Jump to content
Sign in to follow this  
kolo

Cesja domeny i rozliczenie

Recommended Posts

Witam,mam pytanie.

Posiadam własną działalność, wykupiłem jednak dwie domeny na siebie jako osobę fizyczną. I teraz mam pytanie czy ma to jakiś wpływ przy sprzedaży domeny, ponieważ później będę musiał to wykazać i jak to zaznaczyć w Picie skoro te domeny są na mnie ale nie jako firmę czy lepiej zmienić dane na firmę czy może być to w takiej postaci jakiej jest?.

Z góry dziękuje za odp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze byc problem bo nie masz faktury na firme. Zalezy czy ja kupiles gdy nie miales dzialalnosci - wtedy moglbys ja wprowadzic prawdopodobnie dowodem wewnetrznym. Przedluz domene juz na firme i bedziesz mial fakture :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domenę możesz wnieść do firmy dowodem wewnętrznym nawet na dzień przed jej sprzedażą. Przyda się jakiś dowód zakupu (faktura od rejestratora na osobę fizyczną – niekiedy można ją wydrukować z panelu), ale chyba nie jest to konieczne jeśli wniesiesz po cenach rynkowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domenę możesz wnieść do firmy dowodem wewnętrznym nawet na dzień przed jej sprzedażą. Przyda się jakiś dowód zakupu (faktura od rejestratora na osobę fizyczną – niekiedy można ją wydrukować z panelu), ale chyba nie jest to konieczne jeśli wniesiesz po cenach rynkowych.

 

Wszystko sie rozbija o maly szczegol a mianowicie czy ta dzialnosc gospodarcza to spolka prawa handlowego czy dzialalnosc z wpisu do ewidencji.

Bo jesli ta druga forma to nic nie musisz robic bo jesli jest na ciebie jako na osobe fizyczna to mozesz smialo nie zminiajac danych w panelu i nic nie zmieniajac sprzedac taka domene na fak VAT swojej dzialalnosci i rozliczyc sie normalnie VAT-7 i podatkiem dochodowym .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Założyłem że jest to działalność gospodarcza. Moja rada odnosi się do tego przypadku i bazuje na odpowiedzi jaką dostałem onegdaj z US.

W innych przypadkach – nie mam pojęcia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam normalny wpis do ewidencji i działalność jednoosobową, nie mogę wystawiać faktury Vat, ponieważ nie jestem vatowcem i mogę wystawiać tylko rachunki uproszczone. Trochę to tak pogmatwane ale tak to wygląda u mnie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Założyłem że jest to działalność gospodarcza. Moja rada odnosi się do tego przypadku i bazuje na odpowiedzi jaką dostałem onegdaj z US.

W innych przypadkach – nie mam pojęcia.

 

Dodaj że od Twojego urzędu skarbowego ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dodaj że od Twojego urzędu skarbowego ;-)

 

Wiadomo. :-P

 

Teraz zapytania idą chyba do MF, nie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam normalny wpis do ewidencji i działalność jednoosobową, nie mogę wystawiać faktury Vat, ponieważ nie jestem vatowcem i mogę wystawiać tylko rachunki uproszczone. Trochę to tak pogmatwane ale tak to wygląda u mnie :P

Mam taką samą sytuację i moja księgowa powiedziała, że nie muszę w żaden sposób "wprowadzać" domen zakupionych przed rozpoczęciem DG.

kilofek ma rację. Sprzedawaj i o nic się nie martw :-).

TN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale ja działalność mam 2 lata, domeny zakupiłem z 2 miesiące temu :P.

Czyli po prostu olać to ;).

W takim razie dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×