Jump to content
Sign in to follow this  
pb

Nowe funkcje w PPD.pl

Recommended Posts

Kupon totolotka też zdajesz żeby wygrać, a jak nie wygrasz to ci kasy nie zwrócą.

 

Tyle że prawo telekomunikacyjne to jedno, ustawa o zakładach wzajemnych to drugie a aukcje i przetargi to trzecie...

Bo nie podejrzewam żebyś z bolącym zębem szedł do ortopedy choć to też lekarz...

Tak że nie wrzucajcie wszystkiego do jednego wora i jeśli piszemy o opłatach związanych z aukcjami i przetargami to nie piszemy o totolotkach, dyskotekach, kinach i rozmowach telefonicznych.

 

Ale coś ci napiszę jeśli chodzi o lotto...kupon możesz zwrócić jeśli losowanie się jeszcze nie odbyło, jest on unieważniany a kasa jest Ci zwracana...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wtedy, np. kiedy rezygnujesz z udziału w niej lub jej nie wygrałeś...

Bo chyba nie licytujesz po to aby nie wygrać...

 

A jak pójdziesz do kina i cały sens prześpisz to również powinni Ci oddać za bilet? W końcu nie obejrzałeś filmu a za bilet zapłaciłeś?

Poza tym nie rozumiem po co płacić skoro nie chce się licytować??

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jakie są warunki powstania aukcji zamkniętej? Gdy 1 domenę do przechwycenia dodadzą min. 2 osoby?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jakie są warunki powstania aukcji zamkniętej? Gdy 1 domenę do przechwycenia dodadzą min. 2 osoby?

 

Tak, gdy zostały złożone przynajmniej 2 zamówienia na złapaną domenę.

Jeśli zamówienie było jedno, domena trafia od razu do jedynego zainteresowanego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak pójdziesz do kina i cały sens prześpisz to również powinni Ci oddać za bilet? W końcu nie obejrzałeś filmu a za bilet zapłaciłeś?

Poza tym nie rozumiem po co płacić skoro nie chce się licytować??

 

 

Ustawa z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r.)

 

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/pa...int.php?page=19

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ustawa z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r.)

 

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/pa...int.php?page=19

Który artykuł ustawy narusza wg ciebie wprowadzenie tej bezzwrotnej opłaty?

Edited by anbial

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak pójdziesz do kina i cały sens prześpisz to również powinni Ci oddać za bilet? W końcu nie obejrzałeś filmu a za bilet zapłaciłeś?

Poza tym nie rozumiem po co płacić skoro nie chce się licytować??

 

A czemu mylisz pojęcia?

:)

Po raz kolejny podkreślam co też moim zdaniem wyraźnie napisałem - bilet wstępu? - nie chodzi o samą opłatę co o jej bez zwrotność.

Czy w regulaminie jakiegokolwiek kina w zwrotach masz ujęte że bez zwrotnie wykupiłeś bilet? A ile razy zwracałeś bilet kolejowy w życiu? Zdarzało Ci się?

Bo mi parę razy tak...dziwne dlaczego zwracali mi kasę...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ustawa z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r.)

 

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/pa...int.php?page=19

Robi się OT :)

 

Zgodne z ta ustawę mogę rezygnować z domeny zamówione poza aukcji w ciągu 10 dnia, jeśli kupiono jako konsument???

To zaraz mogę wysprzątać np. najdroższe domeny z ppd.pl i potem zmienić zdań?

 

Ustawa bez komentarzu i interpretacji nie wielu warto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie chodzi o samą opłatę co o jej bez zwrotność

Toteż wystarczy dodać zapis o możliwości rezygnacji z aukcji przed jej rozpoczęciem, wówczas opłata zostanie zwrócona.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak pójdziesz do kina i cały sens prześpisz to również powinni Ci oddać za bilet? W końcu nie obejrzałeś filmu a za bilet zapłaciłeś?

Poza tym nie rozumiem po co płacić skoro nie chce się licytować??

 

Może dlatego, że ktoś liczy na okazje cenowe, gdy okaże się że na takie okazję liczyło dużo więcej osób, każdy będzie chciał podbijać aukcje tylko dlatego żeby 100 zł nie przepadło, a co za tym idzie nastąpi wzrost cen domen przechwyconych.

