Jump to content
DawPi

Rejestracja serwisów internetowych

Recommended Posts

protest.jpg

 

Co sądzicie o tym nowym obowiązku ?

 

Dla mnie to zwykła paranoja.

 

? Wniosek o rejestrację dziennika lub innego czasopisma składa się w sądzie okręgowym właściwym dla siedziby wydawcy.

 

? Musi on zawierać:

 

* - tytuł dziennika lub innego czasopisma oraz siedzibę i dokładny adres redakcji,

* - dane osobowe redaktora naczelnego,

* - określenie wydawcy, jego siedzibę i dokładny adres,

* - częstotliwość ukazywania się.

 

? Sąd sprawdza, czy zgłoszony tytuł nie został wcześniej zarejestrowany oraz czy spełnia warunki rejestracji. Jeśli jest identyczny z innym, sąd odmawia rejestracji. Może natomiast być podobny.

 

? Jeżeli postanowienie sądu nie zostanie wydane w ciągu 30 dni, można wydawać dziennik lub czasopismo bez rejestracji.

 

? Rejestracja jest płatna, kosztuje 40 zł.

I wszystko jasne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest o tym dużo na Vagla.pl. Na szczęście nie mam żadnego bloga ani strony informacyjnej, a ogóle to wszystkie moje serwisy są w Hameryce i rejestrację w polskim sądzie mam gdzieś ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do serwisow zagranica to z tego co wiem tak to nie dziala. Liczy sie kraj Twojego zamieszkania a nie na jakim serwerze masz serwis. Jezeli jestes wlascicielem serwisu, ktory siedzi na serwerze w USA to i tak go musisz zarejestrowac.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do serwisow zagranica to z tego co wiem tak to nie dziala. Liczy sie kraj Twojego zamieszkania a nie na jakim serwerze masz serwis. Jezeli jestes wlascicielem serwisu, ktory siedzi na serwerze w USA to i tak go musisz zarejestrowac.

Ale to trochę bez sensu, bo na tej podstawie to wszystkie zagraniczne gazety trzeba by zarejestrować w PL, bo przecież mają jakis swoich korespondentów w PL. Choć pewnie sąd w tym wypadku stwierdziłby, że "gazeta" jest tylko "drukowana" za granicą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale to trochę bez sensu, bo na tej podstawie to wszystkie zagraniczne gazety trzeba by zarejestrować w PL, bo przecież mają jakis swoich korespondentów w PL. Choć pewnie sąd w tym wypadku stwierdziłby, że "gazeta" jest tylko "drukowana" za granicą.

 

Korespondent nie jest ani siedzibą redakcji, ani redaktorem naczelnym, ani wydawcą...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kątem ucha słyszałem w Telexpressie, że jednak nie będzie takiej potrzeby. Oficjalne info pewnie gdzieś do znalezienia w sieci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×