Jump to content
epca

Pozycjonowanie "pustej" domeny

Recommended Posts

Lepiej jest robić coś na kształt ministronek z treścią (np. supetar.pl)

 

No właśnie coś tego typu miałem na myśli :)

 

potem trochę linków z katalogów lub SWLi

 

Katalogi tak. SWL'e nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zgadzam się, że wkład naszej pracy jest zależne od konkurencyjności wybranych fraz.

 

dla przykładu jakiś czas temu dodałem na serwer domenę projektyonline.pl,

wgrałem stronę, aby nie było 404 dodałem do niej meta tagi opisy i info, że strona w budowie, tak jak zresztą to jest teraz.

nic więcej nie zrobiłem żadnego linku nie dodałem, efektem tego zabiegu domena pojawiła się w indexie google i w top10 na frazy

projekty online, projekt online, projekty domów online.

Także w zasadzie nie wiele trzeba aby "pusta" domena pojawiła się w wynikach.

 

powodzenia

Share this post


Link to post
Share on other sites
SWLe to złooo!

 

Brawo brawo :)

 

Jak się SWLami pcha spam, to skutki są opłakane. Dla mocnych stron - świetne i tanie narzędzie pozycjonowania. Tyle, że trzeba korzystać z głową. Bo 1000 linków na jedną frazę, dla młodej domeny - w tempie powiedzmy 100-200 linków dziennie = ban gwarantowany :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pitter: Dawno temu dałeś content? FSB? Nie bój, spadnie Ci ;-)

 

@domaintrader.pl: SWL to nie żadne narzędzie pozycjonowania, ale syfienia w necie. Pomijam, że pytanie o "pozycjonowanie pustej domeny" nie tyczy chyba mocnych serwisów, ale domen na sprzedaż z portfolio. A wątpię by kupujący był zadowolony ze spadku pozycji swojego nowego nabytku, no chyba że zamierzasz utrzymywać mu linki z swli do końca życia. W ektremalnym przypadku otrzyma w prezencie filtr (nie ban) za zakłócenie tempa przyrostu odnośników. Jeśli zamierza prowadzić profesjonalnie biznes nie będzie też zachwycony z jakości stron linkujących do jego serwisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@domaintrader.pl: SWL to nie żadne narzędzie pozycjonowania, ale syfienia w necie. Pomijam, że pytanie o "pozycjonowanie pustej domeny" nie tyczy chyba mocnych serwisów, ale domen na sprzedaż z portfolio. A wątpię by kupujący był zadowolony ze spadku pozycji swojego nowego nabytku, no chyba że zamierzasz utrzymywać mu linki z swli do końca życia. W ektremalnym przypadku otrzyma w prezencie filtr (nie ban) za zakłócenie tempa przyrostu odnośników. Jeśli zamierza prowadzić profesjonalnie biznes nie będzie też zachwycony z jakości stron linkujących do jego serwisu.

 

Utrata linków <> ban / filtr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyli odradzacie pozycjonowania mini stronki z info że domena jest na sprzedaz?

 

Dla page ranku można katalogowac i linkowac.Tylko w darmowych katalogach,bo w płatne to nie wiem czy warto strona w niekórych kosztuje dodanie 9 zł,a przy załóżmy 50 katalogach to troche wyjdzie.

Edited by damchen

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Pitter: Dawno temu dałeś content? FSB? Nie bój, spadnie Ci ;-)

pod koniec stycznia, hmm akurat projekty online są łatwą frazą więc to raczej nie jest fsb.

robiłem podobnie na innych domenach i od ponad roku pozycje trzymały,

dodając już stronę, content tendencja w pozycjach była rosnąca, więc jest to lepszy sposób niż czekanie na parkingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
pod koniec stycznia, hmm akurat projekty online są łatwą frazą więc to raczej nie jest fsb.

robiłem podobnie na innych domenach i od ponad roku pozycje trzymały,

dodając już stronę, content tendencja w pozycjach była rosnąca, więc jest to lepszy sposób niż czekanie na parkingu.

Akurat "projekty online" mnie nie zaniepokoiły - nie doszukiwałbym się fsb, ale już "projekty domów online" tak, analizy nie robiłem ale kiedyś wszystko z "projekty domów" było coś warte ;-) No i dobrze, może kiedyś w końcu "content is king" nabierze sensu.

Edited by AlterNeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze pytanie jak do tego ma się IP serwera - bo zapomniałem dodać, że te 300 domen chcę przekierować na portfolio utrzymywane na serwerze z jednym IP - operator nie daje możliwości przypisania więcej IP do serwera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×