Jump to content
Sign in to follow this  
newseller25

Ceny domen 3-literowych .pl w 2010

Recommended Posts

Witam,

 

obserwuję ostatnio aukcje domen 3-literowych .pl i zauważyłem, że osiągają dużo wyższe sumy niż w roku 2009. Ciężko kupić domenę 3-literową przechwyconą np. przez Dropped.pl za mniej niż 600 zł. Sensowniejsze skróty literowe bądź domeny, które zawierają nazwy firm obecnych na polskim rynku ciężko kupić za mniej niż 800 zł, a często trzeba wyłożyć nawet 1500 zł.

 

Czym jest spowodowana tendencja wzrostowa?

 

Jak długo potrwa jeszcze taki trend i jak będą kształtować się ceny pod koniec 2010?

 

Warto inwestować w 3-literówki po takich cenach?

 

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

3literowe to najpewniejsza inwestycja, zawsze można za conajmniej tyle sprzedać. Obecne ceny ok. 1000zł są i tak bardzo niskie w porównaniu do 3literowych .de po ok. 3000 EURO. Z czasem u nas będzie podobnie. Polska zawsze była zacofana względem Niemiec. Tak teź będzie z 3literówkami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

obserwuję ostatnio aukcje domen 3-literowych .pl i zauważyłem, że osiągają dużo wyższe sumy niż w roku 2009. Ciężko kupić domenę 3-literową przechwyconą np. przez Dropped.pl za mniej niż 600 zł. Sensowniejsze skróty literowe bądź domeny, które zawierają nazwy firm obecnych na polskim rynku ciężko kupić za mniej niż 800 zł, a często trzeba wyłożyć nawet 1500 zł.

 

Czym jest spowodowana tendencja wzrostowa?

 

Jak długo potrwa jeszcze taki trend i jak będą kształtować się ceny pod koniec 2010?

 

Warto inwestować w 3-literówki po takich cenach?

 

 

Pozdrawiam

 

to chyba żyjemy w innej rzeczywistości - ja ciągle widuję transakcje trzyliterówek bez xyvq po 300-400 zł - przez ostatnie pół roku ceny trochę siadły

Share this post


Link to post
Share on other sites
to chyba żyjemy w innej rzeczywistości - ja ciągle widuję transakcje trzyliterówek bez xyvq po 300-400 zł - przez ostatnie pół roku ceny trochę siadły

 

 

z tego co widzę posiadasz około 15 3literówek, wiesz o tym że zaniżając cene 3literówek na forum, wpływasz ujemnie na wartość twojego majątku ? :rolleyes:

 

newseller ma racje, trudno znaleźć sensowną 3literówke za poniżej 800 zł.

 

przykład z dzisiaj, chciałem ją kupić ale już mnie nie stać:

 

https://www.aftermarket.pl/bid.php?newtab=b...g&id=557549

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
to chyba żyjemy w innej rzeczywistości - ja ciągle widuję transakcje trzyliterówek bez xyvq po 300-400 zł - przez ostatnie pół roku ceny trochę siadły

Też to zauważyłem. Zauważyłem też, że kilka osób "przejrzało na oczy" i pozbywają się śmieci zostawiając sobie tylko najlepsze 3 literówki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z całym szacunkiem dla autora, były już 4takie tematy w okresie ostatnich 3miesięcy, które można było kontynuować.

To że ceny 3literówek "skaczą" pomiędzy wspomnianymi 400zł - 1,5k to nic złego dopóki nie chcesz opchnąć domen innemu domainerowi.

 

Dla klienta końcowego nie robi różnicy czy dałeś 400zł czy 1,5k

Zresztą domena domenie nie równa, nawet ta 3literowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
z tego co widzę posiadasz około 15 3literówek, wiesz o tym że zaniżając cene 3literówek na forum, wpływasz ujemnie na wartość twojego majątku ? :)

 

newseller ma racje, trudno znaleźć sensowną 3literówke za poniżej 800 zł.

 

przykład z dzisiaj, chciałem ją kupić ale już mnie nie stać:

 

https://www.aftermarket.pl/bid.php?newtab=b...g&id=557549

 

jestem na etapie zakupów, więc nie mam nic przeciwko, żeby ceny 3-literowek na rynku D2D oscylowaly w okolicach 100zł :rolleyes:

 

patrząc przez różowe okulary raczej nie spowodujesz wzrostu cen ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
3literowe to najpewniejsza inwestycja,

Ale czy najlepsza? Sam koszt przedłużeń jest jeszcze sporym % wartości domeny.

