Jump to content
Puzek

Znak towarowy w nazwie domeny

Recommended Posts

Przez przypadek przechwyciłem domenę vPlanet.pl, która prawdopodobnie zawiera w nazwie zastrzeżony znak. Nie zdążyłem odwołać rejestracji, więc jestem już w jej posiadaniu. Sprawdzałem czy patent istnieje w bazie uprp i nie znalazłem żadnych wyników. Próbowałem się skontaktować z poprzednim właścicielem, ale na razie nie odpisuje.

 

Jedyna informacja była w stopce portalu, który istniał pod tą domeną - "vPlanet jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do Web-Anatomy". Być może znak ten jest zarejestrowany w innym kraju ? Nie znam się na tym, więc prosiłbym o pomoc.

 

Jeśli chodzi o użytkowanie domeny ( w przypadku, gdy nikt się nie zgłosi ), to czy mogę pod nią założyć portal o podobnej tematyce ? Albo czy mogę wrzucić domenę na parking ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przez przypadek przechwyciłem domenę vPlanet
.pl, która prawdopodobnie zawiera w nazwie zastrzeżony znak. Nie zdążyłem odwołać rejestracji, więc jestem już w jej posiadaniu. Sprawdzałem czy patent istnieje w bazie uprp i nie znalazłem żadnych wyników. Próbowałem się skontaktować z poprzednim właścicielem, ale na razie nie odpisuje.

 

Jedyna informacja była w stopce portalu, który istniał pod tą domeną - "vPlanet jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do Web-Anatomy". Być może znak ten jest zarejestrowany w innym kraju ? Nie znam się na tym, więc prosiłbym o pomoc.

 

Jeśli chodzi o użytkowanie domeny ( w przypadku, gdy nikt się nie zgłosi ),

to czy mogę pod nią założyć portal o podobnej tematyce ?
Albo czy mogę wrzucić domenę na parking ?

 

 

Najpierw piszesz

Przez przypadek przechwyciłem domenę vPlanet

 

Pozniej

to czy mogę pod nią założyć portal o podobnej tematyce ?

Czyli nie przez przypadek i wiesz jaka tam byla tematyka !

 

Ten twoj opis przypomina mi dowcip jak przyszedl facet do sklepu i mowi

Prosze 0,5kg kaszanki dla psa tylko zeby nie byla taka slona jak wczoraj !

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tak mam już popsuty humor, mógłbyś zachować te żarty dla siebie :blink:

 

Żebym miał przechwycić tę domenę umyślnie to najpierw bym sprawdził co tam się znajdowało. Chciałem przetestować nową usługę ParkuDomen i akurat na nią trafiłem.

Gdyby jednak się okazało, że mogę jej używać to czemu miałaby się marnować ? A co ty byś zrobił na moim miejscu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ten twoj opis przypomina mi dowcip jak przyszedl facet do sklepu i mowi

Prosze 0,5kg kaszanki dla psa tylko zeby nie byla taka slona jak wczoraj !

 

 

przepraszam za OT ale :blink: to humor dnia;))

Share this post


Link to post
Share on other sites
przepraszam za OT ale :blink: to humor dnia;))

 

 

Nie, humor dnia to różnica między europejską a chińską galerianką.

 

Europejska mówi- kup mi jeansy to zrobię ci loda.

Chińska mówi- kup mi loda to zrobię ci jeansy

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Próbowałem się skontaktować z poprzednim właścicielem, ale na razie nie odpisuje.

Co im napisałeś ?

Wysłałeś ofertę sprzedaży, pytanie o to czy możesz jej używać lub wstawić na parking czy coś innego ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może tu znajdziesz jakiś pewny kontakt, który na pewno odpisze? http://web-anatomy.com/en/company

 

Swoją drogą bardzo dobry jest ten ich player - sam korzystałem, chcieć to móc - http://web-anatomy.com/en/clients :blink:

 

A w ten TM bym nie do końca wierzył, mimo, że było napisane tam:

 

vPlanet jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do Web-Anatomy. Autorzy: Szymon "Nabu" Polok & Sebastian "Bastek" Ceglarz

 

nikt by nie przyznał znaku towarowego na zwykły, trywialny portal z filmikami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co im napisałeś ?

Wysłałeś ofertę sprzedaży, pytanie o to czy możesz jej używać lub wstawić na parking czy coś innego ?

Wysłałem maila z zapytaniem o znak towarowy i możliwość użytkowania tej domeny.

 

Może tu znajdziesz jakiś pewny kontakt, który na pewno odpisze? http://web-anatomy.com/en/company

Właśnie na tę skrzynkę wysłałem, jak nie będzie odzewu to jutro zadzwonię na skypa.

 

nikt by nie przyznał znaku towarowego na zwykły, trywialny portal z filmikami.

Można wziąć jeszcze pod uwagę, że znak ten został zlikwidowany. Wcześniej istnieli pod firmą Valhalla Designs, aktualnie Web-Anatomy i za każdym razem informacja o znaku znajdowała się w stopce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I tak mam już popsuty humor, mógłbyś zachować te żarty dla siebie :blink:

 

Żebym miał przechwycić tę domenę umyślnie to najpierw bym sprawdził co tam się znajdowało. Chciałem przetestować nową usługę ParkuDomen i akurat na nią trafiłem.

Gdyby jednak się okazało, że mogę jej używać to czemu miałaby się marnować ? A co ty byś zrobił na moim miejscu ?

 

 

Wyluzuj bo sie szybko zestarzejesz .Poprzedni abonent moze ci skoczyc .Popierwsze samo okeslenie w stopce "znak handlowy" jest mocno archaiczne i nie uzywane tak jak "chyżo" czy "muszkiet" ;)

Nie uzywa sie takiego okreslenia mowi sie o znaku towarowym !To moze swiadczyc ze ktos to przepisali nie wiedzac co pisze a zeby ladnie wygladalo i zeby ludzie sie bali .To tak jak naklejka na drzwiach domu, ze jest monitorwany przez agencje ochrony XXX a w rzeczywistosci jest sama naklejka ktora ma odstraszac !

Po drugie nie mozna traktowac powaznie kogos kto napisal w stopce ze nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci umieszczone na jego stronie !

A po trzecie i najwazniejsze nie ma nawet zlozonego wniosku o nadanie ochrony.

Czyli spokojnie ciesz sie domena ktora "przypadkowo zarejetrowales" i nie denerwuj sie tak bo to szkodzi na zdrowie !

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli spokojnie ciesz sie domena ktora "przypadkowo zarejetrowales" i nie denerwuj sie tak bo to szkodzi na zdrowie !

Zresztą - o ile szczęście Tobie nie dopisze - to i tak należy spodziewać się, że tej radości masz tylko kilkaset dni.

Intuicyjnie czuję, że za rok czy dwa znowu pojawi się wśród spadów :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki, uspokoiliście mnie :blink: Jednakże nie zaszkodzi skontaktować się z poprzednimi właścicielami i zapytać ich dlaczego nie przedłużyli.

 

Zresztą - o ile szczęście Tobie nie dopisze - to i tak należy spodziewać się, że tej radości masz tylko kilkaset dni.

Intuicyjnie czuję, że za rok czy dwa znowu pojawi się wśród spadów ;)

Wszystko zależy od Google'a, jak nie polubi nowego właściciela to domenka raczej spadnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×