Jump to content
bumblebee203

Pytanie do osób prowadząych własne firmy

Recommended Posts

Cześć Panowie,

 

Mam pytanie do osób, które prowadzą własną firmę i odnoszą sukcesy na tym polu. Przyznam szczerze, że sam mam firmę, ale bardzo ciężko idzie mi pozyskiwanie nowych Klientów. Chciałem więc poradzić się Was (a jadnocześnie dowiedzieć się co robię źle) jakie metody stosujecie przy pozyskiwaniu nowych Klientów? Dzwonicie do nich, mailujecie? Męczycie, czy kontaktujecie się np. jeden raz i odpuszczacie? Jaka forma reklamy sprawdza się najlepiej dla Waszej firmy? Fora internetowe? Allegro? Może jakieś ulotki?

 

Wiem, że temat może być trochę dziwny, ale będę wdzięczny za podpowiedzi. :)

 

P.S. Branża informatyczna: obsługa informatyczna firm (w tym strony www).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawdę mówiąc nie wiem jak możesz narzekać na brak zleceń w branży o której mówisz. Najprostsze i najszybsze rozwiązanie, jeżeli umiesz robić strony www i programować, skorzystaj ze zlecenia.przez.net. Gdy wykonasz kilka zleceń prawidłowo, na pewno klienci będą do Ciebie powracać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie zlecenia.przez.net, a przede wszystkim przykłady wykonanych prac, stworzenie własnej strony z odpowiednim charakterem, skierowanej do wybranej grupy klientów, oraz zaproponowanie tego co na rynku jest najbardziej poszukiwane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozycjonuj swoją stronę, na początku na frazy związane z rynkiem lokalnym (dużo łatwiej i szybciej) np projektowanie stron nazwa miasta, strony www nazwa miasta itp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem,

 

skoro Tworzysz strony www to wiesz coś o tym interesie, wiesz też że strona to nie wszystko i marketing też jest potrzebny.

Zrób poważną stronę z ofertami dla firm, pozycjonuj i ewentualnie wtedy szukaj klienta.

 

Ja założyłem firmę wtedy, gdy miałem już sporo klientów. W tej chwili nawet nie mam czasu na wykonanie strony prezentacyjnej firmy, bo ciągle nowe zlecenia. A klientów pozyskuję raczej z podpisów pod stronami innych projektów, oraz polecanie mnie przez moich klientów.

 

Początki są chyba najcięższe, dasz radę.

Życzę powodzenia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę podbiję temat, ale teraz dopiero przeczytałem...

 

Allegro - Wyróżnienie oferty - bardzo niska cena.

 

Będziesz co prawda przez to miał 10 projektów za mała kasę, zamiast zająć się dwoma za większą. Tak jednak wszyscy zaczynają...

Share this post


Link to post
Share on other sites
dziwie sie ze na tym forum nie padla jedyna sluszna odpowiedz: kup sobie odpowiednia domene a klienci sami beda do Ciebie dobijac sie ! ;)

Słuszna ?

Sugerujesz, że ubrania.pl to brzydka domena ?

Dlaczego Was tu niema nie rozumiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
dziwie sie ze na tym forum nie padla jedyna sluszna odpowiedz: kup sobie odpowiednia domene a klienci sami beda do Ciebie dobijac sie ! :)

 

W tej branży trudno o generyka, dlatego najlepiej wypromować własną markę (najlepiej ale i najtrudniej) :)

 

# projektowanie-stron-www.eu

# tworzenie-stron-www.eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×