Jump to content
Sign in to follow this  
maryuse

POŻĄDANE litery

Recommended Posts

Chyba nie było takiego tematu, więc otwieram i zachęcam do dyskusji.

Mowa była o niepożądanych literach w 3-literówkach, o ogonkach, itd.

Temat jest chyba trudniejszy bo należy wskazać litery, które w domenach da się jakoś ładnie wystylizować, dobrze się wymawia, można utworzyć zgrabne logo, itd.

 

Zacznę...

Ostatnio lubię domy z zawartością litery V - literka prosta, wyrazista, coraz częściej stosowana w domenach i chyba powoli wypiera naszą rodzimą "W".

AVIVA - to dla mnie ostatnio majstersztyk jeśli chodzi o markę. Jest czytelna a sama w sobie jest palindromem (czyta się wspak tak samo), nie da się NIE zapamiętać.

 

PS

Temat traktuję jak najbardziej poważnie - domena w tej chwili to nie tylko adres w sieci ale też nazwa firmy, logo, wizualizacja. Te tematy przemykały się w wielu postach ale chyba nie zostały do końca omówione. Jeśli popatrzymy na to co dzieje się w internecie, na oklejone samochody, szyldy, billboardy - uważam, że zjawisko postępuje. Co i jak zrobi z tym google - zobaczymy. Zresztą chyba łatwiej zająć "pustą" pozycję w wyszukiwarce niż "przebijać" się pozycjonowaniem.

Problemem jest w tej chwili czy prawidłowiej jest wideo czy video?

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mi się podoba jedna z moich 3 literowych z każdym znakiem należącym do niepożądanych :)

 

XYV.PL (nawet zaopcjowana przez kogoś) ;)

 

Wracając do tematu wymowa powyższej także może być dyskusyjna czy czytać ją jako "ksyw" (skrót od ksywa) lub "iksigrekfał".

Mi od razu skojarzyła się z wymową "ksyw" dlatego też ją kupiłem.

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Problemem jest w tej chwili czy prawidłowiej jest wideo czy video?

wideo i video to sztampowy przykład. Podobnie jak np. foto i photo. Najlepiej mieć obie wersje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
prawidłowiej

Bardzo ładnie powiedziane :)

Edited by Dick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×