Jump to content
Sign in to follow this  
DontPanic

Zarabianie na Blogu

Recommended Posts

Gdzieś na demotywatorach niedawno widzialem demota odnośnie bloga. było tam sporo danych (zakładając że blog ma ruch) i tak się zastanawiam czy tworząc stronę na swojej domenie, i zakładając bloga, można na tym sensownie zarobić?

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdzieś na demotywatorach niedawno widzialem demota odnośnie bloga. było tam sporo danych (zakładając że blog ma ruch) i tak się zastanawiam czy tworząc stronę na swojej domenie, i zakładając bloga, można na tym sensownie zarobić?

Da, ale trzeba konsekwencji w pisaniu przez parę lat jeśli ma być tematyczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak dokładnie o ten

ps. promocja pewnie wygląda jak standardowe pozycjonowanie strony (wyszukiwanie poprzez google konkretnego hasla-blog tematyczny) itd?

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da, ale trzeba konsekwencji w pisaniu przez parę lat jeśli ma być tematyczny.

 

Wydaje mi się, że trzeba przede wszystkim umieć (ciekawie) pisać, żeby przyciągnąć i utrzymać czytelników na dłużej. Jeśli pisanie nie przychodzi z łatwością, a z wypracowań szkolnych miałeś oceny nienajwyższe to i bloga nie będą chcieli czytać. Takie moje zdanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saint odkupiłeś domenę iblog.pl? Kiedyś była moja i puściłem wolno, bo nie było na przedłużenie, a teraz żałuję ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli masz ruch tematyczny + wartościową treść to zarabiać możesz jak najbardziej.

 

Postaw na oryginalność bloga, serwisu i znajdź niszę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

też druga sprawa, gdybym zakładał bloga na jakiejś witrynie to adres miałby rozszerzenie .blog ale wtedy witryna zarabia na mnie i moim blogu.

Natomiast na prywatnej domenie musiałbym w adresie umieścić słowo blog (np. mojblog.pl) i trzecia sprawa, jak pozycjonować taki adres w sieci?

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 zł za 1000 odsłon bannera to mocno zawyżona stawka. Kiedyś 1 zł za 1000 odsłon to było drogo a zauważmy, że skuteczność bannerów spada.

 

Gdyby to była dobrze stargetowana strona (np. kredyty) to pewnie i 10 zł za 1000 odsłon by było dobrą stawką.

Ale kto czyta tego bloga?? Jakieś emo nastolatki, które nie mają kasy i nic nie kupują. Więc ruch, który idzie na tego bloga jest mało-wartościowy.

 

No chyba, że producenci żyletek mogliby się reklamować ;-)

 

 

Tak więc nie radzę się napalać, że na blogu można zarobić aż takie kosmiczne pieniądze, bo raczej te szacunki w tym demotywatorze są mocno podkolorowane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
też druga sprawa, gdybym zakładał bloga na jakiejś witrynie to adres miałby rozszerzenie .blog ale wtedy witryna zarabia na mnie i moim blogu.

Natomiast na prywatnej domenie musiałbym w adresie umieścić słowo blog (np. mojblog.pl) i trzecia sprawa, jak pozycjonować taki adres w sieci?

 

pozdrawiam

Dlaczego w adresie miałbyś mieć słowo "blog"? 99% blogów które znam nie zawiera tego słowa w domenie. Stawiasz bloga na nazwisko.pl (lub jeśli wolisz blog.nazwisko.pl) lub pseudonim lub wymyslasz jakąś nazwę pasującą do tematyki i jest OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

musicie mi wybaczyć moje niektóre wydawałoby się oczywiste pytania, ale każdy na początku kiedyś tam mało wiedział :unsure:

 

co do bloga, to interesuje mnie głównie w jaki sposób można na nim zarobić (i nie chodzi o to że mam, ale wydaje mi się że mam genialny pomysł, i mażą mi się mln $). Taki blog oprócz odwiedzin może zarobić tylko na klikaniu w reklamy. i zakładając że kiedys by się rozrósł to dużych rozmiarów (wtedy jego adres zyskuje na wartości) i można by się pokusić o jego sprzedaż.

innych form zarobku na blogach nie ma?

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
innych form zarobku na blogach nie ma?

 

Można jeszcze sprzedawać linki lub pisać o jakiejś firmie/serwisie robiąc jej reklamę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×