Jump to content
Sign in to follow this  
achilles27

Moje uwagi na temat domenowego biznesu !!!

Recommended Posts

Znalazłem zupełnie przypadkiem, ale pomyślałem, że jest to trochę w temacie tego posta (domenowego biznesu), zwłaszcza punkt Dlaczego warto ? - praktycznie na dole strony.

 

Zerknijcie, a będziecie wiedzieć skąd się biorą potem rozczarowania niektórych osób:

 

Link do artykułu

 

Artykuł znalazłem przez Google po wpisaniu "domenowy MLM" - byłem ciekaw czy MLM-owcy tworzą może jakiś biznes w oparciu o domeny :wacko:

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie niedawno ktoś oferował coś takiego...

Wyobraź sobie?

 

Własne biuro z widokiem?

 

Wreszcie poranne spotkanie w poniedziałek, którego nie możesz się doczekać?

 

Szansa na finansową niezależność, dzięki której można robić, co się chce i kiedy się chce...

 

oraz brak ograniczeń czasowych, aby w pełni się tym cieszyć.

http://www*acnintegrity*eu/acn/pl/

 

Co ciekawe, już po jednym szkoleniu można zostać trenerem zespołu :wacko:

Na wejściu status "niezależnego przedstawiciela" oraz stronę w domenie *acnrep.com, gdzie możecie zmienić... swoje zdjęcie ;)

No i mają wsparcie: Donald J. Trump'a ;)

 

Według mnie to pewnego rodzaju piramida finansowa.

Co o tym sądzicie ?

Edited by Gaudzinski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Według mnie to pewnego rodzaju piramida finansowa.

Co o tym sądzicie ?

 

Ja sądzę, że to jest racja.

 

Nawet małym druczkiem piszą o tym, że funkcjonują na zasadzie piramidy (gdzie część zarabia, część nie, bo można się domyślić, że inni na nich zarabiają):

 

Firma ACN nie gwarantuje dochodów, jeśli nie zostaną pozyskani klienci. Sukces Niezależnego Przedstawiciela ACN nie jest zagwarantowany, ale w pełni uzależniony od osobistych starań. Nie wszyscy Niezależni Przedstawiciele ACN osiągają zarobki i nikomu nie można zagwarantować sukcesu.

 

Czyli możesz zarobić dobrze lub bardzo dobrze, ale równie dobrze zarobku wcale może nie być.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

To co napisał DD i TomNice powinno być elementarzem każdej osoby zaczynającej zajmować się domenami.

Ja na to poświęcam od ponad roku kilkanaście godzin dziennie razem z sobotami i niedzielami. Oczywiście mam na myśli życie z domen.

Nie ma czegoś takiego, że dobre adresy zostały już wykupione; Panowie jest jeszcze parking. Codziennie powstaje w sieci masa nowych serwisów, gdzie internauci mylą się we wpisywaniu adresów. Powstają serwisy które mają userów z różnych krajów i przy odpowiednim posługiwaniu się narzędziami ( i olejem w głowie :wacko: ) można trafić perełki w innych ccTLD. Niekoniecznie TM. ;)

W sekrecie powiem Wam tyle, że przez domeny się rozwiodłem. ;)

 

Ale tak jest, że kobieta jest skomplikowaną konstrukcją... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Efekt "Dropped" ;)

Dobrze, że nie ma serwisu przechwytującego żony ;)

Czyżby odkryłem niszę? :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli brak kapitału na początek to można zakładać firmę i ubiegać się o dotację. Dla nowych firm od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy PLN jest dość łatwo dostępne z urzędu pracy.

Jesteś pewny, że da się wyciągnąć kasę z Urzędu na inwestycje w domeny. Dla firmy rejestrującej to pewnie tak, ale na domeniarzy raczej ludzie nie patrzą jak na biznesmenów.

No i niby na co to dotacja, bo w firmach zazwyczaj dają na maszyny, samochód dostawczy itp. a tu mogą dać na domeny (towar) ?

I czy tej dotacji nie trzeba później oddać ( jak trzeba to w jakich wypadkach) ?