Wychodzę z założenia że lepiej mieć jedną lepszą (np 2 literową) niż 10 gorszych.

 

 

 

Swoją drogą licytacje spadów są bardziej atrakcyjne gdyż domena spadła komuś, a więc może poprzedni właściciel zechce ją odkupić od nas, może był fajny portal z dużym PR? Ogólnie cena jest często 100% większa a i zdarza się że dużo więcej.

 

Zaś domeny sprzedawane na rynku D2D są jeszcze bardzo tanie...

i z moich obserwacji wynika że pod koniec 2009 roku domeny 3 literowe droższe były niż dziś. Wtedy zakup domeny poniżej 500zł na D2D był rzadkością, a teraz? Teraz mamy domeny po nawet 300zł

Edited by enzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

racja, ceny spadną do 100zł a te z xyvq do 10zł. W 2011 znowu będą wolne bo nikt ich już nie będzie chciał. Po co komu krótka domena ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
racja, ceny spadną do 100zł a te z xyvq do 10zł. W 2011 znowu będą wolne bo nikt ich już nie będzie chciał. Po co komu krótka domena ;)

Dokładnie tak będzie jak mówisz.

 

Ja pójdę nawet dalej i pokuszę się o stwierdzenie, że za rok to nie tylko domeny trzyliterowe .pl potanieją, ale nawet za niektóre to trzeba będzie jeszcze dopłacać, żeby ktoś chciał je tylko wziąć ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minęły 2 miesiące od założenia tematu. Jak z Waszych obserwacji kształtują się ceny domen trzyliterowych .pl? Z mojego punktu widzenia, obserwując aukcje, mogę stwierdzić, że trzyliterówki rzeczywiście potaniały. Jak myślicie, jak długo utrzyma się taka sytuacja? Czy akronimy nie są już atrakcyjne?

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Wnioskując po aukcji domeny WHN.PL wnioskuję, że zainteresowanie trzyliterówkami nie jest już zbyt duże wśród domeniarzy. Dostałem do tej pory raptem jedną ofertę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wnioskując po aukcji domeny WHN.PL wnioskuję, że zainteresowanie trzyliterówkami nie jest już zbyt duże wśród domeniarzy. Dostałem do tej pory raptem jedną ofertę :)

 

oczywiscie rozumiem, ze ten wpis jest glownie po to, zeby zareklamowac swoja aukcje... :P, ale male zainteresowanie slaba trzyliterowka, przy malo przejrzystej formie licytacji (czy jak zloze oferte, to poznam oferte osoby wygrywajacej?) o niczym jeszcze nie swiadczy

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
oczywiscie rozumiem, ze ten wpis jest glownie po to, zeby zareklamowac swoja aukcje... :), ale male zainteresowanie slaba trzyliterowka, przy malo przejrzystej formie licytacji (czy jak zloze oferte, to poznam oferte osoby wygrywajacej?) o niczym jeszcze nie swiadczy

Tak, sprzedaż zostanie opublikowana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
racja, ceny spadną do 100zł a te z xyvq do 10zł. W 2011 znowu będą wolne bo nikt ich już nie będzie chciał. Po co komu krótka domena :)

 

 

Dokładnie tak będzie jak mówisz.

 

Ja pójdę nawet dalej i pokuszę się o stwierdzenie, że za rok to nie tylko domeny trzyliterowe .pl potanieją, ale nawet za niektóre to trzeba będzie jeszcze dopłacać, żeby ktoś chciał je tylko wziąć :)

 

DD

 

Poczekajcie z tą propaganda do piątku to do was dołączę. Na razie uważam ze trzy literówki są warte 1000+ na rynku D2D ( stopka powie wam dlaczego :) )

 

A tak na poważnie to wiadomo, że w takim temacie ten kto jest zainteresowany kupnem to zaniża ceny, a ten co sprzedażą to zawyża i taki temat nie ma sensu. Lepiej sobie raz na jakiś czas zrobić zestawienie 10-20 sprzedanych trzyliterówek w danym czasie i będzie widać mniej więcej jak to wychodzi.

 

Ja osobiście zauważyłem, że często zdarzają się wahania w zależności ilości kupujących i sprzedających, ale jeszcze nigdy na trzyliterowej nie straciłem wiec chyba można powiedzieć że ceny idą w górę.

