Jump to content
Sign in to follow this  
pb

Rejestrator, którego nie ma?

Recommended Posts

Na początek krótkie pytanie: czy można być rejestratorem domen polskich (oficjalnym partnerem NASK), a nie być umieszczonym na liście partnerów?

http://dns.pl/porozumienie/uslugobiorcy.html

 

Otóż jest sobie pewien ktoś, kto „kolekcjonuje” domeny nie od dziś, a kogo zawsze podejrzewałem o zakulisowe konszachty z pewnym rejestratorem (nie tylko z racji tego, że obie firmy mają siedzibę na jednej ulicy). Otóż ten ktoś jakiś czas temu zdobył status rejestratora (w danych whois niektórych ze swoich nowych domen figuruje jako registrar), lecz nie znajduje się na wspomnianej wyżej liście. Przekrętów ciąg dalszy, czy to może „normalne”?

Share this post


Link to post
Share on other sites

w tej kwestii powinien sie wypowiedziec przedstawiciel nasku :)

albo walek, albo brak uptajdu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rejestrator powinien być na liście, ale jeśli niedawno podpisał umowę to może jeszcze nie zdążył dostarczyć danych do wpisania na tę listę?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale jeśli niedawno podpisał umowę to może jeszcze nie zdążył dostarczyć danych do wpisania na tę listę?

 

To dostarczanie danych już trochę trwa, ale zobaczymy, może rzeczywiście pojawi się na liście niedługo.

Po prostu jestem uczulony na tę akurat osobę (czy raczej grupę osó:) i posądzam ich o wszystko co najgorsze w tym biznesie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To dostarczanie danych już trochę trwa, ale zobaczymy, może rzeczywiście pojawi się na liście niedługo.

Po prostu jestem uczulony na tę akurat osobę (czy raczej grupę osó;) i posądzam ich o wszystko co najgorsze w tym biznesie. :)

 

wszedzie, gdzie mozna ladnie zarobic, znajdzie sie grupa osob, ktore beda uskuteczniac "kombinacje alpejska" :) tak bylo, jest i bedzie - bo to Polska ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Ciekawe pytanie pb, również mnie to interesuje :) Bo widzę, że to nie tylko jeden tak ma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×