Jump to content
Sign in to follow this  
CzarnyElo

MikroskopStomatologiczny*pl , MikroskopyStomatologiczne*pl

Recommended Posts

Witam poczytałem troszkę o sprzęcie stomatologicznym ;)

 

Co z tego wynikło?

 

MikroskopStomatologiczny*pl

MikroskopyStomatologiczne*pl

 

Zainspirowały mnie mikroskopy w stomatologii, co jest przyszłościowym tematem.

Co prawda najpierw wpadłem na unity, ale wszystko już pozajmowane, a co najważniejsze przez firmy oferujące ich sprzedaż :P

 

"Mikroskop stomatologiczny jest nieocenionym narzędziem dla przeprowadzenia bardzo dokładnej i wszechstronnej diagnostyki oraz leczenia schorzeń stomatologicznych. Dobra widoczność jest podstawą prawidłowego leczenia stomatologicznego a silne powiększenie pola widzenia to gwarancja poprawy dokładności pracy w każdej dziedzinie stomatologii.

Zastosowanie dużych powiększeń pozwala na wykonywanie zabiegów, które bez jego wykorzystania nie byłyby możliwe.

Mikroskop zabiegowy jest szczególnie przydatnym urządzeniem w leczeniu endodontycznym. Dotyczy to m.in. odnalezienia ujść dodatkowych kanałów, prawidłowe opracowanie kanałów o nietypowej budowie anatomicznej. O wiele łatwiej i szybciej można przeprowadzić leczenie endodontyczne dokładnie opracowując cały system kanałowy.

Urządzenie to znacznie ułatwia preparowanie ubytku próchnicowego, umożliwia dostrzeżenie plamek próchnicowych w trudno dostępnym miejscu.

Różne wersje mikroskopu umożliwiają umiejscowienie go w gabinecie w miejscu zapewniającym wygodną i wydajną pracę. Możliwe są wersje podłogowe, ścienne czy sufitowe. Nie zajmuje dużo przestrzeni a jednocześnie obsługa jest łatwa i komfortowa.

Mikroskopy mają możliwość współpracy z kamerą i monitorem. Obraz może być zapisywany w pamięci komputera a cały proces leczenia udokumentowany zdjęciami.

Liczba lekarzy stomatologów pracujących przy użyciu mikroskopu rośnie z roku na rok. Za kilka lat mikroskopy staną się niezbędnym urządzeniem w gabinecie stomatologicznym."

 

Jest nawet Polskie Stowarzyszenie Stomatologii Mikroskopowej - pssm.pl :P

 

Ceny tych zabawek ogromne, wiadomo.

Myślicie, że domeny przyszłościowe i warte coś więcej, czy jednak reg free? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mikroskop stomatologiczny to bardzo fajne narzędzie, które przydaje się szczególnie w endodoncji (leczenie kanałowe). Sprzęt ten jest bardzo drogi, ale warto się w takowy zaopatrzyć, jeżeli ma się dużo pacjentów z wąskimi, trudno dostępnymi kanałami- znacznie ułatwia pracę.

 

Co do domen, to myślę, że nie bardzo nadają się dla jakiegoś sklepu/ hurtowni ze sprzętem stomatologicznym, gdyż mikroskop stomatologiczny to tylko ułamek procenta sprzętu stomatologicznego.

 

Domena dobra dla producenta mikroskopów stomatologicznych ;)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

newseller25 z tego co czytałem przy okazji Twojej domeny "InstytutStomatologii.pl" to jesteś stomatologiem świeżo po studiach.

Powiedz, czy Stomatologia Mikroskopowa to przyszłość? Jak to wygląda w krajach bardziej rozwiniętych, np. USA? Ja trochę czytałem, ale jako laik to wiesz można czytać i czytać i błędnie definiować ;)

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites
newseller25 z tego co czytałem przy okazji Twojej domeny "InstytutStomatologii.pl" to jesteś stomatologiem świeżo po studiach. Powiedz, czy Stomatologia Mikroskopowa to przyszłość? Jak to wygląda w krajach bardziej rozwiniętych, np. USA? Ja trochę czytałem, ale jako laik to wiesz można czytać i czytać i błędnie definiować :P

 

Wiadomo, że USA to najbardziej rozwinięty gospodarczo kraj, więc także jeżeli chodzi o medycynę i stomatologię Amerykanie przodują. Powiedzenie "Amerykański uśmiech" ma swoje uzasadnienie :P W USA mają świetnie wyposażone gabinety, bo wiadomo z góry, że pieniądze zainwestowane w sprzęt na pewni się zwrócą. Jeżeli chodzi o Polskę to różnie z tym bywa. 80 % wizyt u stomatologa to ubytki, a więc dominuje stomatologia zachowawcza, a jak jest już za późno to endodoncja i to są dziedziny w których mikroskop się przydaje. Natomiast pozostałe 20 % wizyt to inne dziedziny stomatologii tj protetyka, chirurgia itd.

 

Komu może się przydać mikroskop stomatologiczny? Każdemu, bo nawet jeżeli ktoś jest chirurgiem, protetykiem czy ortodontą to i tak musi zajmować się też leczeniem "dziur" w zębach bo inaczej się nie utrzyma, poza tym stomatologia zachowawcza i endododoncja to podstawowa usługa, którą musi wykonać każdy gabinet stomatologiczny.

