Jump to content
rastuch

Szukam CMS'a łatwego w obsłudze przez użytkownika.

Recommended Posts

Witajcie :blink:

 

O co konkretnie mi chodzi...

Chcę zrobić prostą stronkę dla kumpla, pianisty jazzowego. Nie ma on najmniejszego pojęcia o budowie i edycji stron. Najpierw przyszedł mi do głowy pomysł, żeby postawić coś na CMSie typu joomla czy wordpress. Zastanawiam się jednak czy mimo prostoty edycji, jaką cechują się te CMSy, nie będzie to dla mojego kolegi zbyt duże wyzwanie.

Chciałem w związku z tym spytać Was czy znacie może jakieś bardzo proste dla użytkownika darmowe CMS'y (ewentualnie płatne, ale za rozsądną cenę) lub moduły do w/w CMSów, które ułatwiają edycję treści na stronie do granic możliwości? :)

Będę wdzięczny za wskazówki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja uwazam, ze jednak wordpress. z pluginem wplite mozna jeszcze bardziej uproscic wyglad panelu admina (podobno bo nie testowalem). na korzysc przemawia wg mnie ogromna ilosc darmowych skórek, które mozna dowolnie przerabiac. na pewno jest duzo bardziej przyjazny w obsludze niz joomla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam

 

tylko wordpress - no chyba nie ma nic prostszego

 

pozdrawiam

Marek

Edited by remix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bierz Joomla lub Wordpress, zarządzania od strony admina (zresztą jakie on tam będzie miał zarządzanie? dodać jeden news na jakiś czas) i tego i tego jest się w stanie bardzo szybko każdy nauczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

xtr - ja wiem, że to jest banalne i łatwo przyswajalne. Ale uwierz mi, z mojego kumpla jest naprawdę noga w tych sprawach.

 

Kiedyś widziałem takiego CMSa, że klient po wklepaniu nazwastrony.pl/admin logował się nie jako admin tylko jako edytor i miał dostęp do panelu, w którym tylko i wyłącznie mógł edytować istniejące artykuły. Chodziło mi o coś w tym stylu. Nie wiem jednak czy to był jakiś mniej znany CMS o takich właściwościach, czy jakiś właśnie moduł zainstalowany na czymś bardziej popularnym.

 

Spróbuję użyć tego pluginu, o którym pisałeś Świeży, dzięki za pomysł :blink:

 

Dzięki za inne propozycje, zwłaszcza maryuse - wygląda dość ciekawie, przetestuję.

 

Ostatecznie stworzę instrukcję krok po kroku ze screenshotami jak edytować artykuł np. w Joomli hehe

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

joomla + moduł dodawania artykułów z frontendu (płatny, ale tani) : extensions.joomla.org/extensions/news-production/content-submission/7284

 

i o zapleczu administracyjnym można zapomnieć :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też stawiam na Wordpressa. Wystarczy 3 kliknięcia, stworzenie tekstu i strona lub wpis gotowy. Darmowych szablonów jest multum, więc można sobie coś ładnego i oryginalnego wybrać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×