Jump to content
Sign in to follow this  
underground

Zmiana właściciela domen na Dropped.com

Recommended Posts

Posiadam kilkadziesiąt domen na serwisie dropped. Chciałem cesje te przenieść na członka mojej rodziny.

W jaki sposób to można zrobić, i ile to kosztuje ?

 

Czy jeżeli zmienię dane osobiste w formularzu dropped, to będzie po sprawie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Załóż drugie konto na dropped i przenieś domeny wykorzystując kody authinfo. Jeżeli chodzi o domeny .pl to transfer jest bezpłatny.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Załóż drugie konto na dropped i przenieś domeny wykorzystując kody authinfo. Jeżeli chodzi o domeny .pl to transfer jest bezpłatny.

 

Pozdrawiam.

 

 

Ok, ale czy to takie proste ?

 

Zamierzam zmienić dane, ponieważ członek mojej rodziny ma firmę, i mógłby sprzedawać je na swoje konto. Jednak gdy zakładałem domeny, to są one przecież chyba wykupione na moje imię i nazwisko ( dodam, że jestem osobą prywatną, bez działalności ).

 

Załóżmy, że je przetransferuję dziś na nowe konto członka rodziny, i co dalej ? Czy ten członek rodziny, będzie je mógł sprzedawać na firmę ?

Zaznaczam, że domeny te, są założone na osobę prywatną, czyli na mnie.

 

Proszę bardzo o dokładną odpowiedź na wszystkie kwestie- osoby które się na tym znają...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli wystarczy je przetransferować, i będą już własnością członka mojej rodziny ???

 

A co z danymi Nask ?

 

Przecież tam są moje dane tych domen ???

 

Tansfer na konto innej osoby- jest jednoznaczy, z przeniesieniem praw własności ?

Edited by underground

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ok, ale czy to takie proste ?

Tak, to jest bardzo proste.

 

Zamierzam zmienić dane, ponieważ członek mojej rodziny ma firmę, i mógłby sprzedawać je na swoje konto. Jednak gdy zakładałem domeny, to są one przecież chyba wykupione na moje imię i nazwisko ( dodam, że jestem osobą prywatną, bez działalności ).

Tak, są wykupione na twoje imię i nazwisko ale w dropped przy przekazaniu domeny poprzez kod authinfo zmieniają się dane na dane nowego abonenta (w tym przypadku na członka Twojej rodziny).

 

Załóżmy, że je przetransferuję dziś na nowe konto członka rodziny, i co dalej ? Czy ten członek rodziny, będzie je mógł sprzedawać na firmę ?

Będzie mógł sprzedać na firmę, ale dopiero 5 dni po transferze.

 

Transfer na konto innej osoby- jest jednoznaczny, z przeniesieniem praw własności ?

Tak.

 

 

Pozdrawiam Bartosz.

Edited by Bartosz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cesja elektroniczna przekazuję wszystkie prawa do domeny nowemu właścicielowi.

 

W skrócie: Tak. To wystarczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, to kolejne ważne pytania:

 

 

1. Czyli transfer danych na konto innej osoby, jest jednoznaczny ze sprzedażą praw własności i praw autorskich ?

 

2. Cz ja będę musiał odprowadzić jakieś podatki od darowizn itp ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

Tansfer na konto innej osoby- jest jednoznaczy, z przeniesieniem praw własności ?

 

Nie u wszystkich rejestratorów tak to działa, jednak w dropped jest dokładnie tak jak piszesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o domeny z końcówką pl, bo tylko takie posiadam.

 

Czy rzeczywiście transfer w dropped.com- jest przeniesieniem praw własności i praw autorskich danej domeny na inne osoby ?

 

A co z moimi danymi w NASK ?

 

Czytałem gdzieś, że trzeba słono zapłacić za zmianę domen w Nasku ?Wiązałoby się to z kosztami notariusza...

Edited by underground

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zmiana właściciela domen na Dropped.com
Czy rzeczywiście transfer w dropped.com- jest przeniesieniem praw własności i praw autorskich danej domeny na inne osoby ?

Chcesz się zajmować inwestowaniem w domeny a robisz byki jak przeciętny Kowalski...