 

Na koniec dodam, że w Polsce gabinety są wyposażone dużo lepiej niż na przykład w Wielkiej Brytanii ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyzwoity zestaw. Powodzenia w sprzedaży.

 

*StomatologiaMikroskopowa.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale chodziło mi o to, czy w Polsce lekarze stomatolodzy doceniają mikroskopy stomatologiczne, czy to dopiero wchodzi na nasz rynek powoli i niewiele gabinetów może się pochwalić ich posiadaniem.

Czy jest już od dawna, tylko po prostu mamy lepsze metody "na oko" ;)

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale chodziło mi o to, czy w Polsce lekarze stomatolodzy doceniają mikroskopy stomatologiczne, czy to dopiero wchodzi na nasz rynek powoli i niewiele gabinetów może się pochwalić ich posiadaniem.

Czy jest już od dawna, tylko po prostu mamy lepsze metody "na oko" :P

 

Na oko to się dzieci robi ;)

 

Bardzo dużo gabinetów posiada w wyposażeniu mikroskop. Nawet na studiach mieliśmy :P Ja osobiście nie wyobrażam sobie pracy bez mikroskopu i jak będę urządzał własny gabinet to na pewno zainwestuję w taką zabawkę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kto wie, może kupisz ją na stronie MikroskopyStomatologiczne*pl , gdzie swoje produkty sprzedawał będzie Carl Zeiss ;)

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale chodziło mi o to, czy w Polsce lekarze stomatolodzy doceniają mikroskopy stomatologiczne, czy to dopiero wchodzi na nasz rynek powoli i niewiele gabinetów może się pochwalić ich posiadaniem.

Czy jest już od dawna, tylko po prostu mamy lepsze metody "na oko" ;)

Czesto bariera jest cena, a innym razem przyzwyczajenia.

Dla przykladu - kamere wewnatrzustna kupilem kilka lat temu, a tylko 2 stomatologow z 8, korzystalo/korzysta z niej, a monitor LCD sluzy do ogladania bajek. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przyzwoity zestaw. Powodzenia w sprzedaży.

 

*StomatologiaMikroskopowa.pl

SELES tą też chciałem zarejestrować, ale zajęta przez Ciebie ;)

Miałeś może jakieś oferty kupna na tą domenę?

Dzięki i wzajemnie, musiałeś mieć jakieś oferty, bo widzę, że pod com.pl i com są strony jakichś gabinetów...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czesto bariera jest cena, a innym razem przyzwyczajenia.

Dla przykladu - kamere wewnatrzustna kupilem kilka lat temu, a tylko 2 stomatologow z 8, korzystalo/korzysta z niej, a monitor LCD sluzy do ogladania bajek. ;-)

 

To są na pewno fajne bajery, które może nie są niezbędne w pracy, ale z pewnością przyciągają pacjentów. Badania pokazały na co zwracają uwagę pacjenci:

 

1. Bajery w gabinecie

2. Uprzejmość lekarza/ obsługi

3. Jakość usług

 

To nie żart

 

# endometr.pl

# endodonci.pl

Edited by newseller25

Share this post


Link to post
Share on other sites
W USA mają świetnie wyposażone gabinety, bo wiadomo z góry, że pieniądze zainwestowane w sprzęt na pewni się zwrócą.

 

Na koniec dodam, że w Polsce gabinety są wyposażone dużo lepiej niż na przykład w Wielkiej Brytanii ;)

 

 

Podejrzewam że nawet nie 50% ma sprzęt o którym piszesz. Jeśli już ma sprzęt to i tak nie dorasta polskim dentystom do pięt.

Ogólnie, nie tylko gabinety lekarskie ale solaria, spa, sklepy spożywcze itp (poza odzieżowymi) to Polska sprzed kilku a może sprzed kilkunastu lat. Piszę tutaj np o Los Angeles, o samym Hollywood i np głównej ulicy Hollywood Blvd.

Zakładam się że gdyby takie sklepy były w Polsce ŻADEN z Was by do nich nie zaszedł. Amerykanie nie przywiązują chyba dużej wagi do estetyki. Knajpy, restauracje poza miastem wyglądają jak pierwszy lepszy bar na wsi do 500mieszkańców.

 

Nie wiem jak oni to robią, ale na zdjęciach i filmach wszystko inaczej wygląda. Zresztą, pod film sama ulica nie jest podobna do siebie jak już coś kręcą :P

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]Miałeś może jakieś oferty kupna na tą domenę?

Dzięki i wzajemnie, musiałeś mieć jakieś oferty, bo widzę, że pod com.pl i com są strony jakichś gabinetów...

Nie przypominam sobie, daje tej domenie sporo czasu, mam ja od grudnia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SELES jak taki doświadczony domainer jak Ty daje jej sporo czasu tzn. że moje zakupy są też przyszłościowe i dam im sporo czasu ;)

Twoja domena nadaje się dla KK w formie gabinetów stomatologicznych

Moja natomiast dla KK ala producentów lub dystrybutorów

 

Zobaczymy w przyszłości co z tego wyjdzie, zastanawiam się, czy rejestrować z "-" do kompletu, bo na razie mam w teście :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×