Jump to content
epca

Pozycjonowanie "pustej" domeny

Recommended Posts

Jak w temacie. Kupiłem domenę którą chciałbym sprzedać. Myślałem o wypozycjonowaniu jej na pierwsze miejsce pod taką samą frazą jak nazwa.

 

Jak najlepiej stworzyć taką "pustą" stronę do pozycjonowania (z info o chęci sprzedaży) i co zrobić żeby po wypozycjonowaniu, kiedy już powstanie na niej docelowy serwis, nie wypadła z google niżej?

Edited by epca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy temat, chętnie wysłucham odpowiedzi.

 

Jak najlepiej stworzyć taką "pustą" stronę do pozycjonowania

 

Wydaje mi się, że takiej pustej być nie może. Na stronie musi znaleźć się przynajmniej minimum treści/contentu w zależności od tematu.

 

Wydaje mi się, że należałoby takową stronę( nie pustą) dodawać do SEO Katalogów.

 

PS. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, mogę się mylić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli fraza jest mało popularna, to domena sama w sobie będzie stanowić dużą siłę przebicia w google - wystarczy, że w treści strony będzie jej nazwa (najlepiej w nagłówku H1).

Jeśli fraza jest mocno konkurencyjna, to nie wypozycjonujesz tej domeny bez treści i mocnych backlinków.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli fraza jest mocno konkurencyjna, to nie wypozycjonujesz tej domeny bez treści i mocnych backlinków.

 

To w takim razie mógłbym zrobić jedną stronę (index) informacyjna ze słowami kluczowymi, krótkim opisem jakie zastosowanie może mieć ta domena i jakie niesie to za sobą korzyści?

Share this post


Link to post
Share on other sites
To w takim razie mógłbym zrobić jedną stronę (index) informacyjna ze słowami kluczowymi, krótkim opisem jakie zastosowanie może mieć ta domena i jakie niesie to za sobą korzyści?

Ale uwazaj,zbytnie spamowanie linkami moze przyniesc bana, a takiej domeny sie nie sprzeda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale uwazaj,zbytnie spamowanie linkami moze przyniesc bana, a takiej domeny sie nie sprzeda.

 

Się wie :lol: Ręczne i spokojne dodawanie do sprawdzonych katalogów wystarczy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korzyści są takie, że domena zostaje zaindeksowana w wyszukiwarkach, zdobywa jakąś tam pozycję, backlinki i historię. Czyli de facto tworzysz dodatkową wartość dla nabywcy, oczywiście o ile nie bawisz się w black seo i bardziej nie szkodzisz domenie, niż pomagasz. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy chodzi Ci o jedną domenę czy ich zbiór.

Jeśli to drugie i chcesz wykorzystać to w portfoliu domen, tak by każda domena miała swoją pozycję zapraszam na PW.

Share this post


Link to post
Share on other sites

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN"
"http://www.w3c.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html xmlns="http://www.w3c.org/1999/xhtml" xml:lang="pl" lang="pl">
<head>
<title>Tytuł strony</title>
<meta http-equiv="Content-type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />
<meta name="Keywords" content="keywordy, po, przecinkach" />
<meta name="Robots" content="ALL" />
</head> 
<body>
<center>Treść strony(jeden keyword w <h1>keyword</h1> i jeden w tekście)</center>


(na samym dole)
<center>Twój link<a href="http://domena.pl" target=_blank title="domena">domena</a></center>
</body>
</html>

 

i do tego mocny link pozycjonujący

<a href=”http://domena.pl/” title=”Tytuł linka wyświetlany po najechaniu myszką”>keyword</a>

 

To wszystko powinno dać ci pierwsze miejsce w google (ilość backlinków ma tutaj znaczenie)

 

Pozdrawiam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy chodzi Ci o jedną domenę czy ich zbiór.

Jeśli to drugie i chcesz wykorzystać to w portfoliu domen, tak by każda domena miała swoją pozycję zapraszam na PW.

 

Chodzi mi o to żeby można było moją domenę/domeny (na której będzie info o możliwości jej zakupu) znaleźć przez gogle :lol:

 

@bak-mister

I to wg Ciebie jest najlepszy kod dla takiej strony do pozycjonowania? :)

Edited by epca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podpinam się pod pytanie. enzo widzę ze masz jakieś doświadczenie w tym temacie więc podziel się na forum. Sprawdziłem na szybko z Twojego portfolio domenę zarabiam.pl (AM) - owszem jest na pierwszym miejscu ale na frazę zarabiam.pl natomiast na samo zarabiam nie ma jej na pierwszej stronie wyników googla więc mam wrażenie że nie o to chodzi.

Mam 300 domen, które chcę przekierować na portfolio ale każdą na inny URL (tzw "karta produktu"), na DNS będzie przekierowana tylko 1 domena i boję się czy nie zarobię bana od wyszukiwarki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Bana za linkowanie nie otrzymasz.

