Jump to content
Sign in to follow this  
apze

PPC-3 - 6 telefonów do US i różne opinie ;)

Recommended Posts

Tak więc w wypełnieniu PCC-3 zostało mi jedno pole, stawka %. Zawsze lubię się upewnić więc wyrywkowo zadzwoniłem do US w: Łodzi, Bytomiu, Piekarach Śląskich, Tychach, Gnieźnie i Katowicach - miasta wybrałem losowo :)

Usłyszałem opinie 4 opinie, że jest to 1% i 2 opinie, że 2%. 2:4 to nie to samo co 0:6 tak więc nie mam pewności, cesja praw moim zdaniem podpada pod 1%.

Chyba nie powinno być tak, że Panie przez telefon źle doradzają ;/

 

 

I jeszcze jako ciekawostkę, na początku powiedziałem pierwszej pani, że "chodzi o adres internetowy, jak onet.pl", a ona mnie poprawiła, że to domena internetowa ;) tak więc wiedzę miała.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chociaż wiadomo, że najlepsza byłaby interpretacja przepisów wydana przez urząd na piśmie.

Najlepiej Twój urząd. Bo to ten urząd Cię potem ewentualnie zaczyna ścigać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja się poddałem przy pierwszym PIT uwzględniającym sprzedaż domeny- kiedy musiałem najpierw tłumaczyć Pani co to jest domena internetowa, a później ta Pani kazała mi zakładać działalność gospodarczą bo przez rok sprzedałem 3 domeny na kwotę mniejszą niż 200 zł, w tym zysk kilkadziesiąt PLN :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najlepiej Twój urząd. Bo to ten urząd Cię potem ewentualnie zaczyna ścigać :)

Akurat. Zadzwoniłem kiedyś do US aby dowiedzieć się jak coś wpisać w PIT-37. Potem PIT złożyłem, przyszło pisemko że mam się stawić bo to co wpisałem jak mi kazali, teraz nagle stwierdzili że jest źle.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ciekaw jestem ilu domainerow ma klopoty z US skoro każdy wpisuje co innego

 

Mnie zastanawia ilu będzie miało problemy a nie ilu ma . Bowiem myślę ze jakieś 90% tych którzy sprzedają domeny na aukcjach typy ppd czy am nie płaci należnego VATu o który być możne US sie kiedyś upomni z odsadkami i karami jak zobaczy ze domainer sprzedał więcej niz jedna, dwie domenę w roku .A nie jest to ciężkie do zauważania bowiem większość myśląc ze płaci podatki podaje ten fakt w rocznym picie płacą jedynie podatek dochodowy .To tak przy okazji tego wątku .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×