Może być ciekawie na polskim rynku domen ale też zdaje mi się, że dużo osób nie będzie korzystało z usługi przechwytywania domen w PPD a wróci do DROPPED, gdzie skuteczność jest większa i mniejsze opłaty lub ich brak związany z przechwytywaniem.

 

Co do legalności takiego warunku licytacji, uważam że nie jest sprzeczny z Polskim prawem, lecz raczej jest to coś w stylu strzelenia sobie bramki samobójczej (PPD) Zastanawia mnie kto na tym lepiej wyjdzie, mimo to życzę powodzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może dlatego, że ktoś liczy na okazje cenowe, gdy okaże się że na takie okazję liczyło dużo więcej osób, każdy będzie chciał podbijać aukcje tylko dlatego żeby 100 zł nie przepadło, a co za tym idzie nastąpi wzrost cen domen przechwyconych.

Może być ciekawie na polskim rynku domen ale też zdaje mi się, że dużo osób nie będzie korzystało z usługi przechwytywania domen w PPD a wróci do DROPPED, gdzie skuteczność jest większa i mniejsze opłaty lub ich brak związany z przechwytywaniem.

 

Co do legalności takiego warunku licytacji, uważam że nie jest sprzeczny z Polskim prawem, lecz raczej jest to coś w stylu strzelenia sobie bramki samobójczej (PPD) Zastanawia mnie kto na tym lepiej wyjdzie, mimo to życzę powodzenia.

Ale opłata jest tylko dla osób które nie dodały domeny do przechwycenia a mimo wszystko chcą wziąć udział w aukcji. Osoby które dodały domenę do przechwycenia tej opłaty nie ponoszą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Który artykuł ustawy narusza wg ciebie wprowadzenie tej bezzwrotnej opłaty?

 

 

A znalazłeś w tej ustawie cokolwiek co pozwala zrezygnować klientowi ze świadczenia usług?

To teraz poszukaj czy usługodawca, jeśli w ustawowym terminie zrezygnowałeś ma obowiązek zwrotu kasy czy nie...

I wtedy dojdziemy co autor miał na myśli pisząc że użycie zwrotu - bezzwrotna opłata - jest klauzula zabronioną...

To coś podobnego jak NASK w swoim regulaminie sugeruje że nie ma innego Sądu do rozstrzygania spraw własności domen jak tylko przez nich stworzony Sąd Arbitrażowy...

 

Najbogatsze orzecznictwo pod względem bez zwrotności kasy znajdziecie w orzecznictwie dotyczącym umów ubezpieczenia.

 

Robi się OT :)

Zgodne z ta ustawę mogę rezygnować z domeny zamówione poza aukcji w ciągu 10 dnia, jeśli kupiono jako konsument???

To zaraz mogę wysprzątać np. najdroższe domeny z ppd.pl i potem zmienić zdań?

Ustawa bez komentarzu i interpretacji nie wielu warto.

 

Od każdej umowy w przewidzianym terminie możesz odstąpić bez strat finansowych z Twojej strony. Te "bezszkodowe okresy" regulują poszczególne ustawy. Ale w żadnej z nich nie ma czegoś takiego że nie zwraca Ci się pieniędzy jeśli w ustawowym terminie zrezygnowałeś z zawarcia umowy. I wszelkiego typu zapisy umowne dotyczące bez zwrotności kasy, opłat manipulacyjnych itp. są niedozwolonymi zapisami umownymi.

 

I żeby temat owych bezzwrotnych opłat zakończyć:

 

W wyroku z dnia 22 czerwca 2006 r. (sygn. akt XVII AmC 50/05) SOKiK, uznał za

niedozwolone postanowienie umowne, które następnie zostało wpisane pod poz. 838 do

rejestru postanowień wzorców umowy uznanych za niedozwolone o treści: „50 zł – wpisowe

płatne w sekretariacie przy zapisie do grupy językowej, jest to kwota bezzwrotna”, uznając

taki zapis za niedozwolony w świetle art. 3851 kc oraz 3853 pkt 16 kc bowiem nakłada

wyłącznie na konsumenta obowiązek zapłaty ustalonej sumy na wypadek rezygnacji z

zawarcia lub wykonania umowy, wzorzec nie przewiduje analogicznych uprawnień

konsumenta co powoduje, iż uprawnienia stron umowy nie są równe”. W wyroku z dnia

17 listopada 2005 r. (sygn. akt XVII AmC 53/05) SOKiK uznał za niedozwolone

postanowienie umieszczone pod poz. 932 w rejestrze o treści: „W przypadku unieważnienia

członkostwa w Klubie, wpisowe oraz opłata abonamentowa nie podlega zwrotowi”.

