Jump to content
gaish

Cesja wewnętrzna w az.pl

Recommended Posts

Szukałem długo, ale bezpośredniej odpowiedzi nie znalazłem - czy cesja wewnętrzna praw do domeny w az.pl odbywa się tylko i wyłącznie drogą elektroniczną? Czy w związku z tym jedynym dokumentem jaki powinienem wysłać klientowi jest umowa sprzedaży?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję

 

 

ps. Jeszcze jedno pytanie - w jaki sposób klient może otworzyć sobie konto w az.pl? Bo szczerze mówiąc wygląda mi na to, że jedyną techniczną możliwością na otwarcie u nich konta jest rejestracja jakiejś domeny....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lipton ale nie. To dostaniesz po transferze.

Operacja transferu domen stanowi tym samym umocowanie dla właściciela docelowego Panelu do zarządzania domenami.

Umocowanie wyłącza jednakże możliwość dokonania cesji na domenach.

Strona przejmująca domeny do swojego panelu nie nabywa praw do domen, pełne prawa zachowuje abonent domen.

Obie strony oświadczyły, iż domena nie jest obiektem handlu.

W przypadku chęci dokonania zmiany abonenta domeny należy najpierw dokonać operacji cesji a dopiero potem operacji transferu wewnętrznego domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ps. Jeszcze jedno pytanie - w jaki sposób klient może otworzyć sobie konto w az.pl? Bo szczerze mówiąc wygląda mi na to, że jedyną techniczną możliwością na otwarcie u nich konta jest rejestracja jakiejś domeny....

 

 

Kiedyś wystarczyło po prostu zacząć od kroku trzeciego. Teraz coś pozmieniali, ale powinno nadal być podobnie, zacznij od http://www.az.pl/wprowadz-dane.html i załóż konto. Daj znać czy zadziałało.

 

[edit] Widzę, że sylyx ci nie odpowiedział na pytanie, więc ja to zrobię. Po dokonaniu cesji elektronicznej, musisz jeszcze wysłać podpisany wniosek cesji do nowego abonenta, on go uzupełnia i podpisuje, a potem wysyła faksem lub pocztą do AZ. Dopiero wtedy AZ robi cesję. Osobną sprawą jest transfer wewnętrzny (o którym info wkleił sylyx), tutaj „wystarczy”, że Ty wyślesz faksem lub pocztą podpisane oświadczenie do AZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pięknie dziękuje za odpowiedzi.

 

Czyli krok po kroku przebiega to tak (proszę o potwierdzenie lub korektę, taki spis operacji przyda się myślę wszystkim początkującym domeniarzom):

 

1. Wypełniam umowę sprzedaży w dwóch egzemplarzach, wysyłam klientowi do podpisania, klient odsyła mi jeden egzemplarz.

2. Klient zakłada sobie konto w az.pl

3. Wypełniam druk cesji, przesyłam klientowi, on podpisuje i wysyła do az.pl

4. Czekamy, aż az.pl dokona fizycznie przeniesienia domeny do panelu klienta.

 

Zgadza się?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pięknie dziękuje za odpowiedzi.

 

Czyli krok po kroku przebiega to tak (proszę o potwierdzenie lub korektę, taki spis operacji przyda się myślę wszystkim początkującym domeniarzom):

 

1. Wypełniam umowę sprzedaży w dwóch egzemplarzach, wysyłam klientowi do podpisania, klient odsyła mi jeden egzemplarz.

2. Klient zakłada sobie konto w az.pl

3. Wypełniam druk cesji, przesyłam klientowi, on podpisuje i wysyła do az.pl

4. Czekamy, aż az.pl dokona fizycznie przeniesienia domeny do panelu klienta.

 

Zgadza się?

 

Między trzy a cztery jeszcze powinieneś zainicjować przeniesienie domeny do panelu nowego klienta (transfer jest niezależny od cesji – można zrobić cesję bez transferu albo odwrotnie) i wysłać do AZ mail z potwierdzeniem oraz pocztą lub faksem podpisane oświadczenie. Zgodnie z instrukcjami AZ, transfer powinien być wykonany po potwierdzeniu cesji.

 

PS. Wyobraziłem sobie, jak pracownicy AZ „fizycznie” przenoszą domenę z panelu do panelu. Niezły ubaw. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
i wysłać do AZ mail z potwierdzeniem oraz pocztą lub faksem podpisane oświadczenie

 

Jakie oświadczenie?

 

 

 

Jeszcze raz wielkie dzięki, PB bedziesz pierwszym któremu zaproponuję sprzedaż domen z ruchem, które obecnie sobie nieśmiało promuję :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakie oświadczenie?

 

Tekst oświadczenia wyświetli się kiedy zainicjujesz transfer wewnętrzny (jest taka opcja w panelu). Skopiuj sobie ten tekst i wydrukuj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×