Jump to content
Domeniarz

Sprzedawanie ruchu zamiast parkingu?

Recommended Posts

Witam.

 

Po lekturze kilku wypowiedzi postanowiłem napisać ten wątek.

 

Jak wygląda sprawa sprzedawania ruchu w Polsce?

Nie chodzi mi o parking, tylko o przekierowywanie ruchu za

pieniądze - rozliczane na przykład od unikalnego użytkownika.

 

I tu pojawiają się pytania - jaką kwotę można potraktować jako

standard w tego typu biznesie? 1 grosz? 2 grosze? 10 groszy?

Oczywiście wszystko zależy od tematyki i profilu usera,

ale na ile można szacować średnią stawkę za UQ?

 

I jeszcze jedna ważna kwestia - gdzie można szukać kupców

ruchu? Czy jest duże zainteresowanie z ich strony?

 

Z góry dziękuję za pomoc w tym zakresie. Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To tak jakby pytac o cene domeny, sa domeny i domeny.

Generalnie jesli nie jest to jakis sztucznie nabijany tylko tematyczny ruch to 1-10$ za 1000 wyswietlen (wszystko zalezy od tematyki) jest cena ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podałeś bardzo dużą rozpiętość.

 

Tylko kilka złotych za tysiąc wyświetleń?

To nawet nie grosik za unika!

To norma, czy tylko perfidne minimum? :)

 

W wątku podanym wyżej mówi się o stawkach

dużo wyższych. Jak to w końcu jest?

 

Ile można dostać za unikalnego gościa literówki,

a ile za tematyczny ruch bankowy?

 

I co z kupującymi, są chętni na tego typu współpracę?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Wszystko zależy od domeny. Ruch domeny typu "darmowegry.pl" nie ma dużej wartości, ale za ruch finansowy/kredytowy można moim zdaniem spokojnie żądać pare PLN za wejście.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z wątku podanego wyżej:

"Uczciwa cena w przypadku takiego przekierowania to 0.025 zł za wejście."

"tyle jestem w stanie zaoferowac ...jesli ruch bedzie z miejsc jakie mnie interesuja typu gry online moge nawet wiecej..."

 

Myślicie, że takimi kwotami zazwyczaj się operuje?

Może macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?

 

A może są też forumowicze zainteresowani kupnem ruchu? :)

 

Rozwińmy również ten temat, nie samym Sedo człowiek żyje! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za ruch finansowy/kredytowy można moim zdaniem spokojnie rządać pare PLN za wejście.

 

Od kogo? Przecież to wręcz niewyobrażalna kwota za UQ! :)

Ja tu o kilku groszach, a pojawia się suma kilku złotych - nieźle!

Tylko kto jest zainteresowany kupnem takiego ruchu?

Czy to popularne? Gdzie szukać nabywców?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ruch domeny typu "darmowegry.pl" nie ma dużej wartości

 

To znaczy? Kto jest zainteresowany kupnem ruchu z na przykład literówek ogólnych?

Na jaką stawkę można liczyć - grosik za UQ, dwa, trzy? :)

Sprzedawaliście już kiedyś ruch na takiej zasadzie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Od kogo? Przecież to wręcz niewyobrażalna kwota za UQ! :)

Ja tu o kilku groszach, a pojawia się suma kilku złotych - nieźle!

Tylko kto jest zainteresowany kupnem takiego ruchu?

Czy to popularne? Gdzie szukać nabywców?

 

Jeżeli 5% ludzi, którzy wejdą na moją domenę przekierowaną na stronę banku, weźmie kredyt w tym banku, który na jednym kredycie zarobi np. 500 PLN, to jaki problem dla tego banku zapłacić mi 10 PLN za wejście?

 

Ilość wejść: 100

Koszt: 100 * 10 PLN = 1.000 PLN

Ilość sprzedanych kredytów: 5

Zarobek banku z kredytów: 5 * 500 PLN = 2.500 PLN

Zarobek banku po odciągnięciu kosztów za ruch: 2.500 PLN - 1.000 PLN = 1.500 PLN

 

To taki mały przykład.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystko zależy od domeny. Ruch domeny typu "darmowegry.pl" nie ma dużej wartości, ale za ruch finansowy/kredytowy można moim zdaniem spokojnie żądać pare PLN za wejście.

 

 

chętnie sprzedam w takiej cenie :)

 

na poważnie

 

ruch za kilka PLN to sobie mozna samemy doskonale sporfilowac i zakupić na adWords, OnetBoksach etc

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli 5% ludzi, którzy wejdą na moją domenę, weźmie kredyt w banku, który na jednym kredycie zarobi np. 500 PLN, to jaki problem dla tego banku zapłacić mi 10 PLN za wejście?

 

Ilość wejść: 100

Koszt: 100 * 10 PLN = 1.000 PLN

Ilość sprzedanych kredytów: 5

Zarobek banku z kredytów: 5 * 500 PLN = 2.500 PLN

Zarobek banku po odciągnięciu kosztów za ruch: 2.500 PLN - 1.000 PLN = 1.500 PLN

 

To taki mały przykład.