Uzasadniając swoje stanowisko Sąd wskazał, iż ww. postanowienie stanowi niedozwoloną

klauzulę określoną w art. 3853 pkt 3 kc, przewidującą utratę prawa żądania zwrotu

konsumentowi uiszczonej zapłaty za świadczenie nie wpłacone w całości lub części, jeżeli

konsument zrezygnuje z zawarcia umowy lub jej wykonania, co rodzi negatywne skutki

finansowe dla konsumenta.

Treść § 4 ust. 2 wzorca pn. „Umowa”, podobnie jak wymienione powyżej zapisy umowne

wpisane do rejestru, przewidują brak zwrotu wpisowego w przypadku rezygnacji konsumenta

z nauki w Studium Medycznym. Zgodnie z orzecznictwem sądowym, wspomnianym

powyżej, a także zdaniem Prezesa Urzędu, przyjęcie zasady, iż wpisowe jest bezzwrotne,

rażąco narusza dobre obyczaje oraz uzasadnione interesy konsumentów. Szczególnie, iż

„Umowa” nie zawiera żadnych postanowień przyznających konsumentom (słuchaczom

Studium Medycznego) analogiczne prawo. Jednocześnie, z treści kwestionowanej klauzuli nie

wynika, wbrew twierdzeniu Studium Medycznego (karta 52), iż dotyczy ona jedynie sytuacji,

gdy słuchacz sam zrezygnował ze szkoły i nie powiadomił jej o tym, a na kierowane

zawiadomienia nie odpowiada.

Bez znaczenia przy tym pozostają różnice w zapisach wynikające z użytych sformułowań i

wyrazów, które nie wpływają na wykładnię klauzuli zawartej w treści § 4 ust. 2

przedmiotowej umowy prowadząc do stwierdzenie jej tożsamości z klauzulami wpisanymi

do rejestru pod poz. 838 i 932.

W wyroku z dnia 5 września 2006 r. (sygn. akt XVII Amc 120/05) SOKiK uznał za

niedozwolone postanowienie umowne, które następnie zostało wpisane pod poz. 1283 do

rejestru postanowień wzorców umowy uznanych za niedozwolone o treści: "W sytuacji

rezygnacji ze studiów w WSDG lub nie podjęcia nauki albo skreślenia z listy studentów zwrot

opłat nie przysługuje." W jego uzasadnieniu Sąd podał, iż to postanowienie spełnia

przesłanki niedozwolonej klauzuli umownej okreś1onej w art. 385 3pkt. 12 k.c., bowiem

wyłącza obowiązek zwrotu konsumentowi uiszczonej zapłaty za świadczenie nie spełnione w

całości lub części. Nadto spełnia przesłanki niedozwolonej klauzuli umownej określonej w

art. 385 pkt. 13 k.c. przewidując utratę prawa do żądania zwrotu świadczenia konsumenta

spełnionego wcześniej niż świadczenie kontrahenta. W oparciu o tak skonstruowane

7

Page 8

postanowienia wzorca umownego szkoła nie jest zobowiązana do zwrotu nawet części

wpłaconych przez studenta opłat na wypadek skreślenia z listy studentów. Student zaś

pozbawiony jest prawa do żądania zwrotu wcześniej spełnionego świadczenia. W ocenie Sądu

zasadnym jest fakt obciążenia studenta kosztami z tytułu czesnego za okres, w którym

faktycznie pobierał naukę, a szkoła świadczyła na jego rzecz usługi edukacyjne. Natomiast po

odstąpieniu przez studenta od umowy obciążanie go kosztami dalszej nauki jest sprzeczne z

dobrymi obyczajami i rażąco narusza jego interesy, prowadzi do niesymetrycznego rozkładu

praw i obowiązków poprzez przyznanie dogodniejszej pozycji kontrahentowi. Podobne

stanowisko zajął SOKiK w wyroku z dnia 6 marca 2006 r. (sygn. akt XVII AmC 21/05), w

którym za klauzulę abuzywną uznał postanowienie o treści: „W przypadku dobrowolnej

rezygnacji z kursu lub dyscyplinarnego skreślenia (…) z listy słuchaczy na zasadach

wymienionych w punkcie 6 Ogólnych Warunków Uczestnictwa zwrot opłat wniesionych za

kurs nie przysługuje.” (poz. 972 Rejestru). Niewątpliwie, w kwestionowanym przez Prezesa

