Jump to content
Sign in to follow this  
Gonner

Brak połączenia ... ?

Recommended Posts

Elo

Mam nietypowy problem, bo nawet nie wiem jak go nazwać.

Powiedzmy, że mam domenę stronka.pl .

Domena zarejestrowana jest w OVH.

W NetArt mam wykupiony serwer.

W panelu OVH ustawiłem DNS'y NetArt.

W panelu admin serwera w NetArt podpiąłem domenę stronka.pl pod główny katalog serwera.

I teraz:

Część osób wklepujących w przeglądarkę domenę stronka.pl zostaje przeniesiona do właściwej strony znajdującej się na serwerze NetArt.

Inna część osób po wklepaniu tej domeny otrzymuje informację od przeglądarki, że nie można nawiązac połączenia z serwerem.

Następna część osób zostaje przekierowana na serwer dedykowany OVH, pod który była kiedyś podpięta domena stronka.pl .

A jeszcze inna część osób ma te wszystkie czynniki co powyżej na zmianę: strona działa OK, nie można nawiązać połączenia, przekierowanie na stronę główną dedyka w OVH.

 

Czy ktoś rozumie co napisałem i jest w stanie mi pomóc? W razie coś było by nie jasne proszę pytać.

 

Pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedy zmieniłeś wpisy? Nowe serwery nazw propagują się 24-48h, czasem nawet dłużej. Po 3 dniach wszystko powinno być ok. Jeśli nie jest, to osoby którym nie działa powinny wyczyścić cache swoich przeglądarek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na jednej domenie mam tak od wczoraj (ale skoro kogoś przekierowuje na właściwy serwis to chyba znaczy, że DNSy już się zaktualizowały). A z drugą domeną problem jest już 3 miesiące. Sporo osób nie może odwiedzić przez to mojego forum. Jeśli wbiją przez proxy jest OK, jeśli natomiast przez swoje przeglądarki - "Brak połączenia z serwerem".

Było czyszczenie cookies, cache i niestety nic to nie dało.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na jednej domenie mam tak od wczoraj (ale skoro kogoś przekierowuje na właściwy serwis to chyba znaczy, że DNSy już się zaktualizowały).

 

Tak. U *kogoś*.

 

A z drugą domeną problem jest już 3 miesiące. Sporo osób nie może odwiedzić przez to mojego forum. Jeśli wbiją przez proxy jest OK, jeśli natomiast przez swoje przeglądarki - "Brak połączenia z serwerem".

 

Coś tam jest, że w Windowsie nie tak łatwo wyczyścić kaszę – to może być to. Jeśli nie, to może być problem na ich bramie, która skaszowała stronę czy IP na jakimś squidzie i trzyma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tal, ale dlaczego ten problem występuje tylko z moimi domenami ...? I to nie tylko na moim kompie. Nie słyszałem żeby inni ludzie mieli tego typu problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tal, ale dlaczego ten problem występuje tylko z moimi domenami ...? I to nie tylko na moim kompie. Nie słyszałem żeby inni ludzie mieli tego typu problem...

 

Widocznie słabo słuchasz, tego typu problemy są częste i nawet na tym forum chyba już były podobne pytania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widocznie słabo słuchasz, tego typu problemy są częste i nawet na tym forum chyba już były podobne pytania.

Ten post nie rozwiązuje raczej mojego problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×