 

Tylko gdzie znaleźć takiego kupca? :)

Ja nawet przy średniej stawce 5 gr za UQ rzucam parkingi! :)

 

Mam nadzieję, że wypowie się jeszcze w tym temacie ktoś

z doświadczeniem w tym zakresie. A może jeszcze lepiej - jakiś gruby nabywca ruchu? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli 5% ludzi, którzy wejdą na moją domenę, weźmie kredyt w banku, który na jednym kredycie zarobi np. 500 PLN, to jaki problem dla tego banku zapłacić mi 10 PLN za wejście?

 

Ilość wejść: 100

Koszt: 100 * 10 PLN = 1.000 PLN

Ilość sprzedanych kredytów: 5

Zarobek banku z kredytów: 5 * 500 PLN = 2.500 PLN

Zarobek banku po odciągnięciu kosztów za ruch: 2.500 PLN - 1.000 PLN = 1.500 PLN

 

To taki mały przykład.

 

 

Bądźmy poważni

5% to się mozę skontaktuje, z tego jak dobrze pójdzie 1 na 10 dostanie kredyt

czyli przy naprawde dobrych wiatrach 1 na 200 wejść dostanie kredyt

 

inna sprawa,z ę bank zarabia dużo wiecej, ale bank nie kupuje ruchu, ruch mozę kupuje pośrednik jakiś/doradca

 

on powiedzmy ma te 500 no może nawet 1000 PLN

 

 

czyli przy koszcie UU = 10 PLN, koszt 1 kredytu to 2000 PLN, a przychód 1000, zatem mamy stratę 1000 PLN

 

kiepski interes i to przy naprwde baardzo optymistycznych obliczeniach

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystko zależy od domeny. Ruch domeny typu "darmowegry.pl" nie ma dużej wartości, ale za ruch finansowy/kredytowy można moim zdaniem spokojnie żądać pare PLN za wejście.

Michal, czekam na takich odbiorcow za pare PLN/uu za ruch finansowy, odpale ci dobra dzialke

jak sie nie zglosisz to zakladam ze bajki opowiadasz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Tylko gdzie znaleźć takiego kupca? :)

Ja nawet przy średniej stawce 5 gr za UQ rzucam parkingi! :)

 

Mam nadzieję, że wypowie się jeszcze w tym temacie ktoś

z doświadczeniem w tym zakresie. A może jeszcze lepiej - jakiś gruby nabywca ruchu? :)

Mozesz sprobowac przekierowac ruch finansowy np. na programy partnerskie Open Finance lub Bankier.pl.

 

Bądźmy poważni

5% to się mozę skontaktuje, z tego jak dobrze pójdzie 1 na 10 dostanie kredyt

czyli przy naprawde dobrych wiatrach 1 na 200 wejść dostanie kredyt

 

inna sprawa,z ę bank zarabia dużo wiecej, ale bank nie kupuje ruchu, ruch mozę kupuje pośrednik jakiś/doradca

 

on powiedzmy ma te 500 no może nawet 1000 PLN

czyli przy koszcie UU = 10 PLN, koszt 1 kredytu to 2000 PLN, a przychód 1000, zatem mamy stratę 1000 PLN

 

kiepski interes

Podane przeze mnie liczby to przyklady. Wiadomo, ze zawsze bedzie +/- X. Wszystko zalezy od domeny i od osoby/firmy, ktora korzysta z ruchu tej domeny. Dzisiaj moze polskie banki sie tym jeszcze nie interesuja, bo prawdopodobnie na razie za malo takiego ruchu domenowego jest oferowanego na rynku i wazne: po prostu nie zdaja sobie z tego sprawy. Tylko bo ktos nie umie wykorzystac potencjalu, to nie znaczy, ze cos jest niewiele warte...

 

Michal, czekam na takich odbiorcow za pare PLN/uu za ruch finansowy, odpale ci dobra dzialke

jak sie nie zglosisz to zakladam ze bajki opowiadasz

Zakladaj sobie co chcesz, ja nie potrzebuje na dzien dzisiejszy wspolpracy :) Na zachodzie juz dzisiaj zaplacisz kilkadzisiat PLN za dobry ruch finansowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mozesz sprobowac przekierowac ruch finansowy np. na programy partnerskie Open Finance lub Bankier.pl.

 

Nie orientuje się dokładnie ale redirecty są chyba zabronione przez większość tego typu programów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też tak myślę, lepiej zejść na ziemię. Chociaż takie stawki by się przydały! :)

 

Wracając do tematu - myślicie, że przy koszcie za UQ rzędu kilku groszy

można dość łatwo znależć nabywcę? I rzecz najważniejsza - gdzie ich

znaleźć? Wszyscy mówią o kasie, a nikt o potencjalnych kupcach! :)

 

Kilka złotych za UQ w finansach to raczej marzenie. Ale myślicie, że w tym

akurat temacie na przykład 10 groszy za UQ może być do osiągnięcia?