Urzędu § 6 wzorca umownego pn. „Umowa”, słuchaczowi Studium Medycznego

skreślonemu z listy decyzją Rady Pedagogicznej, odmawia się prawa zwrotu opłat przez

niego już wniesionych. Podkreślić przy tym należy, iż słuchacze Studium Medycznego

uiszczają opłaty jednorazowo za semestr (1650 zł) lub w ratach miesięcznych, po 330 zł.

Zatem również w przypadku zapłaty czesnego w pełnej wysokości za semestr, po skreśleniu z

listy słuchacz nie otrzymuje zwrotu nawet części tej kwoty. W związku z powyższym analiza

porównawcza tego postanowienia umownego z klauzulami wpisanymi do rejestru pod poz.

1283 i 972 wskazuje na jednoznaczność treści porównywanych klauzul, której nie naruszają

odmienności w zakresie użytych sformułowań i wyrazów, co pozwala na stwierdzenie ich

tożsamości....

 

 

Całość znajdziecie tutaj:

 

http://74.125.77.132/search?q=cache:0LWUBF...lient=firefox-a

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pier... gorzej niz na onecie :/

 

Bazyli, nie chcesz, to nie plac!! Nie myl uslugi juz zaczetej z usluga jeszcze niedokonana, a oplacona! Bilet pkp mozesz zwrocic tylko w okreslonych warunkach,a i to jest potracane 15% za zwrot biletu. Jak chcesz niby uzyskac zwrot kasy, skoro usluga jest juz wykonana? Uslugą jest dostep do licytacji, gdy ta sie juz zacznie! To tak, jak z przykladem pkp - kupujesz bilet z warszawy do katowic. W mimo wszystko stwierdziles, ze chcialbys pozwiedzac Jure i wysiadasz w Zawierciu, po czym pedzisz do kasy i chcesz zwrotu kasy?! Litosci...

 

Podajesz dobre przyklady, ale nie w tym przypadku, bo Twoje ustawy NIJAK sie maja do tego. Oplata jest za przejazd juz jadacym pociagiem! Gdyby pociag sie spoznil(opoznienia techniczne w starcie aukcji, badz inne), albo niedojechal (a Ty bys mial taki wstep wykupiony, lecz aukcja z jakis dziwnych przyczyn sie nie zaczela, badz nie mialbys do niej dostepu), to WTEDY masz prawo zadac zwrotu kasy!

 

Ta oplata jest tylko dla tych, co nie dodali domeny do lapania w ppd, a chcieliby uczestniczyc w tej aukcji. Gdyby mozna bylo sobie robic, tak jak Ty to proponujesz, to ta oplata mijalaby sie z celem, bo kazdy moglby zaplacic, popodbijac sobie aukcje i w przypadku niepowodzenia (bo np. ktos licytuje wyzej), Ty chcesz nagle sie wycofac i przy okazji odebrac oplate... To by bylo BEZ SENSU.

 

[Edit]

 

Tak jak napisalem na poczatku - podales przyklad uslugi okresowej, ktora trwa jakis czas. Tutaj natomiast placisz za zdarzenie. Zatem mozesz wymieniac milion przykladow, ale i tak bedziesz mylil pojecia. To podobnie jak z abonamentem za neta - nikogo nie obchodzi, ze wyjechales na wczasy i nie korzystales z tego neta. Jedynym wariantem do zwrotu kasy, bylaby techniczna niemoznosc korzystania z niego. To samo z biletami miesiecznymi, gdzie mozesz byc chory, ale nikt Ci za ten okres nie zwroci kasy. Fakt, rezygnujac z tych uslug, masz mozliwosc zwrotu kwoty proporcjonalnej do konca okresu abonamentowego, jednakze usluga na ppd nie jest okresowa, tylko jednorazowa...