Wiesz coś szerzej na ten temat ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Warto było ? :wacko:

Na dzień dzisiejszy powoli powracamy do tego co było kiedyś. ;)

...I powiem Ci że warto było..;)

Nikt mi nie stał przed komputerem i mówił , że ma tego dosyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesteś pewny, że da się wyciągnąć kasę z Urzędu na inwestycje w domeny. Dla firmy rejestrującej to pewnie tak, ale na domeniarzy raczej ludzie nie patrzą jak na biznesmenów.

No i niby na co to dotacja, bo w firmach zazwyczaj dają na maszyny, samochód dostawczy itp. a tu mogą dać na domeny (towar) ?

I czy tej dotacji nie trzeba później oddać ( jak trzeba to w jakich wypadkach) ?

Wiesz coś szerzej na ten temat ?

 

Masz racje, z PUP'u dostajesz kase na konkret(to co wymieniles), z ktorego dosc szybko musisz sie rozliczyc(przyniesc faktury na kwote dofinansowania).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobrze, że nie ma serwisu przechwytującego żony ;)

Czyżby odkryłem niszę? :wacko:

 

i zeby czasem mozna Je bylo gdzies zaparkowac ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez parkingu to nie ma co łapać żon...

Musi być jakiś parking bo tak to jest za duże ryzyko... szczególnie ze sporym portfolio.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla nowych firm od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy PLN jest dość łatwo dostępne z urzędu pracy.

Nie wiesz, co piszesz. Kumpel się stara i na pewno nie przychodzi mu to łatwo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiesz, co piszesz. Kumpel się stara i na pewno nie przychodzi mu to łatwo.

 

dotacja nie jest przeznaczona na towar tylko na środki trwałe a w tym temacie domeny to towar....

 

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesteś pewny, że da się wyciągnąć kasę z Urzędu na inwestycje w domeny. Dla firmy rejestrującej to pewnie tak, ale na domeniarzy raczej ludzie nie patrzą jak na biznesmenów.

No i niby na co to dotacja, bo w firmach zazwyczaj dają na maszyny, samochód dostawczy itp. a tu mogą dać na domeny (towar) ?

I czy tej dotacji nie trzeba później oddać ( jak trzeba to w jakich wypadkach) ?

Wiesz coś szerzej na ten temat ?

Jeśli chodzi o dotacje to niczego nie jestem pewny :blink: Nie specjalizuję się w dotacjach - nigdy żadnej nie dostałem, o żadną się nie starałem. Na pewno prościej jest otrzymać tą bezzwrotną w kwocie kilkanaście tysięcy na nową działalność gospodarczą, którą trzeba potem utrzymać przez rok. ZTCW nie ma tam jakichś bardzo zaostrzonych warunków na co i po co. Ale mogę się mylić. Na tą drugą dotację, gdzie potrzebny jest biznes plan trzeba się pewnie bardziej nagimnastykować.

 

Ale dotacja to nie jedyna droga - zresztą wcale moim zdaniem nie najlepsza.

 

Skąd wziąć kapitał? Niech się każdy sam o to martwi - można pracować po godzinach w MC Donaldzie, można ulotki roznosić. Sposobów jest wiele. Można pożyczyć od rodziny albo z banku - jak da. Zresztą kapitał nie jest tu największym problemem. Pozyskanie go może wiązać się z pewnym ryzykiem. Ale to jest wkalkulowane w zawód przedsiębiorcy.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]W kolejnym portfolio znanego domeniarza spotykam m.in.(rolnicy.pl rynek.pl systemy.pl transakcje.pl umowy.pl) nie znam cen ale przypuszczam że wycena zacznie się od kilkudziesięciu złotych w górę. Czy KK się w końcu zjawi po te domeny?

Chyba KK nie zdążą po najlepsze domeny, bo inwestorzy domenowi sami zagospodarują najlepsze nazwy :) Tak jak to się stało z transakcje.pl i jak to się wkrótce stanie z rynek.pl czy umowy.pl ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×