Jump to content
Sign in to follow this  
Konrad

.EU w odniesieniu do .PL

Recommended Posts

Na początek może kilka danych statystycznych z KRD i EURiD:

 

1,126,200 szt. - liczba zarejestrowanych domen .PL

3,186,000 szt. - liczba zarejestrowanych domen .EU w skali globalnej

0,184,000 szt. - liczba domen .EU zarejestrowanych przez Polaków

 

242,018 szt. - roczny przyrost ilości domen .PL

780,000 szt. - roczny przyrost ilości domen .EU w skali globalnej

???,??? szt. - roczny przyrost ilości domen .EU kupionych przez Polaków, kto potrafi to przeliczyć? :mellow:

 

Jak wiadomo, domeny .EU mają zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Po jednej stronie mamy te osoby, które uważają, że w związku z coraz silniejszą integracją Polski z Unią Europejską, domeny .EU stanią się za kilka lat naszymi głównymi domenami, wypierając domeny .PL. Po drugiej stronie są osoby, które nawet nie inwestują w ten rynek, ponieważ uważają, że domena .EU brzmi po prostu kiepsko i coraz gorzej rokuje na przyszłość, stając się powoli takim odrzutem domenowym jak .NET.PL czy .BIZ.PL ...

 

Ja osobiście jestem gdzieś po środku, z dosyć ostrożnym podejściem do tematu. Pokładam w .EU pewne nadzieje, ale też nie oczekuję jakiejś radykalnej rewolucji. A co Wy sądzicie na ten temat? Czy procentowo liczba domen .EU będzie rosła względem liczby domen .PL, utrzyma się w takim samym stosunku, czy może spadnie? Czy domeny .EU będą przyszłością Polski, czy zawsze pozostaną tylko alternatywnymi adresami, rezerwowanymi z braku lepszych domen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja uważam że ilość domen .eu będzie rosła ze względu na powolny zanik granic między Państwami UE, w przyszłości będzie jeden kraj "Unia Europejska" i w związku z tym domeny .eu będą podejrzewam na równi z .pl, mówie o polskich słowach z .eu lub .pl.

 

Język raczej pozostanie polski tak samo jak dzisiaj kaszubski i śląski tak samo kiedyś będzie język polski w unii europejskiej tyle że pozostanie polski oficjalny urzędzowy język.

 

domeny .com i .net nie będą dorównywać domenom .eu z polskim słowem a to ze względu na to że .eu to 2 literki a .com i .net to 3 literki

 

szacuje że domeny .eu z czasem będą w polsce czyli w UE najbardziej albo na równi z .pl pożądane

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie .EU sa slabe. .PL to .PL i juz.

 

 

 

Domeny EU skoncza taka jak francuskie srebne euraski. Na poczatku wszyscy widzieli kase.. wspolna waluta... niskie naklady a teraz nikt tego nie kupuje.

Edited by karcho

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja uważam że ilość domen .eu będzie rosła ze względu na powolny zanik granic między Państwami UE, w przyszłości będzie jeden kraj "Unia Europejska" i w związku z tym domeny .eu będą podejrzewam na równi z .pl, mówie o polskich słowach z .eu lub .pl.

 

Gdyby Unia Europejska stała się kiedyś jednym krajem, to wzrot popularności .EU byłby nieunikniony. Jednak wszyscy wiemy, że taki scenariusz dotyczy raczej odległej przyszłości, a nie najbliższych kilku lat. Po drodzie może się wydarzyć masa różnych rzeczy, zarówno w polityce, jak i w samym Internecie.

 

Dlatego bardziej interesują mnie takie przyziemne rzeczy jak np. ta o której pisze matthewue - wprowadzenie w Polsce waluty Euro. Wejście do strefy Euro na pewno odbije się pozytywnie na rynku domen .EU, pytanie tylko w jakim stopniu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdyby Unia Europejska stała się kiedyś jednym krajem, to wzrot popularności .EU byłby nieunikniony. Jednak wszyscy wiemy, że taki scenariusz dotyczy raczej odległej przyszłości, a nie najbliższych kilku lat. Po drodzie może się wydarzyć masa różnych rzeczy, zarówno w polityce, jak i w samym Internecie.

 

Dlatego bardziej interesują mnie takie przyziemne rzeczy jak np. ta o której pisze matthewue - wprowadzenie w Polsce waluty Euro. Wejście do strefy Euro na pewno odbije się pozytywnie na rynku domen .EU, pytanie tylko w jakim stopniu?

 

myśle że nie jest to taka odległa przyszłość, kwestia 10-20 lat, co do wejścia do strefy euro to nie widzę w tym nic co ma z tym wspólnego, waluta euro ma do wartości domen .eu tyle co piernik do wiatraka.

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak wiadomo, domeny .EU mają zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Po jednej stronie mamy te osoby, które uważają, że w związku z coraz silniejszą integracją Polski z Unią Europejską, domeny .EU stanią się za kilka lat naszymi głównymi domenami, wypierając domeny .PL. Po drugiej stronie są osoby, które nawet nie inwestują w ten rynek, ponieważ uważają, że domena .EU brzmi po prostu kiepsko i coraz gorzej rokuje na przyszłość, stając się powoli takim odrzutem domenowym jak .NET.PL czy .BIZ.PL ...

Skąd wyciągasz wnioski dotyczące domen .eu ?

Ja bym napisał raczej:

Po jednej stronie są osoby, które nie załapały się na dobre peelki i szukając dla siebie niszy próbują promować to czym dysponują a po drugiej są ci, którzy nie muszą szukać nowej niszy i ze spokojem czekają na czas zbiorów w swym sadzie.

Oczywiście są wyjątki takie jak przedsiębiorstwa, które chcą się promować w Europie lub wyglądać na bardziej europejskie oraz silne keywordy + .eu , zwłaszcza w sytuacji gdy lepsze rozszerzenia są już zagospodarowane.

Reszta to zazwyczaj ogon który ma nadzieję na szczęście lub okruchy z czyjegoś stołu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście, masz rację. Ja sam zacząłem inwestowanie na rynku domen na tyle niedawno, że niektóre domeny .EU są dla mnie dużo łatwiejsze do zdobycia niż ich odpowiedniki .PL.

 

Z drugiej strony są na tym forum osoby, które wszyscy dobrze znają i które dysponują równie mocnym portfolio domen .PL jak Twoje, a jednak inwestują także w domeny .EU, ponieważ widzą w nich przyszłość.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z drugiej strony są na tym forum osoby, które wszyscy dobrze znają i które dysponują równie mocnym portfolio domen .PL jak Twoje, a jednak inwestują także w domeny .EU, ponieważ widzą w nich przyszłość.

Aby nie wypaczać dyskusji, proponuję najpierw ustalić fakty.

1. W mojej ocenie naprawdę mocne portfolio domen .pl ma tylko kilka osób z tego forum.

2. Ja się do nich nie zaliczam - te kilka moich, które uznaję za dobre zostawiam na własne serwisy. Reszta to szeroko pojęte średniaczki.

3. Z tego co zauważyłem, ci którzy na forum promują domeny .eu mają troszkę dobrych a niekiedy nawet bardzo dobrych domen .pl ale większość ich portfolia również wypełniają średniaczki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie ma co przewidywać, bo może być różnie. Trzeba raczej obserwować sytuację, a gdy nadarzy się okazja kupować dobrą domenę .eu lub ją sprzedawać.

 

# DobreDomeny.eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×