 

Polecam Ci wyjscie na spacer, by zaczerpac swierzego wiosennego powietrza - jest za darmo :)

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja pier... gorzej niz na onecie :/

 

Bazyli, nie chcesz, to nie plac!! Nie myl uslugi juz zaczetej z usluga jeszcze niedokonana, a oplacona! Bilet pkp mozesz zwrocic tylko w okreslonych warunkach,a i to jest potracane 15% za zwrot biletu. Jak chcesz niby uzyskac zwrot kasy, skoro usluga jest juz wykonana? Uslugą jest dostep do licytacji, gdy ta sie juz zacznie! To tak, jak z przykladem pkp - kupujesz bilet z warszawy do katowic. W mimo wszystko stwierdziles, ze chcialbys pozwiedzac Jure i wysiadasz w Zawierciu, po czym pedzisz do kasy i chcesz zwrotu kasy?! Litosci...

 

Podajesz dobre przyklady, ale nie w tym przypadku, bo Twoje ustawy NIJAK sie maja do tego. Oplata jest za przejazd juz jadacym pociagiem! Gdyby pociag sie spoznil(opoznienia techniczne w starcie aukcji, badz inne), albo niedojechal (a Ty bys mial taki wstep wykupiony, lecz aukcja z jakis dziwnych przyczyn sie nie zaczela, badz nie mialbys do niej dostepu), to WTEDY masz prawo zadac zwrotu kasy!

 

Ta oplata jest tylko dla tych, co nie dodali domeny do lapania w ppd, a chcieliby uczestniczyc w tej aukcji. Gdyby mozna bylo sobie robic, tak jak Ty to proponujesz, to ta oplata mijalaby sie z celem, bo kazdy moglby zaplacic, popodbijac sobie aukcje i w przypadku niepowodzenia (bo np. ktos licytuje wyzej), Ty chcesz nagle sie wycofac i przy okazji odebrac oplate... To by bylo BEZ SENSU.

 

 

Ja temat kończę a Ty go rozwijasz. Po co jeśli nie masz racji?

Ale widocznie czasami trzeba setki razy tłumaczyć skoro zdarzają się tacy którzy nie rozumieją problematyki...

Tak że jako człowiek cierpliwy zrobię to raz jeszcze...

JUŻ SAM ZAPIS W REGULAMINIE AUKCJI, SERWISU ITP. O TYM ŻE KWOTA JEST BEZZWROTNA JEST ZABRONIONĄ KLAUZULĄ UMOWNĄ...I NIE POTRZEBA WPROWADZAĆ W ŻYCIE TAKIEGO ZAPISU ABY TO STWIERDZIĆ !!!...

I w d...mam koleje, totolotki, dentystów, kina i dyskoteki...( nie ma już opłat manipulacyjnych tak a propos, owych 15% )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że rozchodzi się tylko o niefortunny zwrot o charakterze bezwarunkowym: "opłata jest bezzwrotna".

 

Oczywiście opłata musiałaby być zwracana w przypadkach rezygnacji z zawarcia lub wykonania umowy (przed wykonaniem, czyli przed dopuszczeniem do aukcji) oraz za świadczenie nie spełnione w całości lub części (np. aukcja odwołana).

 

Natomiast w momencie rozpoczęcia aukcji lub momencie dodania do listy licytujących (jeśli będzie możliwe już w trakcie aukcji) świadczenie zostaje spełnione, umowa wypełniona. Prawnikiem nie jestem, ale od tego momentu zdaje się miałyby zastosowanie przepisy z przytoczonej przez Bazylego ustawy art.10. ust.3. pkt 1) lub 5) czyli brak dalszej możliwości odstąpienia od umowy przez użytkownika i żądania zwrotu opłaty.

 

Czyli, wydaje mi się, problemem jest tylko forma regulaminu a tu taka dyskusja się rozwinęła... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Informuję o kolejnej zmianie, o którą wielu prosiło:

- Możliwość tworzenia notatek dla domen.

 

Trochę późno, ale dopiero teraz się do tej zmiany dokopaliśmy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A będziecie też obsługiwać *com i *eu ?

