Jump to content
Sign in to follow this  
biedroneczka

połączmy siły:)

Recommended Posts

ciekawy jestem co myślicie o połączeniu naszych wysiłków?

wiadomo, każdy z nas jest pewnie indywidualistą

każdy z nas zna jakąś dziedzinę lepiej niż inni

nie wszyscy mogą poświęcić domenom tyle samo czasu ani pieniędzy

jednak za jakiś czas wszyscy będziemy borykać się z podobnymi problemami:

-przedłużanie domen - koszty

-dywersyfikacja portfela domen i/lub jego rozszerzenie- nowe zakupy- koszty

-cesje praw- porady

-transferowanie domen od jednego do drugiego rejestratora

-wybór najbardziej rentownych i przyjaznych parkingów

 

jezeli temat portfolia jest tak popularny, że zaowocował darmowym skryptem dla uczestników forum

domto.pl (bedzie łatwiej się np. wymieniać domenami)

może warto pomyśleć , żeby się stowarzyszyć

jako mniej lub bardziej formalna grupa właścicieli domen będzie nam łatwiej

m. in. negocjować ceny, rabaty....

 

PS

(jeżeli temat był poruszany proszę o jego usunięcie- "szukaj" nie znalazło:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee... Zamiana statusu katakumbowej sekty na Kościół Najwyższej Domeny???

(przypominam że związki wyznaniowe mają ulgi w podatkach...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No miało powstawać jakieś Stowarzyszenie Posiadaczy Domen Internetowych, ale na razie cicho sza.

Może DD coś wie.

 

Ja np. chętnie nawiążę współpracę z osobami chcącymi zbudować jakiś serwis pod niektórymi z moich domen. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kosciol Domen

 

zbierzmy 10 osob, i ubiegajmy sie o 15 mln euro dotacji (via. Ojciec Dyrektor)

 

wykupimy wszystkie 3-4-5-6-7-8-9 literowe domeny i bedziemy lezac na kajmanach na lezaczkach i czekac na rozwoj rynku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak ogólnie bardzo dobra idea, ale w praktyka to już poważniejsza sprawa, tzn najczęściej bez powodzenia, bo ludzie w naturze maja konkurencję, chyba, że jest konkretny pomysł i wykonawca, ja pisałem już o tym, że ciekawą rzeczą byłoby, gdyby pojawiły się usługi, np. coś w rodzaju "broker domen", ktoś kto aktywnie kontaktuje się z firmami, by znaleźć kupca, także to kwestia pomysłów, a druga sprawa to np. rozwój domen z małą ilością wejść, by miały ruch z wyszukiwarek,

Share this post


Link to post
Share on other sites

najlepiej zalozyc zamkniety fundusz ;) na początek kapitał ~ 2 mln zł

 

zebrac 200 osób kazda wpłaca 10 000zł i powierzyć mnożenie 2 mln zł profesjonalistom, po roku wprowadzenie funduszu na newconnect i pozyskanie dodatkowych pieniędzy na rozwój ;)

 

nie wiecie czy na swiecie cos takiego istnieje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
najlepiej zalozyc zamkniety fundusz ;) na początek kapitał ~ 2 mln zł

 

zebrac 200 osób kazda wpłaca 10 000zł i powierzyć mnożenie 2 mln zł profesjonalistom, po roku wprowadzenie funduszu na newconnect i pozyskanie dodatkowych pieniędzy na rozwój ;)

 

nie wiecie czy na swiecie cos takiego istnieje?

Tak, istnieje. W Hiszpanii w podobny sposób działał fundusz inwestujący w znaczki pocztowe. Kilka tysięcy ludzi straciło oszczędności życia...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kosciol Domen

 

zbierzmy 10 osob, i ubiegajmy sie o 15 mln euro dotacji (via. Ojciec Dyrektor)

 

wykupimy wszystkie 3-4-5-6-7-8-9 literowe domeny i bedziemy lezac na kajmanach na lezaczkach i czekac na rozwoj rynku ;)

Renek no i? bo za bardzo nie wiem jaki to ma związek? Jak ktoś kogoś oszukał to inny też oszuka? czy jak mam to rozumieć?

