Jump to content
Sign in to follow this  
mikolaj

Google Adsense - podstawowe pytanie

Recommended Posts

Czesc, z google ads jakoś nigdy nie miałem większego doświadczenia, teraz postanowiłem dodać reklamy na jedną za stron i mam takie pytanie, jak można wpłynąc na reklamy jakie się wyświetlają? Można gdzieś podać słowa kluczowe, jak w przypadku parkingu?

 

Jakie są Wasze sposoby na zwiększenie zarobków z Adsense?:)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czesc, z google ads jakoś nigdy nie miałem większego doświadczenia, teraz postanowiłem dodać reklamy na jedną za stron i mam takie pytanie, jak można wpłynąc na reklamy jakie się wyświetlają? Można gdzieś podać słowa kluczowe, jak w przypadku parkingu?

 

Reklama kontekstowa polega na tym, że wyświetla reklamy na podstawie kontekstu, czyli treści strony. Reklamy będą dobrane w zależności od tego, co napiszesz.

 

Jakie są Wasze sposoby na zwiększenie zarobków z Adsense?:)

 

Pisz (aktualizuj) często, z sensem i na temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktualnie przy 10 tyś unikalnych dziennie i około 25 tyś wyświetleń reklam dziennie, mam około 5$ to chyba nie jest zbyt dużo :) Już lepiej strone wsadziłbym na parking, ale wtedy pewnie wylece z wyszukiwarek, a stąd głównie jest ruch.

 

Odnośnie aktualizacji, co to daje w sensie reklam adsense?

Share this post


Link to post
Share on other sites

wazne jest tez umieszczenie reklam i dopasowanie ich kolorystycznie tak by były podobne do layoutu strony.

 

jaki masz CTR?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zdradzajcie swojego CTR bo to łamanie regulaminu :rolleyes:

 

AdSense usiłuje wykombinować treść strony i wydłubać z niej słowa kluczowe. Wpęc jeśli np. na stronie wyświetli się "MySQL error: cannot connect to database" to dostaniesz reklamy o Linuksie i Mysql ;) Nie ma za bardzo jak wpłynąć na to jak AdSense sobie te reklamy dobiera. Jedyne co można zrobić to uzyć specjalnych znaczników mówiących robotowi co jest treścią strony a co nawigacją i ma być pominięte. Jest to opisane w pomocy AdSense.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aktualnie przy 10 tyś unikalnych dziennie i około 25 tyś wyświetleń reklam dziennie, mam około 5$ to chyba nie jest zbyt dużo :rolleyes: Już lepiej strone wsadziłbym na parking, ale wtedy pewnie wylece z wyszukiwarek, a stąd głównie jest ruch.

 

Odnośnie aktualizacji, co to daje w sensie reklam adsense?

 

 

malo jak na tyle wejsc, mysle ze lekko powinienies miec 20$ chociaz zalezy jaka tematyka

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mikolaj: mialem ok. 8000 uniq na dobe przy 20.000 wyświetleń ... jakos nie chcialo mi sie serwisu dalej rozwijac wiec wsadzilem domene na ND ,,, co prawda wylecialem z googla etc ... ale te 100$ na miesiąc mam

zawsze mozna wrocic spowrotem i dalej prowadzic serwis - nawet mam juz pomysl - ale poczekam az zarobki zmaleja :rolleyes: - lay+cms czekają :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
@mikolaj: mialem ok. 8000 uniq na dobe przy 20.000 wyświetleń ... jakos nie chcialo mi sie serwisu dalej rozwijac wiec wsadzilem domene na ND ,,, co prawda wylecialem z googla etc ... ale te 100$ na miesiąc mam

zawsze mozna wrocic spowrotem i dalej prowadzic serwis - nawet mam juz pomysl - ale poczekam az zarobki zmaleja :rolleyes: - lay+cms czekają :-)

 

dariush jaki tematycznie serwis miales?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedyne co można zrobić to uzyć specjalnych znaczników mówiących robotowi co jest treścią strony a co nawigacją i ma być pominięte. Jest to opisane w pomocy AdSense.

 

Dropped.pl, czyli toeretycznie mogę ustawić, że to co jest na stronie ma być pominięte, a dodać inny tekst, np. bankowy i wskazać adsense, że to jest treść strony?

 

 

dariush, no ja mam zawsze te 150$, czyli wiecej niz jakbym wsadził na parking (nie mówiąc już o tym, że pewnie ruch by zmalał 2-3 krotnie)

Share this post


Link to post
Share on other sites

wydaje mi sie ze to dobry temat dariush, jezeli chcesz to napisz na pw co to za strona... moze cos poradze, oczywiscie kozak az taki nie jestem :) ale z mniejsza iloscia uniq mam wiecej z adsense

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dropped.pl, czyli toeretycznie mogę ustawić, że to co jest na stronie ma być pominięte, a dodać inny tekst, np. bankowy i wskazać adsense, że to jest treść strony?

Teoretycznie tak, ale będzie to potraktowane jako keyword stuffing i mogą dać banana... Te znaczniki służą do tego aby na normalnej stronie wskazać fragmenty, na które bot AdSense ma zwracać szczególną uwagę, jeśli będzie się chciało wprowadzić "zmyłki" to może być źle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×