokee z 2006 roku z małym przebiegiem, w ogłoszeniu napisano, że bezwypadkowy. Import z USA, więc wątpliwe, że bezwypadkowy. Poprosiłem o VIN i po chwili już wszystko wiedziałem o aucie, oczywiście po kolizji, ale przebieg faktyczny. Właściciel tłumaczył się, że auto nie miało kolizji w Polsce jak był właścicielem, więc nie napisał. ;)

Szkoda nie była wielka, więc postanowiłem dzisiaj pojechać i obejrzeć auto. Miało być w idealnym stanie, a oba zderzaki były uszkodzone - poobcierany mocno z przodu i z tyłu chyba nie wymieniali po stłuczce zderzaka, tylko zostawili, był pęknięty w kilku miejscach i rozerwany od dołu.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obecnie szukam dla żony niezbyt dużego auta z automatem max 5-letnie, chętnie jakiegoś suva z rynku amerykańskiego.

Do mojego sąsiada mieszkającego piętro niżej przyjechała rodzinka czymś takim:

 

http://www.chevrolet-trend.com/wp-content/...-avalanche2.jpg

 

O dziwo na polskich blachach. Mogę ich zapytać, czy nie chcą sprzedać :P

 

Zajęli tym autem połowę parkingu pod klatką ;)

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
:P

Avalanche jest superrrrr, ale nie dla mojej żony. ;)

Namawiałem żonę, żeby jeździła moim maleństwem, ale zaparła się, że za duży i nic nie da się zrobić w tym temacie, co mnie specjalnie nie martwi. :P

 

Jutro oglądamy Nissana Murano. Ciekaw jestem czy tym razem stan faktyczny będzie znacząco odbiegał od treści ogłoszenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wynalazłem ciekawego Jeepa Grand Cherokee z 2006 roku z małym przebiegiem

Ja jeżdżę JGC 2003 (WG) - wprawdzie starszy niż 5-lat ale zdecydowanie bardziej polecam niż te WK - i tańsze :P

 

WK są jakieś takie tandetnie plastikowe w środku. Zresztą nie rozumiem tego trendu u wszystkich producentów. Porównywaliście kiedyś jakość wykończenia wnętrza np. w nowym VW Passat i starszym? Mam wrażenie, że teraz wszystko robi się z taniego, trzeszczącego chińskiego plastiku ;)

 

@Seles: ja dla mojej kobiety rozglądam się za suzuki jimmy. Jeździliśmy takim z wypożyczalni - całkiem fajny maluszek, a na zaspie śniegu nadal zaparkować można :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

A propos przebiegów- znam użytkowaną w PL A6 z przebiegiem prawie 400.000, 5 letnia. Gdyby nie przytarta z jednej strony kierownica, dałbym jej nie więcej niż 120-150.000 km. Co najlepsze- pneumatyka zawieszenia nie ruszana od nowości, podobnie zero napraw silnika czy skrzyni, tylko okresowe serwisy w ASO. Wejdźcie na Allegro czy mobile- tam takie auta mają cały czas maks 180 000 przebiegu ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A propos przebiegów- znam użytkowaną w PL A6 z przebiegiem prawie 400.000, 5 letnia. Gdyby nie przytarta z jednej strony kierownica, dałbym jej nie więcej niż 120-150.000 km.

To autach z tej półki nie widać praktycznie zużycia w środku, także trudno oszacować przebieg

 

Co najlepsze- pneumatyka zawieszenia nie ruszana od nowości, podobnie zero napraw silnika czy skrzyni, tylko okresowe serwisy w ASO.

 

Ale jak się zacznie.. to na całego ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A propos przebiegów- znam użytkowaną w PL A6 z przebiegiem prawie 400.000, 5 letnia. Gdyby nie przytarta z jednej strony kierownica, dałbym jej nie więcej niż 120-150.000 km. Co najlepsze- pneumatyka zawieszenia nie ruszana od nowości, podobnie zero napraw silnika czy skrzyni, tylko okresowe serwisy w ASO. Wejdźcie na Allegro czy mobile- tam takie auta mają cały czas maks 180 000 przebiegu ;-)

 

Gość kupujący ode mnie kiedyś samochód, powiedział mi że pracuje w jakiejś firmie przewozowej chyba. No i jest kilku kierowców w tej firmie.