 

No i warto tez sprawdzić ilość założonych opcji i porównać z tym co było rok temu. Pamiętam jak połowa domen miała opcje dropped, a reszta była bez opcji, a teraz polowa ma opcje dropped a połowa opcje "prywatne". Z czasem coraz trudniej będzie złapać trzyliterówke i ceny powinny iść w górę, ale na pewno nie będzie to stały wzrost (muszą być jakieś wahania bo ceny wynikają też z rożnych mniejszych czynników)

 

 

Hehe, teraz zauważyłem ze temat założył newseller25... o tyle to śmieszne, że to jego zakupy spowodowały wzrost cen, a jak jakieś 2 tygodnie temu przestał kupować to się zrobiło trochę słabiej :)

Edited by Jachu19

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hehe, teraz zauważyłem ze temat założył newseller25... o tyle to śmieszne, że to jego zakupy spowodowały wzrost cen, a jak jakieś 2 tygodnie temu przestał kupować to się zrobiło trochę słabiej :)

 

No prawie jak bańka spekulacyjna... :) :) :) Ktoś się załapał??? ;)

 

...pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja myślę, że na tym forum nie ma głupich ludzi i nikt nie zacznie kupować domen tylko dla tego ze przeczyta post w takim temacie. Ci co kupują to sami potrafią ocenić czy warto.

Gdybym chciał wpłynąć na opinie użytkowników to bym nie pisał tego zdania "Poczekajcie z tą propaganda do piątku to do was dołączę. Na razie uważam ze trzy literówki są warte 1000+ na rynku D2D ( stopka powie wam dlaczego )" Tylko usunął ofertę ze stopki i bezstronnie znalazł co najmniej 5 powodów dla których warto kupić trzyliterówkę jeszcze dzisiaj :)

 

A to napisałem bo naprawdę tak było, że jak newseller25 kupował to ceny były kosmiczne, bo on przebijał każda ofertę tak jakby za punkt honoru wziął sobie zakup wszystkich domen z danego tygodnia :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

słaby jest ten rynek trzyliterówek skoro jeden inwestor potrafi nim zachwiać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja myślę, że na tym forum nie ma głupich ludzi i nikt nie zacznie kupować domen tylko dla tego ze przeczyta post w takim temacie.

 

No, polemizowałbym... przypominają mi się kolejne fale rejestracji domen po wysokich transakcjach z jakiejś kategorii. Domeny te później trafiały do wyceny i sam nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać na widok tych potworków, które rejestrowano tylko dlatego, że tydzień wcześniej ogłoszono finalizację jakiejś większej transakcji na solidny generyk...

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
słaby jest ten rynek trzyliterówek skoro jeden inwestor potrafi nim zachwiać :)

Bardziej bym się martwił jakby jedna osoba potrafiła zaniżyć ceny. A ze potrafi zawyżyć to normalne, jak przepłaci.

 

No, polemizowałbym... przypominają mi się kolejne fale rejestracji domen po wysokich transakcjach z jakiejś kategorii. Domeny te później trafiały do wyceny i sam nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać na widok tych potworków, które rejestrowano tylko dlatego, że tydzień wcześniej ogłoszono finalizację jakiejś większej transakcji na solidny generyk...

 

Pozdrawiam!

No dobra może są, ale to są osoby które są w stanie wydać 12zl na rejestracje potworka, a nie kilka stówek na trzyliterówke. Przynajmniej taką mam nadzieje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardziej bym się martwił jakby jedna osoba potrafiła zaniżyć ceny. A ze potrafi zawyżyć to normalne, jak przepłaci.

 

no przecież zaniżenia też bywały i to nie tak dawno - wystarczy w tym samym czasie dać do sprzedaży 50 trzyliterowek i zobaczysz jakie będą ceny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z jednej strony raz zarejestrowane domeny, zawsze będą wygasały w tym samym dniu danego roku, więc fale spadających będą się powtarzać cyklicznie. Ale taka sytuacja coraz rzadziej będzie miała miejsce, ponieważ inwestorów jest coraz więcej i domeny trzyliterowe coraz rzadziej spadają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny trzyliterowe są przereklamowane. Jeśli zgodnie z panującą opinią "minimum 10k za 3literówkę" to zastanawiam się czemu np. taka 3literówka czeka na kupca za 400zł i nie ma zainteresowanych, zwłaszcza w kontekście sprzedaży WHT. To domainerzy odpowiedzialni są za ceny kupna na rynku wtórnym 3literówek i co lepsze tych cen nie można uzasadnić. Statystyczna 3litetrówka przeznaczona dla KK to hazard chybił-trafił z naciskiem na dłuższe czekanie na klienta.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z domainerem, dodatkowo dodam, że przy niektórych sprzedażach jest więcej szczęścia niż rozumu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×