Jump to content
Sign in to follow this  
maxy

eCall.pl

Recommended Posts

Proszę o pomoc w wycenie wartości domeny lub jej potencjalnej wartości w przyszłości.

Zarejestrowałem tą domenę dla siebie na serwis związany z telefonią internetową ale jakoś mi nie wyszło zrobienie serwisu z braku czasu.

Ktoś obecnie zaproponował mi sporą sumę za tą domenę i po wpisaniu w google zobaczyłem że jest to nazwa związana z dużym projektem

europejskim dotyczącym bezpieczeństwa w samochodach. Nie wiem czy ją sprzedać czy się wstrzymać jeszcze.

Nie podaję sumy żeby nic nie sugerować.

Pozdrawiam Darek

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm.. powiem tak. jeśli ktoś zaoferował Ci sporą sumę, a i tak nie masz czasu robić serwisu to sprzedawaj. tak szczerze mówiąc to sama domena jest średnia, chociaż nie należy do najgorszych i pewnie gdybyś nie napisał, że masz klienta na nią, to tutaj usłyszałbyś wyceny "w granicach kilkuset zł, max. 1000" (tak podejrzewam tylko).

nie wiem co dla Ciebie jest sporą sumą, ale jeśli dają Ci za nią powyżej 5k to sprzedawaj, bo domena w przyszłości i tak nie osiągnie większej wartości.

powodzenia!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nieźle, nie słyszałem o tym a ecall to kolejny myk aby móc kontrolować ludzi, od 2009 roku każdy samochód będzie miał zainstalowany system ecall i sprzężony będzie chyba z siecią satelitów która jest na ukończeniu, oczywiście będzie to dla dobra obywateli a wszelkie dane o tym że Pan Kowalski we wtorek o godz. 13.02 na ulicy pokątnej zabawiał się ze swoją kochanką będzie lądować w Brussels Electronical Accounting Surveying Terminal - najpotężniejszym komputerze zwanym także B.E.A.S.T

 

Ten system dopiero będzie na rynku i odpowiednimi dyrektywami w Brukseli będzie siłą wprowadzony w całej Europie.

Gdybym ja miał taką domenę to nie sprzedawałbym jej teraz a poczekałbym, ale to ja bym tak zrobił, nie potrafię jej wycenić bo nie jestem w temacie ale może ktoś jest na forum kto się na tym zna.

 

Tym systemem będę zajmowały się duże poważne firmy a więc jest to ogromny biznes i nie jest to domena za parę marnych tysięcy...

Share this post


Link to post
Share on other sites
a Ty kto, jasnowidz ?? :)

 

Jeszcze coś takiego mi sie nie przytrafiło :)

może to właśnie zainteresowany klient.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Jeszcze coś takiego mi sie nie przytrafiło :)

może to właśnie zainteresowany klient.

jeżeli tak otwarcie zaczyna rozmowy to nie wiem czy powinieneś być bardziej zadowolony czy ostrożny ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeżeli tak otwarcie zaczyna rozmowy to nie wiem czy powinieneś być bardziej zadowolony czy ostrożny ... :)

 

możesz rozwinąć swoją myśl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak jak napisal 911 domena przyszlosciowa i warta grubej kasu ;-)

 

ps. to ja tez sie pobawie w jasnowidza :)

jesli tranzakcja znajdzie swoje szczesliwe zakonczenie na allegro.pl, to wroze boom na domeno-twory ecall.pl ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
możesz rozwinąć swoją myśl ?

chodzi mi o to, że ja - i pewnie nie tylko ja - nie napisałbym na forum ile chcę zapłacić za domenę przy kwotach rzędu kilku dziesiątek k, więc albo chce coś ugrać dla siebie ( np rozmiękczyć Cię i skłonić do sprzedaży po zaproponowanej kwocie wiedząc, że domena będzie warta 10x tyle ) albo zagrać na zbicie ceny... mam nadzieję, że kolega Oferent nie poczuł się tym publicznym wywodem urażony, ale widać nie zależy Mu na dyskrecji. O ile to On oczywiście....

