Jump to content
Sign in to follow this  
maryuse

Dlaczego domeny przechwytywane

Recommended Posts

Nie wiem, może coś przespałem, przeoczyłem zmiany ale powtórzę pytanie:

Dlaczego domeny przechwytywane są obecnie rejestrowane? Kiedyś były tylko rezerwowane i w takim stanie się je licytowało?

Nie jest to jakiś zarzut ale nie mam pewności, czy wszyscy to zauważyli. Co jest powodem tych zmian?

Dotyczy to wszystkich: Dropped, ParkDomen i PPD.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Być może dlatego, że wszyscy przechwytywacze korzystają z kont partnerów, więc domeny są od razu rejestrowane, potem trafiają na aukcje i w momencie zakończenia aukcji (po 5 dniach) istnieje możliwość przetransferowania domeny do właściwego rejestratora (Michau, Varia, Nameo).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Być może dlatego, że wszyscy przechwytywacze korzystają z kont partnerów, więc domeny są od razu rejestrowane, potem trafiają na aukcje i w momencie zakończenia aukcji (po 5 dniach) istnieje możliwość przetransferowania domeny do właściwego rejestratora (Michau, Varia, Nameo).

To jest wygodne tłumaczenie. Obecny stan rodzi niezbyt sprzyjające konsekwencje dla domeniarzy - domeny przechwycone są "widoczne" dla EU.

Przykład:

dotychczasowy abonent, który nie opłaci abonamentu domeny traci ją po czym wpisze w pasek przeglądarki jej adres i widzi gdzie można ją "odkupić" na licytacji. Wystarczy, że dołączy do niej za opłatą.

Dodatkowo wzrost cen dostępu do aukcji licytowanych domen powoduje "drenaż" Naszych kieszeni.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jest wygodne tłumaczenie. Obecny stan rodzi niezbyt sprzyjające konsekwencje dla domeniarzy - domeny przechwycone są "widoczne" dla EU.

Przykład:

dotychczasowy abonent, który nie opłaci abonamentu domeny traci ją po czym wpisze w pasek przeglądarki jej adres i widzi gdzie można ją "odkupić" na licytacji. Wystarczy, że dołączy do niej za opłatą.

Dodatkowo wzrost cen dostępu do aukcji licytowanych domen powoduje "drenaż" Naszych kieszeni.

 

Tak jak zostało napisane jest to wynikiem konieczności transferu od partnera. A to, że potencjalni zainteresowani trafią dzięki temu na aukcję jest jedynie dodatkowym faktem. Nie jest to chyba jakąś wielką zbrodnią? Przecież wszyscy muszą na czymś zarabiać, a 99% domen oddaje się inwestorom domenowym za grosze.

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites
A to, że potencjalni zainteresowani trafią dzięki temu na aukcję jest jedynie dodatkowym faktem. Nie jest to chyba jakąś wielką zbrodnią? Przecież wszyscy muszą na czymś zarabiać, a 99% domen oddaje się inwestorom domenowym za grosze.

 

Dostrzegam tu chyba jakąś dużą frustrację... :blink:

 

Domeny rejestrujemy po przechwytywaniu, ponieważ:

 

* Transfer wszystkich domen na jedno konto w NASK ułatwia zarządzanie nimi, pozwala też optymalizować koszty utrzymania serwisu (możliwość dowolnego zamykania i otwierania kont przechwytujących, bez zmiany regulaminu za każdym razem gdy dochodzi nowa firma, trzymanie środków na jednym koncie pre-paid zamiast kilku itp).

 

* Domeny zarejestrowane od razu po przechwyceniu mają dużo mniejsze prawdopodobieństwo utraty PageRank i wyindeksowania z Google (ważne dla osób łapiących domeny pod SEO).

 

* Zarejestrowanie domeny pozwala na wydłużenie terminu zapłaty za nią oraz czasu trwania samej aukcji. Jak zapewne już zauważyliście, termin zapłaty za przechwyconą domenę wydłużyliśmy do 5 dni. Wkrótce też uruchomiona zostanie możliwość odkupienia domeny przez drugiego licytującego, gdy pierwszy nie zapłaci - to także nie byłoby możliwe bez rejestracji domeny.

