Jump to content
pb

perl.pl

Recommended Posts

W końcu dostałem kasę za perl.pl, więc – zgodnie z obietnicą daną na czacie – informuję o tym tutaj.

Domena została sprzedana na sedo za 6010 GBP

Dotarło do mnie niecałe 29500 zł, przy okazji więc trochę pomarudzę.

 

To była moja pierwsza sprzedaż przez sedo i utwierdziła mnie w przekonaniu, że nie warto korzystać z tej platformy do handlu domenami. Transakcja trwała prawie dwa miesiące. W tym czasie:

– kurs funta spadł o 30 groszy (1600 zł plecy, jeśli dobrze liczę), w dodatku kasa została najpierw z funtów przeliczona na euro, a potem (w moim banku) – z euro na złotówki, a więc pewnie jeszcze trochę kasy gdzieś się „zapodziało”;

– prowadzący transakcję pracownik sedo dwa razy był na urlopie;

– zaraz po otrzymaniu informacji o otrzymaniu przez sedo wpłaty, wysłałem kod authinfo... niedługo potem domena została przeniesiona do eurodns... kolejne trzy tygodnie pracownik sedo „nie mógł się skontaktować z kupującym i zweryfikować że domena do niego trafiła”....

– w końcu, po napisaniu do sedo co o nich myślę, następnego dnia udało mu się skontaktować, wyjaśnić i zamknąć sprawę.

Oto za co sedo bierze 10%. Ich sprawa, mogą brać nawet 50%, a ja wcale nie muszę korzystać ze sprzedaży przez nich, ale naprawdę mogliby się bardziej wysilić, choćby w tym kontaktowaniu się z kupcem (jakoś nie wierzę, że przez trzy tygodnie nie odbierał telefonu, maila, czy czego tam jeszcze). No i dochodzi drażniąca sprawa anonimowości – nie wiem czy sprzedaję osobie prywatnej czy firmie, a to zdaje się wpływa na kwestie podatkowe, a więc na końcową kwotę uzyskaną za domenę...

 

PS. Wiem, tanio sprzedałem, normalnie wołałbym ze 3x tyle, ale okoliczności były takie a nie inne. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pb a ja miałem dać Ci cynk DNT na $2 ;):) pomimo twoich niespełnionych oczekiwań finansowych to i tak Ci gratuluje, chociaż wkradła się lekka goryczka w postaci SEDO a myślałem że pracuje się tak tylko w Polsce ;-) Próbowałeś sam szukać kupca na tę domenę?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pb rozejrzyj się bardziej. W umowie do transakcji po zakonczeniu wszystkiego pojawiły się pewnie dane kupującego. Niezły totolotek - albo płacisz w cenie VAT albo nie. W zależności czy to osoba prywatna czy firma w UE :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ach, zapomniałem o jeszcze jednej ważnej rzecz, na którą miałem pomarudzić! Otóż gdy dostałem już kontrofertę, zastanawiałem się co będzie lepsze – dalsze negocjacje z zainteresowanym, czy wystawienie na aukcję. Pomyślałem sobie, że wystawię na aukcję, a gdy domena będzie na głównej stronie, to więcej osób się tym zainteresuje. Kamila (z sedo) podtrzymała mnie w tym zamiarze. I co? I nic! Domena *nie* pokazała się na głównej stronie! Po czasie dowiedziałem się (Kamila ponoć też o tym nie wiedziała), że na głównej pokazują się tylko aukcje com, net i co.uk, jakoś niedawno to ustawili. A więc gdy moja aukcja za 6010GBP kończyła się po cichu, na głównej wisiały jakieś .net-owe miernoty po $100. Porażka... Oczywiście nie ma żadnej pewności, że pokazanie się na głównej wpłynęło by jakoś na ostateczną cenę, ale sam fakt takiego traktowania aukcji jest wkurzający.

Share this post


Link to post
Share on other sites
na głównej pokazują się tylko aukcje com, net i co.uk, jakoś niedawno to ustawili.

U, to straszna lipa. Planowalem sprzedaz kilka swoich pl'ek na sedo z promocja na glownej stronie, ale widze, ze jednak nic z tego...

 

Gratuluje sprzedazy, kwota calkiem przyzwoita

Share this post


Link to post
Share on other sites
U, to straszna lipa. Planowalem sprzedaz kilka swoich pl'ek na sedo z promocja na glownej stronie, ale widze, ze jednak nic z tego...

 

Trochę niejasno się wyraziłem, na głównej nie pokazują kończących się aukcji innych niż com, net, co.uk. W featured domains pewnie pokazują, ale nie przyszło mi to wtedy do głowy. :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że się w końcu udało.

 

Co do urlopów w Sedo, to również miałem nieprzyjemność tego doświadczyć. Pan oczywiście upoważnił zastępcę do sfinalizowania mojej transakcji, ale zanim się wszystko wyjaśniło, to minęło trochę czasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cena całkiem w porządku moim zdaniem.