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak jak napisal 911 domena przyszlosciowa i warta grubej kasu ;-)

 

ps. to ja tez sie pobawie w jasnowidza :)

jesli tranzakcja znajdzie swoje szczesliwe zakonczenie na allegro.pl, to wroze boom na domeno-twory ecall.pl ;p

 

Już taki boom był. Bo była domena wystawiona za kwotę 49 tyś i wszystko podobne w ciągu 1 dnia znikło z wolnych :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
chodzi mi o to, że ja - i pewnie nie tylko ja - nie napisałbym na forum ile chcę zapłacić za domenę przy kwotach rzędu kilku dziesiątek k, więc albo chce coś ugrać dla siebie ( np rozmiękczyć Cię i skłonić do sprzedaży po zaproponowanej kwocie wiedząc, że domena będzie warta 10x tyle ) albo zagrać na zbicie ceny... mam nadzieję, że kolega Oferent nie poczuł się tym publicznym wywodem urażony, ale widać nie zależy Mu na dyskrecji. O ile to On oczywiście....

 

a moze to marketing i sprzedajacy jak i kupujacy to jedna osoba, tj wlasciciel ecall.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
a moze to marketing i sprzedajacy jak i kupujacy to jedna osoba, tj wlasciciel ecall.pl :)

chyba nie w tym wypadku... bo jeżeli tak to nie trafiony ... jakoś nie widzę, jak ktoś wyciąga 40k na domenę, tylko dlatego, że pojawiło się kilka wątków na di , a nawet na innych forach... nieee

Share this post


Link to post
Share on other sites
a moze to marketing i sprzedajacy jak i kupujacy to jedna osoba, tj wlasciciel ecall.pl :)

 

Nie no proszę bez takich insynuacji. Ale faktycznie może to wydawać się podejrzane. Ja sam bym pewnie tak pomyślał.

 

Było to dla mnie szokujące gdy pisałem posta i po wysłaniu zobaczyłem że 3 minuty wcześniej ktoś napisał kwotę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie no proszę bez takich insynuacji. Ale faktycznie może to wydawać się podejrzane. Ja sam bym pewnie tak pomyślał.

 

Było to dla mnie szokujące gdy pisałem posta i po wysłaniu zobaczyłem że 3 minuty wcześniej ktoś napisał kwotę.

 

Uwiężę jak zobaczę w Whois zmianę czegoś Tam... lub konkretną stronę pod tym adresem.

 

Jak dla mnie , to są narazie dyrdymały...FAKTY PROSZę

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Uwiężę jak zobaczę w Whois zmianę czegoś Tam... lub konkretną stronę pod tym adresem.

 

Jak dla mnie , to są narazie dyrdymały...FAKTY PROSZę

to jest dział opinia i wycena a nie sprzedane ... jak sprzeda to może się pochwali, a może nie ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Troszkę się czepiacie szczegółów i od razu doszukujecie się afery :) Poprostu widocznie idealnie trafiłem z wyceną, ukazującą realia rynkowe :)

 

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości - w żadnym wypadku nie jestem "tym zainteresowanym klientem".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uwiężę jak zobaczę w Whois zmianę czegoś Tam... lub konkretną stronę pod tym adresem.

 

Jak dla mnie , to są narazie dyrdymały...FAKTY PROSZę

 

Zmiana dokonana. Strony na razie nie mam czasu robić.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zmiana dokonana. Strony na razie nie mam czasu robić.

Pozdrawiam

 

@maxy

źle sie zrozumieliśmy, chodziło mi o , zmianę danych na firmę zainteresowaną kuponem domeny lub jej stronę. Poza tym jak ktoś Ci zaproponował 39k to liczy sie z tym, że będziesz startował do negocjacji z większą kwota. Na twoim miejscu zaproponowałby im 2xwieksza sumkę a jak sie nie zgodzą to bym trzymał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×