Edited by Jarek17

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

Będzie mógł sprzedać na firmę, ale dopiero 5 dni po transferze.

[...]

 

Ciekawi mnie, skąd wzięła się ta liczba?

 

Pozdrawiam,

plw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Transfer to jedno a zmiana właściciela to drugie.

 

Jeśli masz sad i przeniesiesz z niego 20 kg jabłek do sklepu wujka - to oczywiście(fizycznie) będzie on mógł te jabłka sprzedawać. Nie ma znaczenia czy wyślesz je paczką, przewieziesz autem czy przeniesiesz na plecach. Natomiast jeśli do wujka przyjdzie kontrola - to będzie kłopot bo wykryją w sklepie "superatę". Więc wujkowi przydałby się dokument dowodzący skąd ma te jabłka. Może to być faktura, darowizna, spadek - każda z tych rzeczy będzie miała inne konsekwencje podatkowe ale jakaś forma przekazania "praw" jest konieczna.

 

I nie ma tu znaczenia rejestrator - bo jest on tylko pośrednikiem a domeny utrzymywane są przez NASK.

 

Jeśli jakiś prawnik widzi to inaczej - to proszę o poprawienie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko po co transfer, tzn. tego co dropped nazywa transfer?

 

Nie prościej w dropped?

https://www.dropped.pl/contacts.php - "Utwórz nowy profil"

 

potem:

https://www.dropped.pl/managed.php

"Zaznacz wszystkie" -> "Zmień dane właściciela"

 

 

 

OK. Zmienię właściciela w sposób jaki piszecie, ale dane w Nasku nie będą nadal zmienione, a jedynie na koncie.

 

I co dalej ???

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawi mnie, skąd wzięła się ta liczba?

 

Pozdrawiam,

plw

 

Z tego co mi wiadomo to domenę można przetransferować dopiero 5 dni po rejestracji/ostatnim transferze. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.

 

Pozdrawiam Bartosz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponawiam swoje 3 pytania, bo robi się nieporządek:

 

1. Jeśli ja zarejestrewałem te domeny na siebie ( osoba fizyczna ), i przetransferuję je na członka rodziny ( osoba mająca firmę ), to czy płacę za to jakieś podatki ?

( kupiłem w dropped kilkadziesiąt domen )

 

2. Czy członek mojej rodziny, ( po transferze )może sprzedawać te domeny na swojąfirmę, mimo tego, że w Nasku- istnieją na osobę prywatną, ( czyli na mnie ) ?

 

3. Czy oby na pewno, do zmiany danych właściciela konta w dropped, wystarczy transfer tych domen na inne konto, lub po prostu zmiana danych w danych osobistych serwisu Dropped ?

 

 

Już tracę nadzieję, że dowiem się prawdziwych odpowiedzi na te pytania :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. Jeśli ja zarejestrewałem te domeny na siebie ( osoba fizyczna ), i przetransferuję je na członka rodziny ( osoba mająca firmę ), to czy płacę za to jakieś podatki ?

( kupiłem w dropped kilkadziesiąt domen )

 

Tak jak to pisał ktoś wyżej - Darowizna i zależy na jakiego członka rodziny chcesz to transferować (tzn. do której grupy podatkowej się łapiesz). Jeśli jest to np. Twój ojciec to owa kwota (kilkadziesiąt domen .pl) jest wolna od podatku.

 

 

2. Czy członek mojej rodziny, ( po transferze )może sprzedawać te domeny na swojąfirmę, mimo tego, że w Nasku- istnieją na osobę prywatną, ( czyli na mnie ) ?

 

Po przekazaniu domeny na własność tak. Wtedy członek rodziny może operować tymi domenami bo są w 100% jego.

 

3. Czy oby na pewno, do zmiany danych właściciela konta w dropped, wystarczy transfer tych domen na inne konto, lub po prostu zmiana danych w danych osobistych serwisu Dropped ?

 

Google.pl -> authinfo

Edited by epca

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ponawiam swoje 3 pytania, bo robi się nieporządek:

 

1. Jeśli ja zarejestrewałem te domeny na siebie ( osoba fizyczna ), i przetransferuję je na członka rodziny ( osoba mająca firmę ), to czy płacę za to jakieś podatki ?

