Jump to content
Sign in to follow this  
qba.guzik

Testowanie domeny- co i jak?

Recommended Posts

Witam!

 

 

Nie mogę sie nigdzie doszukać jakichś wskazówek odnośnie testowania domen. Rejestruje domeny w nazwa.pl i tam również nie znalazłem niczego o testowaniu. Widziałem, że az.pl oferuje taka usługę, ale nie lubie tego rejestratora- przyzwyczaiłem się już do nazwa.pl. I teraz pytanie: mam kilka domen *pl zarezerwowanych w nazwa.pl i chciałbym je poddać testowi- jak i gdzie to zrobic? Prosiłbym kogoś o wytłumaczenie tego krok po kroku, bo już powoli zaczynam tracić cierpliwość...

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam!

Nie mogę sie nigdzie doszukać jakichś wskazówek odnośnie testowania domen. Rejestruje domeny w nazwa.pl i tam również nie znalazłem niczego o testowaniu. Widziałem, że az.pl oferuje taka usługę, ale nie lubie tego rejestratora- przyzwyczaiłem się już do nazwa.pl. I teraz pytanie: mam kilka domen *pl zarezerwowanych w nazwa.pl i chciałbym je poddać testowi- jak i gdzie to zrobic? Prosiłbym kogoś o wytłumaczenie tego krok po kroku, bo już powoli zaczynam tracić cierpliwość...

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

 

Domen , które masz zarezerwowane nie możesz testować :) .A testowanie jest np. w active24.pl bardzo miła obsługa i wygodny panel administracyjny.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

po pierwsze nie da się przetestować domeny zarezerwowanej. możesz ew. poczekać aż rezerwacja wygaśnie i domena stanie się ponownie wolna. wtedy będziesz mógł poddać ją testom.

nazwa zdaje się nie oferuje usługi tastingu (aha - i dobrze, że nie lubisz az ;-))

proponuje przyjrzeć się dwóm rejestratorom, u których można korzystać z dnt (kolejność przypadkowa):

> domenytanio.pl - http://www.domenytanio.pl/index.php?id=521

> dropped.pl - (musisz założyć tam darmowe konto)

 

powodzenia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha i jak wziąłeś domenę do testowania to musisz najszybciej jak to się da ją opłacić w innym przypadku osoba , która natrafi na tą domenę może w każdej chwili ją zarejestrować :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aha i jak wziąłeś domenę do testowania to musisz najszybciej jak to się da ją opłacić w innym przypadku osoba , która natrafi na tą domenę może w każdej chwili ją zarejestrować :)

 

Chyba żartujesz... Tasting trwa dwa tygodnie i przez ten czas domena jest niedostępna do rejestracji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A po co mi to ? Ja już wiem co nieco o testowanych domenach a pb źle zinterpretował moją wypowiedź i dla tego wynikły jakieś komplikacje i nieporozumienie :)

 

poczytaj, to bedziesz wiedzial znacznie wiecej :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiedza , którą posiadam w zupełności mi wystarczy :P

 

To milo, ze swoim doswiadczeniem chcesz pomagac innym, ale Twoje niedoinformowanie w niektorych kwestiach moze wprowadzic innych uzytkownikow tego forum w blad.

Tak jak napisal to technologia "czlowiek przez cale swoje zycie uczy sie ... na cudzych i wlasnych bledach" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
usługa DNT jest rzeczywiście taką rewolucją w świecie hostingu.

:lol:

 

Autor artykułu nie rozumie powodu wprowadzenia DNT. Nie testuje się domen, żeby poznać, czy nazwa jest dobra, ale żeby zbadać ruch na literówkach itp.

Kto przy zdrowych zmysłach myśli o pozycjonowaniu domeny w czasie 14dni?! Po co promować domenę z DNT w jakikolwiek sposób? Przecież można wypromować KAŻDĄ domenę i nie trzeba jej wcześniej testować...

Jak dla mnie artykuł pisany przez jakiegoś kompletnego amatora w "biznesie domenowym".

Share this post


Link to post
Share on other sites
:lol:

 

Autor artykułu nie rozumie powodu wprowadzenia DNT. Nie testuje się domen, żeby poznać, czy nazwa jest dobra, ale żeby zbadać ruch na literówkach itp.

Kto przy zdrowych zmysłach myśli o pozycjonowaniu domeny w czasie 14dni?! Po co promować domenę z DNT w jakikolwiek sposób? Przecież można wypromować KAŻDĄ domenę i nie trzeba jej wcześniej testować...

Jak dla mnie artykuł pisany przez jakiegoś kompletnego amatora w "biznesie domenowym".