 

Można tak powiedzieć. Więcej będzie wiadomo w poniedziałek/wtorek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się, że rozchodzi się tylko o niefortunny zwrot o charakterze bezwarunkowym: "opłata jest bezzwrotna".

Natomiast w momencie rozpoczęcia aukcji lub momencie dodania do listy licytujących (jeśli będzie możliwe już w trakcie aukcji) świadczenie zostaje spełnione, umowa wypełniona. Prawnikiem nie jestem, ale od tego momentu zdaje się miałyby zastosowanie przepisy z przytoczonej przez Bazylego ustawy art.10. ust.3. pkt 1) lub 5) czyli brak dalszej możliwości odstąpienia od umowy przez użytkownika i żądania zwrotu opłaty.

 

Jak się chcę to widzę można zrozumieć zagadnienie

:)

 

Z tym że jednak nie do końca. Bo niespełnienie świadczenia w tym przypadku może trwać do złożenia oferty przez wpłacającego ( takie jest moje zaopatrywanie na ten problem ). I jeśli aukcja trwa 14 dni to wpłacający będzie miał dni 10 na odstąpienie od umowy. Od momentu jak zalicytuje pierwszy raz, wiążące stają się przepisy dotyczące aukcji. Z tym tylko że wyraźnie musi zostać zaznaczone czego dotyczy wpłata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czas pokaże jakie plusy i minusy będzie miało to rozwiązanie.

Póki co to tylko wróżenie z fusów, a przykład powyżej daleki od rzeczywistości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanie odnośnie fakturowania (dla osób fizycznych). Czy jest możliwość wyboru, przy których sprzedażach PPD fakturuje domenę, czy po aktywacji fakturowania fakturowane są wszystkie sprzedaże? Interesuje mnie to, ponieważ przy sprzedaży niektórych domen niektórzy nie potrzebują faktury, więc po co dopłacać za fakturę?

 

Fajnie byłoby, gdyby można było wybrać, w jaki sposób chcemy się rozliczać ze sprzedawcą przy konkretnych domenach.

 

Zmiany oczywiście oceniam na duży plus, cieszę się, że serwis się rozwija. Jeśli pojawi się możliwość przechowywania w ppd domen globalnych i europejskich, chętnie przeniosę tam swoje domeny :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z informacji jakie otrzymałem od jednego z użytkowników serwisu, który był uprzejmy zadzwonić na infolinię konsumencką się "poskarżyć", wynika że:

– skoro jest dla wszystkich dostępna lista na której można się bezpłatnie zapisać na aukcję danej domeny zanim wystartuje, to pobieranie opłaty za dostęp od innych użytkowników w czasie jej trwania nie godzi w interesy konsumentów

– opłata jest pobierana za dostęp do aukcji, a nie za wygranie jej, więc przegrana lub rezygnacja z licytacji nie stanowi podstawy do żądania zwrotu opłaty

– skoro zapis nie jest tożsamy z żadnym z zapisów umieszczonych na liście klauzul niedozwolonych, to mieści się w ramach zasady swobody umów

 

Dziękuję za uwagę. :)

 

 

@ Klipa: w tej chwili nie ma takiej możliwości, jednak biorąc pod uwagę obrót między osobami fizycznymi, dopuszczam taką możliwość w przyszłości; ale na pewno będzie to wybieranie przed wystawieniem aukcji/oferty, a nie na etapie finalizacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
– skoro zapis nie jest tożsamy z żadnym z zapisów umieszczonych na liście klauzul niedozwolonych, to mieści się w ramach zasady swobody umów

 

Ciekawe czy zapis o bezzwrotnych opłatach znajduje się na liście klauzul niedozwolonych czy nie...

:)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe czy zapis o bezzwrotnych opłatach znajduje się na liście klauzul niedozwolonych czy nie...

 

Opłata jest pobierana w chwili wykonania usługi umożliwienia dostępu do aukcji, nigdy nie słyszałem żeby opłata za wykonaną usługę miała być zwracana. :) Oczywiście niewykorzystaną wpłatę można sobie wypłacić na konto jak ktoś chce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że kwota dostępu do aukcji domeny przechwyconej powinna być zdecydowanie wyższa. Jeżeli kogoś interesuje domena to dodaje ją do przechwycenia wcześniej a nie żeruje na innych osobach, które dodadzą daną domenę do przechwycenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×