Jump to content
Sign in to follow this  
kwalejko

pracawgdansku.pl czy praca-w-gdansku.pl?

Ankieta na wybór nazwy domeny  

22 members have voted

  1. 1. Która domenę wybrał byś na serwis ogłoszeniowy?

    • Tego typu jak: pracawgdansku.pl
      21
    • Tego typu jak: praca-w-gdansku.pl
      1


Recommended Posts

Tak jak w temacie, która z domen jest lepsza: pracawgdansku.pl czy praca-w-gdansku.pl?

Tak samo z innymi, np. pracawpoznaniu.pl czy praca-w-poznaniu.pl?

Zamierzam postawić parę serwisów ogłoszeniowych na tych domenkach, coś w stylu: www.pracawusa.pl i zastanawiam się, którą domenę ustawić na główną, a z której zrobić przekierowanie. Proszę o udział w ankiecie.

No i jak by to wyglądało w przypadku domeny: pracawwarszawie.pl i praca-w-warszawie.pl? A może pracawstolicy.pl czy praca-w-stolicy.pl

Edited by kwalejko

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak jak w temacie, która z domen jest lepsza: pracawgdansku.pl czy praca-w-gdansku.pl?

Jeśli chodzi o Gdańsk to nie narzucałbym sztucznych ograniczeń do jednego miasta bo lepiej od razu objąć całe Trójmiasto.

W Polsce jest dużo miast i nie wydaje mi się, że dobrym pomysłem jest robienie serwisu dla każdego z nich.

Lepiej jeden, porządny obejmujący całą Polskę, w którym można sobie wydzielić miasta.

 

A jeśli już to raczej skasowałbym 'w' i zostawił pracawarszawa.pl + praca-warszawa.pl

, itp.

Zresztą widać po pracatrojmiasto.pl :) , że ruch pochodzi z palca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakt, docelowo przygotowuję portal: www.pracawkraju.pl, te strony (około 60) mają być tylko częścią zaplecza pozycjonerskiego, które na siebie ma przy okazji zarabiać. Też myślałem o nazewnictwie tak jak podkreśliłeś: pracawarszawa.pl, ale coś mi nie przemawia. Jakoś nie tak brzmi, jak praca w warszawie.

Dzięki za wszystkie uwagi.

Krzysztof

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też jakiś pomysł, myślę że warty do przemyślenia, w przypadku Śląska to jak najbardziej ma miejsce bytu. Jak sprawdzałem kiedyś listę największych miast w Polsce do stworzenia wykazu 50 największych, okazało się że niektóre miasta wojewódzkie nie mieszczą się w wykazie, bo liczbą przerastają miasta ze śląskiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale woj.śląskie zamieszkuje ponad 4 mln ludzi wiec mało nie jest.

 

jakie miasta wliczałeś?

 

Katowice 320

czestochowa240

Sosnowiec 230 tys.

Dabrowa gornicza 140 tys

Rybnik.też 120

Jaworzno 100 tys.

tychy 100

bedzin 60 tys.

Chorzów 120

Gliwce 200

bytom 200

 

jak byś sie przyjrzał kilka miescowości jest .

 

Wogóle jak jeżdzi się w np.w poblizu białegostoku tam jest ciezko o miescowosc 100-tysieczna,jest tylko białystok.

 

Ale całe woj.slaskie jest spore.

 

byc moze mialbys odwiedzajacych jakby portal by był dobry.

Edited by damchen

Share this post


Link to post
Share on other sites

a nie lepiej szukać domen ogólnokrajowych, jak np.

 

serwis-praca.pl

 

dzisiaj udało mi się zarejestrować ;)

 

piknic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety, mi jakoś nie leżą na sercu takie domeny: nie rejestruję domen zawierających: portal, serwis, strona bo to nic nie wnosi w nazwie a tylko ją wydłuża.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W Polsce jest dużo miast i nie wydaje mi się, że dobrym pomysłem jest robienie

 

Takie domeny maja sens i sa/byly w rekach duzych graczy. PracaWeWroclawiu.pl nalezy do Agory, PracaWSzczecinie.pl nalezala do niedawna do Jobs.pl. Pracuj.pl ma na przyklad domeny praca-[miasto].pl i to sie sprawdza jako dobre zaplecze pozycjonerskie, co wlasnie chyba kwalejko chce zrobic.

 

Pozdrawiam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem przeciwnikiem myślników, które wydłużają nazwę i generują pomyłki przy wpisywaniu (przynajmniej ja tak mam), dlatego zagłosowałem na punkt 1-szy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężki wybór...

Domeny kilku wyrazowe pisane jednym ciągiem się tak zlewają i nie wyglądają korzystnie, szczególnie jak pierwszy wyraz koczy się na tą samą literę co następny...

Domeny z myślnikami znowu ładniej i czytelniej wyglądają, ale znowu te myślniki denerwują przy ich wpisywaniu...

Najlepiej mieć chyba regionalne - praca.warszawa.pl, praca.szczecin.pl itp. jak to na zaplecza to taniej w utrzymaniu ;)

 

PS. Wszystko i tak pozajmowane :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×