Mówi, że jak jeździł Mercedesem dostawczym, to miał już ok. 1mln przebiegu, a jakiś czas później jego kolega z tej samej firmy, jeżdząc tym samym samochodem, powiedział, że 700 000 miał na liczniku ;) Ciekawe ile razy już tak cofali, ale jeśli przy tylu kilometra się auto trzyma to ja nie wiem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Seles: ja dla mojej kobiety rozglądam się za suzuki jimmy. Jeździliśmy takim z wypożyczalni - całkiem fajny maluszek, a na zaspie śniegu nadal zaparkować można :)

Ja lubię Amerykańce i plastiki mi nie straszne. ;)

Jimmy za mały ma bagażnik.

Murano okazało się mieć tylko jeden kluczyk, brak dokumentacji jakiejkolwiek poza kartą pojazdu i dowodem rejestracyjnym, pękniętą przednią szybę i korozję w kilku miejscach (auto z 2005 r), ale komis zna historię auta od nowości. ;)

Twierdzą, że sprowadzili to auto dla klienta jako nowe zafoliowane, ale dokumenty i kluczyk zginęły w transporcie i teraz auto odkupili od pierwszego właściciela. Co ciekawe znalazłem pod maską naklejkę z inspekcji w USA z przebiegiem 13 000 mill, tak a propos nowego, zafoliowanego. ;D

Ręce opadają.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koledzy szukam Mercedesa 190, w202 ewentualnie 124 coupe.

 

Macie może coś dobrego do polecenia?

 

Od dwóch godzin stoi u mnie pod domen w202 220D :-)

 

Po przejechaniu 400 km, obejrzeniu kilku Mercedesów zdecydowałem się na diesla. Oglądałem m.in. c280, c180, ale urzekło mnie właśnie c220D. Przekroczyłem budżet, ale mam nadzieję, że było warto. Silnik bezobsługowy - łańcuch rozrządu i brak turbiny. Podobno nie ma się co psuć. Jak to mówi mój sąsiad: Nic nie robiłem w Mercedesie dopóki moja córka nie przydzwoniła w autobus ;-)

 

Silnik, zawieszenie, blachy - miód. Trzeba trochę dopracować wnętrze.

 

 

Jest to najwolniejszy samochód jaki do tej pory miałem, ale daje mi największą frajdę z jazdy :-) Po prostu dorosłem już do takiej jazdy :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na discovery leci dokument "Biznes się kręci" i to jest program o małżeństwie które handluje autami. Na ich stronie http://www.tedvernon.com/ można obejrzeć wystawione samochody na sprzedaż w tym klasyczne jak np. Pontiac Firebird z 1968 za $22,500.00 http://www.tedvernon.com/Pontiac/1968-Pont...-Door-007VL.asp klikając na zdjęcie można zobaczyć wnętrze i silnik.

02-south-beach-classics-625x450.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na discovery leci dokument "Biznes się kręci" i to jest program o małżeństwie które handluje autami. Na ich stronie http://www.tedvernon.com/ można obejrzeć wystawione samochody na sprzedaż w tym klasyczne jak np. Pontiac Firebird z 1968 za $22,500.00

 

Mój syn ma dwa w takim kolorze :) :

 

45FB.KSAW.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na discovery leci dokument "Biznes się kręci" i to jest program o małżeństwie które handluje autami. Na ich stronie http://www.tedvernon.com/ można obejrzeć wystawione samochody na sprzedaż w tym klasyczne jak np. Pontiac Firebird z 1968 za $22,500.00

 

Mojego wymarzonego Mustanga Shelby GT500E z 1968 roku niestety nie mają :)

 

eleanor-mustang-gt500.jpg

 

ford-mustang-shelby-gt500-picture-2071.jpg

 

scottsdale_barrett_jackson_1968_shelby_gt500e-5.jpg

 

scottsdale_barrett_jackson_1968_shelby_gt500e-4.jpg

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mojego wymarzonego Mustanga Shelby GT500E z 1968 roku niestety nie mają :)

@bartxx86 nie wrzucaj takich zdjęć, bo ośliniłem klawiaturę...