( kupiłem w dropped kilkadziesiąt domen )

 

2. Czy członek mojej rodziny, ( po transferze )może sprzedawać te domeny na swojąfirmę, mimo tego, że w Nasku- istnieją na osobę prywatną, ( czyli na mnie ) ?

 

3. Czy oby na pewno, do zmiany danych właściciela konta w dropped, wystarczy transfer tych domen na inne konto, lub po prostu zmiana danych w danych osobistych serwisu Dropped ?

 

 

Już tracę nadzieję, że dowiem się prawdziwych odpowiedzi na te pytania :-(

 

 

Ad 1. Czy nie prościej jest sprzedać każdą domenę za symboliczną złotówkę członkowi rodziny, aby nie płacić podatku od darowizny ?

 

Ad 2. Nadal nie wiem, do czego służą dane w NASKU ? Tu jest link: http://www.dropped.pl/prices_cctld.htm gdzie jest napisane, że zmiana danych domyślnych danej domeny- w Nasku kosztuje 150 zł ( koszty notarialne ). Czy ktoś może mnie oświecić o co chodzi ?

Ja to rozumiem tak, że jeśli dziś wykupię domenę ( to w Nasku będą moje dane domyślne, czyli moje ).

Następnie sprzedaję te domeny, i ktoś ma moje domeny ( jednak w Nasku są moje dane domyślne- dobrze rozumuję ?

 

Ad 3. Kodem autoinfo można przetransferować domeny, ale słyszałem, że transfer nie zmienia danych w Nasku, do danych domen. Jakie znaczenie mają moje dane w NASK- dla przyszłych kupujących ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Człowieku, ten cennik dotyczy domen .sk

 

Przeniesienie domen do innego panelu za 1 złotych czy nawet za milion złotych powoduje automatyczną zmianę Twoich danych w bazie Whois (NASK-u) na dane tego, który jest właścicielem panelu, do którego przenosisz domeny.

Twoje dane zostają automatycznie zmienione. Tak jest w Dropped/AfterMarket.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko po co transfer, tzn. tego co dropped nazywa transfer?

 

Nie prościej w dropped?

https://www.dropped.pl/contacts.php - "Utwórz nowy profil"

 

potem:

https://www.dropped.pl/managed.php

"Zaznacz wszystkie" -> "Zmień dane właściciela"

 

To jest jedyna i słuszna metoda.

 

Kodem AuthInfo nie zmienisz danych, a tym bardziej nic nie zrobisz tym kodem w ramach tego samego rejestratora Dropped.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jest jedyna i słuszna metoda.

 

Kodem AuthInfo nie zmienisz danych, a tym bardziej nic nie zrobisz tym kodem w ramach tego samego rejestratora Dropped.

 

 

 

To widać piszecie różnie. Kolega maruse napisał, że transfer domen to zmiana właściciela a ty piszesz, że kodem autoinfo- który służy do transferu tych danych- nie zmienią się dane właściciela.

 

A jak jest naprawdę ? Co z podatkami ?

 

Czy potransferze domen, na konto członka mojej rodziny ( który ma firmę ) , dane w NASKU się zmienią i będzie napisane ( konto firmowe ) ???

Edited by underground

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz napiszę:

w Dropped możesz to zrobić na dwa sposoby:

1. Transakcja Escrow na nowe konto - potrzebne kody authinfo - następuje zmiana danych na nowego abonenta oraz przeniesienie domen do wskazanego panelu.

2. Wydajesz kody authinfo - nowy abonent "wklepuje" je w swoim panelu - obaj potwierdzacie mailem fakt dokonania transferu - następuje automatyczna cesja (zmiana danych abonenta) oraz transfer do panelu nowego klienta. 2 w 1 - czy to jest zrozumiałe?

 

Tak się dzieje tylko w Dropped, u innych rejestratorów transfer nie powoduje zmian danych w bazie Whois. Wymagana jest cesja papierowa albo elektroniczna.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. Transakcja Escrow na nowe konto - potrzebne kody authinfo - następuje zmiana danych na nowego abonenta oraz przeniesienie domen do wskazanego panelu.

 

Skoro ma być na inne konto to można krócej poleceniem: "Przenieś na inne konto".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×