Jump to content
Sign in to follow this  
Noname

Błędne wygasanie domeny ?

Recommended Posts

Wczoraj zauwazylem dziwna zaleznosc - domena miala zaczac wygasac rowno o pelnej godzinie - a zaczela wygasac ROWNO kilkanascie h przed planowanym wygasnieciem (oczywiscie odnosze sie do daty rejestracji).

 

Czy cos sie pozmienialo w zasadach NASK ? Dlaczego domena ma teoretycznie krotszy termin waznosci o te kilkanascie h ?

 

PS. Juz napisalem do NASK zeby mi wyjasnili dlaczego tak sie stalo zobaczymy co ciekawego mi odpisza ;-)

 

Pozdrawiam,

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ja sie podepne i zapytam czy domena moze miec o kilkanascie godzin dluzszy termin waznosci? Tzn. czy domena zawsze wygasa po rowno po roku? Czy czasami jest to np. rok + 2-3 dni ? (nie chodzi o domeny z nask)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wczoraj zauwazylem dziwna zaleznosc - domena miala zaczac wygasac rowno o pelnej godzinie - a zaczela wygasac ROWNO kilkanascie h przed planowanym wygasnieciem (oczywiscie odnosze sie do daty rejestracji).

 

Czy cos sie pozmienialo w zasadach NASK ? Dlaczego domena ma teoretycznie krotszy termin waznosci o te kilkanascie h ?

 

PS. Juz napisalem do NASK zeby mi wyjasnili dlaczego tak sie stalo zobaczymy co ciekawego mi odpisza ;-)

 

Pozdrawiam,

Michał

Podaj nazwę domeny, sami sprawdzimy ;) Ogólnie jest tak, że domeny rejestrowane w NASK i potem przeniesione do innego partnera wygasają jakiś dzień wcześniej, tak mi kiedyś w NASK mówiono.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co piszesz, a bez podania nazwy domeny, wnioskuję że wszystko jest w normie. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

chodzi o to czy np. jesli opcja wygasa mi np. 15 dni po teoretycznego wejscia w stan wygasania (liczonej wlasnie w ten sposob: data rejestracji + rok, dwa itd) to czy mam gwarancje ze w przypadku nieprzedluzenia domeny przez abonenta domena trafi do mnie ?

 

moze na przykladzie:

 

domena zostala zarejestrowana 10 stycznia 1999 roku.. czy jesli mam opcje zalozona 25 stycznia 2007 roku to czy w przypadku gdy domena nie zostanie oplacona to prawo pierwokupu bede mial zawsze ja? czy moze sie okazac ze czas wygasania bedzie dluzszy niz te 14 dni ? albo ze wejdzie w czas wygasania nie 10 stycznia 2009 tylko np. 15 stycznia ?

Edited by kompostownik

Share this post


Link to post
Share on other sites
chodzi o to czy np. jesli opcja wygasa mi np. 15 dni po teoretycznego wejscia w stan wygasania (liczonej wlasnie w ten sposob: data rejestracji + rok, dwa itd) to czy mam gwarancje ze w przypadku nieprzedluzenia domeny przez abonenta domena trafi do mnie ?

 

moze na przykladzie:

 

domena zostala zarejestrowana 10 stycznia 1999 roku.. czy jesli mam opcje zalozona 25 stycznia 2007 roku to czy w przypadku gdy domena nie zostanie oplacona to prawo pierwokupu bede mial zawsze ja? czy moze sie okazac ze czas wygasania bedzie dluzszy niz te 14 dni ? albo ze wejdzie w czas wygasania nie 10 stycznia 2009 tylko np. 15 stycznia ?

 

Nie odnosiłem się do Twojego postu, tylko do Noname. Jeśli chodzi o Twój problem, to nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale 99% domen z opcją wygaśnie 15 dni + ~15 minut od rocznicy daty rejestracji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wczoraj zauwazylem dziwna zaleznosc - domena miala zaczac wygasac rowno o pelnej godzinie

 

"Miała" tzn expdate w nasku tak pokazywało? Czy po prostu patrzyłeś na datę rejestracji i założyłeś, że o tej samej porze wygaśnie (nie jest to prawdą dla większości domen zarejestrowanych bodaj przed 2000r) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiscie domena wczesniej byla zarejestrowana w NASK - potem zostala przeniesiona do partnera i wygasla 12h wczesniej ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wątpie by wygasła wcześniej, a i nie ma co dodać bo nie odpowiedziałeś na pytania. ("expdate w nasku" == data wygaśnięcia w systemie EPP nask).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Owszem weszla w stan wygasania 12h wczesniej w stosunku do godziny jej zarejestrowania ;-)

 

Czyli wszystko w normie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×