Jakoś nie bardzo widzi mi się interes opierający się na wykupieniu wszystkich kilkuliterówek. Zaprawdę - super serwisy mozna postawić na gthww.pl, zvvyt.pl i ujmfe.pl...

Dałbyś komuś 10.000PLN jeżeli taki miałby być plan biznesowy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakoś nie bardzo widzi mi się interes opierający się na wykupieniu wszystkich kilkuliterówek. Zaprawdę - super serwisy mozna postawić na gthww.pl, zvvyt.pl i ujmfe.pl...

 

majac 15 mln euro od EU to sadze ze mozna kupic, nie zaszkodzi na pewno ;)

 

inwestycja długoterminowa, ale moze przyniesc spore korzysci

 

oj dobra mozna pierw sie skupic na 3 i 4 literowych ;)

 

 

ps. wiecej luzu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, a moze zakon domenowcow/domeniarzy? Kazdy by nosil bialy stroj z duza litera D na piersi :)

Tak na serio, to przydaloby sie jakies stowarzyszenie, ktore broniloby naszych praw. Jak to mowia "w kupie sila" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak na serio, to przydaloby sie jakies stowarzyszenie, ktore broniloby naszych praw. Jak to mowia "w kupie sila" :lol:

 

Jakich praw? Spora czesc zarejestrowanych w naszych portfoliach domen to jawne proszenie sie o klopoty ... pisze 'w naszych' poniewaz ostatnio zwrocilem uwage, ze i w moim portfolio znajduja sie jeszcze pojedyncze domeny z TM, a myslalem ze juz takich nie mam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No miało powstawać jakieś Stowarzyszenie Posiadaczy Domen Internetowych, ale na razie cicho sza.

Może DD coś wie.

 

Prace utknęły w martwym punkcie - ale do tematu wrócimy, czas już żeby temat ujrzał światło dzienne. Spróbuję odświeżyć temat na DomainTalk.pl, bo tam został poddany pomysł stworzenia Stowarzyszenia Właścicieli Domen Internetowych (SWDI), które pomagałoby rozwijać się branży domen w Polsce poprzez pomoc właścicielom domen (pomoc bardzo zróżnicowana). SWDI oczywiście prowadziłoby też działalność informacyjną - np. informowanie dlaczego nie powinno się kupować domen z trademarkami itd. Bo to szkodzi całej branży i każdemu z osobna.

 

Ja np. chętnie nawiążę współpracę z osobami chcącymi zbudować jakiś serwis pod niektórymi z moich domen. :-)

 

Powoli rynek domen w Polsce się rozwija - jak widzę zmiany, jakie zaszły od lutego tego roku, to jestem pod wrażeniem :lol: W dwa lata dogonimy najbardziej rozwinięte kraje takie jak USA, Niemcy czy Wielką Brytanię ;) Przykładem rozwoju jest chociażby powstanie serwisu http://domto.pl czy dziesiątek stron z portfolio domen. Przyjdzie i czas na serwisy, które będą łączyć domeniarzy z webmasterami - ktoś po prostu przyjdzie i zrobi taki serwis :)

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl/dnt - testuj domeny za 1.60 PLN!

http://domenytanio.pl - domeny .pl IDN tylko 9.00 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przykładem rozwoju jest chociażby powstanie serwisu http://domto.pl czy dziesiątek stron z portfolio domen. Przyjdzie i czas na serwisy, które będą łączyć domeniarzy z webmasterami - ktoś po prostu przyjdzie i zrobi taki serwis :)

tandem webmastera i domeniarza to bardzo dobry pomysł

znalazłoby się miejsce też dla pozycjonera :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
tandem webmastera i domeniarza to bardzo dobry pomysł

znalazłoby się miejsce też dla pozycjonera :lol:

 

Jak najbardziej :-)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można zaprosić parę osób z innych forów na di, niech pochwalą się swoimi portfoliami, zaproponują konkurencyjne ceny. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak najbardziej :-)

 

DD

@ webmasterzy:)

jezeli potrzebujecie dobrych zdjec, grafiki do projektow...zapraszam na PM

mam duzo i dla niektorych gratis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×