 

Wiesz co, jestem to nowy i absolutnie nie chciałbym się wymądrzać, ale wydaje mi się, że nie przeczytałeś dokładnie tego tekstu. W tekście jest napisane, że usługa po prostu nie jest przeznaczona dla przeciętnego użytkownika, tylko właśnie dla "zawodowców" zajmujących się domenami. Autor na moje oko po prostu przestrzega żeby nie dać się złapać na marketingowe sztuczki. Nigdzie też nie pisze, że nie da się wypromować każdej domeny - ale nie każdy musi przecież wiedzieć, że 14 dni to na tą czynność za krótko - i tam to jest wyraźnie napisane. Ten tekst ma po prostu uświadomić przeciętnych internautów nie siedzących w temacie domen. Przeczytaj fragment tego artykułu który wkleiłem poniżej. Chyba m.in. to zdanie: "Jeśli przejrzymy różne fora internetowe, które poruszają tematykę hostingu i domen, zobaczymy zainteresowanie zagadnieniem DNT wśród tzw. domeniarzy, czyli osób zawodowo związanych z tym sektorem rynku, dla których usługa Domain Name Tasting stała się swoistym poligonem doświadczalnym." odpowiada na Twój zarzut.

 

Pozdrawiam :D

 

Dla kogo przeznaczona jest więc oferta testowania domen internetowych? Może ona zainteresować laików niemających dotychczas styczności ze światem domen, chcących po prostu tanim kosztem sprawdzić, „o co w tym wszystkim chodzi”, bez wikłania się w długoterminowe zobowiązania. Jeśli przejrzymy różne fora internetowe, które poruszają tematykę hostingu i domen, zobaczymy zainteresowanie zagadnieniem DNT wśród tzw. domeniarzy, czyli osób zawodowo związanych z tym sektorem rynku, dla których usługa Domain Name Tasting stała się swoistym poligonem doświadczalnym.

 

Są to jednak niewielkie grupy, niebędące głównym „targetem”, dla którego została przygotowana oferta DNT. W założeniu miała się ona przyczynić do rozkręcenia karuzeli rejestracji domen głównie wśród małych i średnich firm, by te mogły dobrać najlepszą domenę do profilu działalności swojego biznesu, a następnie związać się już standardowym, rocznym abonamentem z daną firmą hostingową. DNT być może jest ciekawą i nowatorską usługą, jednakże całkowicie nieprzystającą do zapotrzebowania rynku. Aby skutecznie wypromować serwis internetowy, potrzeba czasu i cierpliwości – nie jest możliwe osiągnięcie tego celu w ciągu zaledwie 14 dni. Wydatek rzędu kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu złotych za roczną rejestrację domeny nie jest obciążeniem finansowym, którego nie mogłaby ponieść nawet skromna firma. Jednakże w czasie tych 12 miesięcy możliwe jest już zorientowanie się w możliwościach oferowanych przez wykupiony adres internetowy, co pozwoli na podjęcie w przyszłości decyzji o ewentualnej jego zmianie lub przedłużeniu ważności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeczytaj to co zacytowałeś:

[o domeniarzach]Są to jednak niewielkie grupy, *niebędące głównym „targetem”, dla którego została przygotowana oferta DNT. W założeniu miała się ona przyczynić do rozkręcenia karuzeli *rejestracji domen głównie wśród małych i średnich firm, by te mogły dobrać najlepszą domenę do profilu działalności swojego biznesu, a następnie związać się już standardowym, rocznym abonamentem z daną firmą hostingową.[...]. **Aby skutecznie wypromować serwis internetowy, potrzeba czasu i cierpliwości – nie jest możliwe osiągnięcie tego celu w ciągu zaledwie 14 dni.

 

* Według autora, to nie dla domeniarzy powstało DNT.

** znowu o "Pozycjonowaniu w weekend"...

 

Nie mam nic do Ciebie, Kenny, ale nadal uważam, zę autor artykułu nie rozumie idei wprowadzenia DNT.

 

Pozdr :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przeczytaj to co zacytowałeś:

* Według autora, to nie dla domeniarzy powstało DNT.

** znowu o "Pozycjonowaniu w weekend"...

 

Nie mam nic do Ciebie, Kenny, ale nadal uważam, zę autor artykułu nie rozumie idei wprowadzenia DNT.

 

Pozdr :)

 

Czyli chodzi o to, że DNT można wykorzystać właściwie tylko do testowania tych nieszczęsnych literówek jak np. wwwgazeta.pl albo www.intreia.pl? Czy jest jeszcze jakieś zastosowanie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przeczytaj to co zacytowałeś:

* Według autora, to nie dla domeniarzy powstało DNT.

** znowu o "Pozycjonowaniu w weekend"...

 

Nie mam nic do Ciebie, Kenny, ale nadal uważam, zę autor artykułu nie rozumie idei wprowadzenia DNT.

 

Pozdr :)

No właśnie teraz potwierdziłeś, że rozumie. Przecież właśnie DNT podobno ostało wprowadzone dla "zwykłych" ludzi. Pamiętam nawet takie teksty, tu na tym forum, że jak wprowadza test 14 dniowy to będzie można przetestować domenę razem z hostingiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak miało być, że usługa miała być skierowana do firm hostingowych, aby oferowali pakiety użytkownikom (domena + hosting na kilkanaście dni do przetestowania) ale zainteresowanie jest zerowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×