Konta bankowe, kredyty - domeny jakoś związane z bankowością?

 

Cieszę się, że wątek się rozwija. Mam ochotę na więcej! :)

 

I pokażcie mi krzaki, gdzie ukrywają się nabywcy ruchu domenowego! :)

 

Tak na marginesie - na razie wygląda na to, że sprzedaż ruchu może

być bardziej opłacalna niż parkingi! Co o tym sądzicie? Tak naprawdę może być?

A może to tylko mój wymysł? Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy uważacie sprzedawanie ruchu związanego z grami online i rozrywką w sieci za 0,5-1 grosz za uu za psucie rynku? Pytam poważnie, bo mam klienta (pozdrawiam :) ) na ruch za tą cenę i nie wiem czy czekać na lepszą ofertę, czy to jest standardowa cena ruchu o takiej tematyce?

TN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mnie większość z was myśli błędnie.

 

Po pierwsze to ruch tematyczny dla którego cena jest wysoka (wysoka: 1-2 grosze od użytkownika) to taki, który pochodzi z literówki. Dlaczego? Dlatego, że to świadczy o tym, że internauta chciał wejść na stronę o tej tematyce, lecz się pomylił. Gwarantuje to kupującemu ruch, że na jego stronę trafią jedynie wartościowi użytkownicy.

 

Ruch, który pochodzi ze starych serwisów tematycznych wyceniam na 0.5-1 grosz. Ruch pochodzi zazwyczaj z linków, często z zagranicy oraz różnorakich botów. Jest to dużo mniej wartościowy ruch, lecz zawsze tematyczny.

 

Ruch, który w inny sposób jest jeszcze jako-tako tematyczny (w końcu można jeszcze na wiele różnych sposobów pozyskiwać taki ruch), a nie jest to ruch pewny jak w pierwszym poście to 0.5 grosza.

 

Ruch nie związany z tematyką oraz ruch nie sprawdzony to według mnie w granicach 0.25-0.5 grosza.

 

 

Ceny kilka złotych od użytkownika bardziej bym traktował jako żart :). Przecież liczba osób, które trafią do serwisu nawet gdy będą zainteresowani tematyką, później zainteresują się ofertą to zanim dojdzie do zakupu jeszcze dłuuuga droga. Przecież max kilka % zainteresuje się ofertą, a ułamek procenta z oferty skorzysta.

 

Są to średnie (według mojej wyceny) ceny, trzeba jeszcze dostosować, czy jest to tematyka komercyjna, czy też nie.

 

Wypowiedź odnosi się do pierwszych postów ;]

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

A powiedz eprojekt, co jest Twoim zdaniem z ruchem type-in na domenach słownikowych takich jak pożyczki.pl, na których nie ma i nie było serwisu? Myślę, że własnie ten najbardziej wartościowy typ ruchu ominąłeś...

 

Pozdrawiam

 

Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tego bym zaliczył do pierwszego.

 

Literówka znanego serwisu powinna się równać z bdb domeną słownikową która nie jest reklamowana (mogłem napisać, ale jest późno i się gorzej myśli :))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Tego bym zaliczył do pierwszego.

 

Literówka znanego serwisu powinna się równać z bdb domeną słownikową która nie jest reklamowana (mogłem napisać, ale jest późno i się gorzej myśli :))

Moim zdaniem nie. Ktoś, kto wpisuje literówkę jakiegoś serwisu z intencją odwiedzenia tego serwisu (a to będzie większość), szuka nie tylko tego, co jest w nazwie domeny tego serwisu, ponieważ serwisy ogólnie są trochę rozbudowane (wchodzi np. bo chce przeczytać nowe niusy lub zajrzeć na forum).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy uważacie sprzedawanie ruchu związanego z grami online i rozrywką w sieci za 0,5-1 grosz za uu za psucie rynku? Pytam poważnie, bo mam klienta (pozdrawiam :) ) na ruch za tą cenę i nie wiem czy czekać na lepszą ofertę, czy to jest standardowa cena ruchu o takiej tematyce?

TN

 

A co ci szkodzi podpisac umowe na trzy miesiace, potestowac i tyle...a potem ewentualnie podwyzszyc cene..ale ja wiem, jak myslisz, ze zbijesz na tym fortune, to jestes w bledzie...poniewaz sprzedawanie ruchu nie jest jeszcze tak popularne w polsce, moze lepiej najpierw krotsze umowy..w koncu moze sie zdarzyc, ze w miedzyczasie ktos sie zglosi po domene i bedzie chcial ja kupic/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamiast dlugawych dyskusji proponuje podajcie informacje za ile udalo sie wam sprzedac ruch.

Z mojej strony:

750 uu ruchu fiansowego po 6.7gr / uu

300k uu ruchu do portali po 1gr /uu -umowa jednak nie doszla do skutku bo kupujacy zniechecil sie moim wymaganie kasy z gory

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×