Jump to content
Sign in to follow this  
boniek1

Pytania nowicjusza

Recommended Posts

Witam. To mój pierwszy post na tym forum. Proszę potraktowac to poważnie i nie naśmiewać sie z tego że nie jestem specem w temacie domen, ale chyba m.in od tego jest forum. Mam kilka pytanek:

1) czy sprzedając domenę o bardzo ciekawej nazwie można osiągnąc dobrą cene jeśli nie jest dobrze ona wypozycjonowana. Tzn. czy sprzedaje sie domeny tylko z dobrym ruchem czy wystarczy ciekawa nazwa?

2) gdzie najlepiej sprzedawac domenę?

3)czy bardziej opłaca sie sprzedac samą domenę czy stworzyc na niej jakiś serwis i póżniej to sprzedac?

4)czy są w Polsce ludzie, którzy żyja ze sprzedaży domen? Czy ktos to robi zawodowo?

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam. To mój pierwszy post na tym forum. Proszę potraktowac to poważnie i nie naśmiewać sie z tego że nie jestem specem w temacie domen, ale chyba m.in od tego jest forum. Mam kilka pytanek:

1) czy sprzedając domenę o bardzo ciekawej nazwie można osiągnąc dobrą cene jeśli nie jest dobrze ona wypozycjonowana. Tzn. czy sprzedaje sie domeny tylko z dobrym ruchem czy wystarczy ciekawa nazwa?

2) gdzie najlepiej sprzedawac domenę?

3)czy bardziej opłaca sie sprzedac samą domenę czy stworzyc na niej jakiś serwis i póżniej to sprzedac?

4)czy są w Polsce ludzie, którzy żyja ze sprzedaży domen? Czy ktos to robi zawodowo?

Pozdrawiam

 

1. oczywiście, że jeśli masz domenę z ciekawą nazwą to możesz uzyskać także wysoką cenę. ale musi to być naprawdę coś dobrego (praca, kredyty, meble, komputery itd :-)), zajrzyj też do działu 'sprzedane' oraz 'wycena' to szybko zorientujesz się jakiego typu domeny sprzedają się za wysokie ceny.

2. di.pl, allegro.pl... możesz także poszukać klientów końcowych (np. wyszukaj firmy z branży, której dotyczy domena i powysyłaj ofertę sprzedaży domeny)

3. jeśli masz na domenie jakiś serwis, który ma swoich użytkowników to na pewno sprzedasz za więcej niż gołą domenę. ale ludzie handlujący domenami najczęściej nie mają czasu na robienie serwisów, więc sprzedają gołe domeny i też z niezłym zyskiem.

4. przeważnie "żyje się" z parkowania domen (np. w namedrive, sedo), ale pewnie i są tacy, którym wystarcza na życie z samych sprzedaży domen..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×