 

MegaPrzepiękneAuto peel :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mój syn ma dwa w takim kolorze :)

Widzę, że pasja do amerykańskich wozów przeszła z ojca na syna, no to teraz zostały jeszcze domeny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mojego wymarzonego Mustanga Shelby GT500E z 1968 roku niestety nie mają :)

 

 

kiedys ten parkowal niedaleko mojego domu:

 

 

cudowny samochod.

Edited by 513581

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest slawomir_cwirko
Jeśli ktoś ostatnio dobrze sprzedał domenę i zamierza sobie kupić auto, to może zajrzeć na aukcję Pudziana, który sprzedaje na Allegro swojego mercedesa S550:

 

http://allegro.pl/mercedes-s550-long-388km...2159311465.html

 

 

mi sie taki marzy ;)

 

http://otomoto.pl/mercedes-benz-190-C23008327.html

 

gdybym mial wolne 150 k na pewno kupilbym takiego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja ukochana Laguna od ponad tygodnia wygląda tak jak na załączonej fotce (a właściwie to wrak został wczoraj sprzedany).

 

W związku z tym szukam pilnie jakiegoś samochodu do 19 tyś PLN (najlepiej do 18 tyś PLN), tak naprawdę to na 90% jestem zdecydowany na Scenica w dieslu i w jakiejś dobrej wersji, gdyż Laguna była bardzo dobrze wyposażona (a wiadomo, że od pewnych dodatków ciężko się odzwyczaić). Szukam na własną rękę ostatnie 3-4 dni po otomoto/allegro, ale jak ktoś zna trochę wtórny rynek samochodów, to wie, że jest to droga przez mękę.

 

Jeśli ktoś z Was sprowadza samochody (lub ma znajomego godnego zaufania, który sprowadza) i miałby akurat na sprzedaż dobrze wyposażonego Scenica po 2003 r w dieslu, którego można by zobaczyć w obrębie województwa śląskiego (tu niestety podobnie jak z rynkiem pracy, tak i z rynkiem wtórnym samochodów jest bardzo kiepsko) lub ewentualnie województwa małopolskiego, to proszę o info na PW. Oczywiście może to być też egzemplarz krajowy.

 

Sebastian

alpine5

 

edit: oprócz Scenica mógłby być oczywiście jakiś inny samochód w cenie, którą podałem (brałem trochę pod uwagę Nissana Primerę), ale najbardziej zależy mi na Scenic'u

 

edit2: nie wiem czy to jakiś paradoks, ale przed chwilą sprzedałem (za grosze de facto) domenę handelautami*pl :)

post-4470-1331665374_thumb.jpg

Edited by alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sebastian ,jesli dolozysz 3000 zl, to mam na sprzedaz econoboxa w postaci srebrnego Peugeota 407 SW (kombi) 2.0 HDI , 136 KM, w najwyzszej opcji wyposazenia (skora, szklany dach, itd.).

2004 rok produkcji, pierwsza rejestracja czerwiec 2005, salonowy, drugi właściciel (od 3 lat). Kupiony jako bezwypadkowy od znajomego, w czasie naszej eksploatacji bez zadnych szkod, regularnie serwisowany. Obecnie 143 000 km. W tej chwili jade nim do Ostrowa Wielkopolskiego, wiec przebieg rosnie. :)

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mnie się marzy Mercedes CLS lub CLK lub SL :) Mam nadzieję, że będzie mnie stac na któregoś w przyszłości :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Blad :-)

Nie wiem, co tutaj było, ale z ciekawości zapytam się: kupiłeś już? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze myślałem, że prawdziwy domainer każdą wolną złotówę lokuje w domeny, a auta traktuje pragmatycznie, jako koszt uzyskania przychodu który należy manimalizować.

 

Zawiedliście mnie....:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×