Jump to content
plw

Kwestie podatkowe

Recommended Posts

Witam.

 

Biorąc pod uwagę, że handluję przede wszystkim poprzez Dropped.pl (choć nie tylko), czy opłaca się przepisać wszystkie domeny na moją małżonkę-VATowca i odtąd wszystkie operacje robić za jej pośrednictwem, czy dalej samemu? Jak dobrze pojmuję, nie będąc na VATcie omija mnie kilka opłat związanych np. z odprowadzaniem 22% po przedłużeniu/sprzedaniu domeny?

 

 

Z góry dzięki za konstruktywną pomoc.

Pozdrawiam,

Łukasz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam.

 

Biorąc pod uwagę, że handluję przede wszystkim poprzez Dropped.pl (choć nie tylko), czy opłaca się przepisać wszystkie domeny na moją małżonkę-VATowca i odtąd wszystkie operacje robić za jej pośrednictwem, czy dalej samemu? Jak dobrze pojmuję, nie będąc na VATcie omija mnie kilka opłat związanych np. z odprowadzaniem 22% po przedłużeniu/sprzedaniu domeny?

 

 

Z góry dzięki za konstruktywną pomoc.

Pozdrawiam,

Łukasz

Sprzedaż domen w Polsce bez VAT ? - a to tak można ? :)

Jakie opłaty ? VAT płaci przecież kupujący.

Inna sprawa, księgowość - dla jednoosobowej działalności z VAT >= 300 PLN.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli handlujesz z firmami, to bardziej opłacalne jest być VATowcem. Jeśli natomiast większość twoich klientów to osoby fizyczne, wówczas lepiej być nie VATowcem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mieszkam i rozliczam się poza Polską, ale domeny .pl mam zarejestrowane z polskim adresem.

 

Czy w takim razie powinienem faktury od sprzedaży (przez polskie serwisy domenowe) wystawiać stąd gdzie mieszkam w Euro, czy też w PLN (i wtedy rozliczyć ten przychód w Polsce)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mieszkam i rozliczam się poza Polską, ale domeny .pl mam zarejestrowane z polskim adresem.

 

Czy w takim razie powinienem faktury od sprzedaży (przez polskie serwisy domenowe) wystawiać stąd gdzie mieszkam w Euro, czy też w PLN (i wtedy rozliczyć ten przychód w Polsce)?

 

 

A zarejestrowałeś te domeny w Polsce jako osoba fizyczna, czy na działalność?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A zarejestrowałeś te domeny w Polsce jako osoba fizyczna, czy na działalność?

Jako osoba fizyczna. Tu gdzie mieszkam, nie ma takiego ostrego rozróżnienia. Jeśli kupiłem coś na swoje nazwisko, mogę sprzedać jako działalność, albo bez niej - szczególnie, że nie jestem VAT-owcem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×