2. Google meta nie czyta/olewa.

3. Trochę treści + katalogi może wystarczyć (zależne od konkurencyjności fraz/słowa).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ad 1 odetchnąłem

ad 2 może czyta description? mogę się pokusić o dodanie innego do każdej domeny..

ad 3 + oczywiście treść ale tylko na jednej stronie "karty produktu" tzw rozszerzony opis domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dick - to jest to, o czym pisałem wcześniej. Na konkurencyjną frazę (jaką jest np. zarabianie) nie będzie łatwo zdobyć pozycji - sama domena tu nie wystarczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2. W sumie nieprecyzyjnie się wyraziłem - meta jako takie czyta, ale opis i słowa kluczowe nie mają wpływu na serpy, tytuł za to jak najbardziej.

3. Nie jestem pewien jak to dokładnie rozwiążesz, ale 301 z każdej domeny na konkretne podstrony z krótkim opisem domeny/ofertą to imho dobry pomysł. Nie grozi sankcja od G.

[edyta] Zgadza się, Tobi opisał wcześniej korzyści.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli jak rozumiem najlepiej przygotować sobie do tego cyrku CMS, który na szybko pozwoli edytować całe meta (title, key, description) - tak aby mimo wszystko mieć to wklepane bo engine wyszukiwarki może się zmienić, mogą dojść inni gracze na rynku itp...

Do tego mieć zawsze na uwadze aby w "opisie domeny" powtórzyć frazy z title?

Ale czy to nie spowoduje zagrożenia bana dla głównej domeny przekierowanej na DNS? Ona ma własne meta tagi (właściwe dla wszystkich podstron) - z tą różnicą że na tzw. "kartach produktu" (domeny) chcę do tych tagów dodawać więcej właściwych tylko dla konkretnego "brzmienia" domeny dla pozycjonowanej podstrony.

 

Może zamiast dodawać te tagi do ogólnych właściwych dla całego portfolio zmusić CMS do podmiany tagów dla każdej konkretnej "karty produktu"?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może zamiast dodawać te tagi do ogólnych właściwych dla całego portfolio zmusić CMS do podmiany tagów dla każdej konkretnej "karty produktu"?

 

 

Wg mnie tak winieneś zrobić :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie mogłoby to wyglądać tak:

Tytuł portfolio np.: MojeDomeny.pl - Tysiące domen na sprzedaż!

Keywords w meta na stronie głównej: handel domenami, domeny na sprzedaż...

 

Tytuł podstrony z domeną: MojeDomeny.pl - MaszynyRolnicze.pl na sprzedaż!

Adres podstrony z domeną: http://mojedomeny.pl/maszynyrolnicze.php

Keywords w meta na podstronie: handel domenami, domeny na sprzedaż, maszyny rolnicze...

 

Dość łopatologiczny przykład.

 

 

Poprawcie mnie proszę jeśli się mylę bo głowy sobie za to uciąć nie dam :lol:

Edited by epca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim musicie się zastanowić jaką pracę trzeba wykonać by osiągnąć oczekiwany efekt. Firmy dostrzegają już konieczność pozycjonowania i płacą za takie usługi.

 

Mając pojedynczą domenę w stylu dentystaolkusz*pl wystarczy stworzyć tak jak piszecie w temacie prostą mini stronkę i podlinkować w kilku miejscach (np. 50 katalogów). Używając interesującej nas frazy w treści i tytule po jakimś czasie strona pojawi się w TOP10 na frazę "dentysta olkusz". Przy czym raczej w dolnej części TOP10. Natomiast już dla przykładowo dentystawarszawa*pl sprawa nie wygląda tak prosto bo jest xx firm, które płacą co miesiąc określoną wcale nie małą kwotę za to, by profesjonaliści dbali o utrzymanie ich strony wysoko w wynikach. Stworzenie mini strony, podlinkowanie w samych katalogach w takim przypadku prawdopodobnie nie wystarczy. Dodajmy na koniec, że dentysta warszawa to nie jest jakaś ultra topowa fraza (jak np praca) a tylko średnio-mocna regionalna :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem ostatnio podobny temat do zrealizowania. Efekt - due diligence.

Inaczej tego nie wypozycjonujesz. Tylko content, katalogi i SWL. No chyba, że fraza to gumisie o grubych brzuszkach z czerwonymi szaliczkami - to pewnie sama domena i tytuł wystarczy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pustą domenę raczej trudno jest wypozycjonować, ba, powiedziałbym, że jest to niemożliwe.

Lepiej jest robić coś na kształt ministronek z treścią (np. supetar.pl), potem trochę linków z katalogów lub SWLi, a potem czekanie, czekanie, czekanie. Jeżeli to mało popularna fraza to ze wbiciem się do TOP10 nie powinno być problemu.

 

Ogólnie największą "cnotą" jest cierpliwość i powolne linkowanie. Nie można od razu walić linkami z grubej rury bo skończy się na filtrze na interesujące nas frazy.

Edited by p0zer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
    • receptomaty24.pl   aukcja BCM
    • dorabiaj.pl dorabianie.pl pracedomowe.pl   Sprzedam
    • dziś zakończenie aukcji
    • http://www.wypozyczalniaprzyczepkrosnostyrus.pl/  
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,180
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×