 

W Dropped.pl na domyślnej stronie wyświetlanej pod przechwyconą domeną nie ma żadnej informacji o Dropped.pl ani przechwytywaniu. Prawdopodobieństwo, że poprzedni właściciel domeny zarejestruje się w AfterMarket, przeklika do Dropped, wykombinuje że jego domena czeka na aukcję i wymyśli jak do niej dołączyć, jest znikome. Od czasu, gdy wprowadziliśmy możliwość dołączania do aukcji, ani razu jeszcze się tak nie zdarzyło, mimo że codziennie przeprowadzamy kilkadziesiąt aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież wszyscy muszą na czymś zarabiać, a 99% domen oddaje się inwestorom domenowym za grosze.

postaramy się poprawić i więcej wydawać na licytacjach :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do trafiania na aukcje "niepowołanych osób" – od czasu zamknięcia aukcji nie zdarzyło się jeszcze ani razu by były właściciel dołączył do trwającej aukcji i wylicytował domenę, a wcześniej, przy aukcjach otwartych, takie przypadki też miały miejsce sporadycznie. Rejestracja domen przechwyconych przez partnerów ma na celu wyłącznie rozpoczęcie cyklu przenoszenia ich na główne konto serwisu i wystawienie na aukcję - ze względów bezpieczeństwa na aukcje mogą być wystawiane wyłącznie domeny znajdujące się w PPD.pl - lub przekazanie bezpośrednio na konto osoby która dodała domenę do przechwycenia jako jedyna. Domeny łapane bezpośrednio przez rejestratora varia są również rejestrowane, tu z kolei ma to umożliwić możliwe najszybsze przejęcie kontroli nad domeną po opłaceniu. A więc de facto w momencie zakończenia aukcji domena jest gotowa do transferu - na co w innym wypadku musiałaby czekać 5 (kiedyś 21) dni. Rejestracja domen umożliwia też wydłużanie terminów płatności w razie potrzeby - przy domenach zarezerwowanych system nie pozwala na przekroczenie terminu rezerwacji, przez co jeśli domena była na aukcji, termin można przedłużyć raptem o 3-4 dni, aby wydłużyć go bardziej, trzeba domenę ręcznie zarejestrować, co jest dodatkową uciążliwością. Podsumowując, rejestracja domen po przechwyceniu ma motywację wyłącznie techniczną i jeśli w jakikolwiek wpływa na przebieg aukcji, to są to przypadki sporadyczne, myślę że w podobnej skali miałyby miejsce w przypadku gdy domeny byłyby tylko rezerwowane (nieraz otrzymuję zapytania, także przez oficjalny formularz, o status domen zarezerwowanych w serwisie - co wskazuje na to, że sam fakt rezerwacji jest wystarczający do odnalezienia "swojej" domeny).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dostrzegam tu chyba jakąś dużą frustrację... :rolleyes:

 

Gdzie tam Michał, żadna frustracja. Nie mówiłem też w odniesieniu do żadnego z rejestratorów. Nie mówiłem również w odniesieniu do samej funkcji płatnego dostępu. Mówiłem ogólnie. Po prostu czasami zastanawia mnie czy chociaż na chwilę ktoś tutaj myśli nie tylko o własnych korzyściach, ale o tym, że dla wszystkich niskich cen konieczne są jakieś inne płatne funkcje, a użytkownicy najchętniej by chcieli domeny za darmo, przechwytywanie poniżej kosztów, za udział w aukcji chcieliby dostawać pieniądze i nie wiadomo co jeszcze. Chwilami po prostu nie wierzę w co czytam.

 

Proszę już mnie nie kojarzyć z serwisem PPD.pl na tym forum, wszystkie wypowiedzi będą tylko moją wypowiedzią nie kierowaną żadnymi innymi stronami. Nie udzielam już również na forum supportu. A poprzedni post był podyktowany refleksją, która powstała w wyniku dzisiejszej krótkiej lektury forum, gdzie co krok natrafiałem na żale, wymagania i kompletny brak zrozumienia. Akurat przy poście maryuse postanowiłem coś tam skrobnąć.

 

Może lecieć dalszy lincz, ale wierzę, że są tu również osoby, które nachodziła podobna refleksja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oświadczam, że nie chciałem wywoływać żadnych konfliktów czy animozji.

Chciałem tylko dociec dlaczego taka informacja - rejestracja przechwytywania - przemknęła niezauważona. Obawiałem się nawet jakichś zaleceń ze strony NASK po ostatnich zmianach personalnych.

Osobiście dostrzegam pewien dyskomfort biznesowy w sednie problemu, który poruszyłem ale to już mój problem.

Dziękuję stronom za wyjaśnienia.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja również. Może zbyt intensywnie odebrałem Twoją wypowiedź jako żal o to, że serwis jest nie w porządku dając dostęp KK.

Ale jak widzę i moją wypowiedź źle odebrano więc może po prostu ja dziś źle nadaję ;-).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może zbyt intensywnie odebrałem Twoją wypowiedź jako żal o to, że serwis jest nie w porządku dając dostęp KK.

Bo to był żal... ale raczej do siebie, że pewnych spraw nie przewidziałem (nie miałem ostatnio czasu na śledzenie pewnych procesów) :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
    • receptomaty24.pl   aukcja BCM
    • dorabiaj.pl dorabianie.pl pracedomowe.pl   Sprzedam
    • dziś zakończenie aukcji
    • http://www.wypozyczalniaprzyczepkrosnostyrus.pl/  
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,180
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×