 

Żeby nie było, że jestem malkontentem: jestem całkiem zadowlony z ceny, po prostu pierwotnie zakładałem kwotę na poziomie 20k euro, więc pozostaje mimo wszytko pewien niedosyt. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena ok, jak za domene .pl

 

Mnie intryguje taka sytuacja

 

Mam domene w sedo zaparkowana, pojawia sie oferta zmieniam DNS-y na strone ze swoim mailem...

Jesli ktos jest naprawde zainteresowany domena na pewno sie odezwie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomimo tych trudności gratuluje jeszcze raz, cena bardzo bardzo ładna :)

jeśli sprzedał bym domene .pl za przybliżoną cenę to byłbym naprawdę więcej niż szczęśliwy

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Winszuję! Nie ma się co dziwić cenie - akurat w tym przypadku domena pl dla tego keywordu jest najlepszą z możliwych :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Winszuję! Nie ma się co dziwić cenie - akurat w tym przypadku domena pl dla tego keywordu jest najlepszą z możliwych :-)

dlaczego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pliki perla są zapisywane z rozszerzeniem .pl :)

 

Właśnie o to chodzi, dlatego domenę można traktować jako globalną, a jak na globalną cena jest „w normie”. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żeby nie było, że jestem malkontentem: jestem całkiem zadowlony z ceny, po prostu pierwotnie zakładałem kwotę na poziomie 20k euro, więc pozostaje mimo wszytko pewien niedosyt. ;-)

 

Niezła cena! :-)

 

Z umiarkowanego okazania emocji, wnioskuję że nie była to Twoja najdrożej sprzedana domena. Czy może jednak?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z umiarkowanego okazania emocji, wnioskuję że nie była to Twoja najdrożej sprzedana domena. Czy może jednak?

 

Jak na razie była to najwyższa uzyskana przeze mnie cena za domenę. Jednak nie była to najlepsza z posiadanych przeze mnie domen (a przynajmniej chciałbym w to wierzyć :)). :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak na razie była to najwyższa uzyskana przeze mnie cena za domenę. Jednak nie była to najlepsza z posiadanych przeze mnie domen (a przynajmniej chciałbym w to wierzyć :)). :-)

 

Moze odswiezysz publiczne portfolio?

 

ps. Historia.pl bardzo, bardzo mi sie podoba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ps. Historia.pl bardzo, bardzo mi sie podoba.

 

Miałem na nią ostatnio ofertę na sedo 9k euro, ale nie sprzedałem – zaproponowałem niecałe 20k euro (tak żeby po zdarciu przez sedo, przeliczniki, banki i fiskusa zostało mi 50k zł na czysto) i oferta pozostała (przynajmniej na razie) bez odpowiedzi. Jeśli ktoś chce kupić za min. 50k zł netto, bez pośredników, to zapraszam na PM. :-)

 

[edit] W publicznym portfolio jest tylko kilka z moich najlepszych domen – z niektórymi wolę się na razie nie rozstawać, więc nie rozgłaszam ich za bardzo. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]W publicznym portfolio jest tylko kilka z moich najlepszych domen

 

To chyba widzialem jakies stare publiczne portfolio. Ktore z nich uwazasz za najlepsze?

 

– z niektórymi wolę się na razie nie rozstawać, więc nie rozgłaszam ich za bardzo. :-P

Pokazanie domen, nie jest rownoznaczne ze sprzedaza, bo to chyba miales na mysli piszac o rozstawaniu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pokazanie domen, nie jest rownoznaczne ze sprzedaza, bo to chyba miales na mysli piszac o rozstawaniu. ;)

 

Nie chciałem być nagabywany. :)

 

Ostatnia aktualizacja listy moich domen w sieci była jakoś w czerwcu. Ale na tej liście są też takie, które mieszczą się w kręgu moich ulubionych domen. ;-)

Nie chce mi się teraz przebierać i szukać, idę spać. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratuluje pb. Nie będe pisał czy 30k za perl.pl to dużo czy mało wiem jedno - to sporo pieniędzy jak za domene .pl.

 

Jeśli chodzi o sprzedaż domeny na Sedo no to niestety ale też mam troche zastrzeżeń. Sprzedalem na Sedo już troche domen i najbardziej denerwuje mnie że transfer manager odpowiada czasami na moje maile po tygodniu - nieważnie czy domena zostala sprzedana za 100E czy 10000E. Sporo moich transakcji trwało i trwa bardzo długo - nawet 2 miesiące, dużo też transakcji nie dochodzi do skutku - miesiąc czekania i pisanie maili w celu anulacji transakcji. Jednak niektore trwaja bardzo szybko, zazwyczaj gdy komus bardzo zależy na domenie (mialem przypadek gdy wszystko zostało załatwione w jeden dzień - od złozenia oferty do wysłania pieniędzy). Minusów troche jest, ale są też plusy :)

 

Jeśli mamy domeny inne niż .pl i nastawiliśmy się na ruch rejestrując je czasami można dostać niezłą ofertę za domenę której nie znamy nawet znaczenia (holenderskie czy belgijskie). Nie ma bariery językowej, kupujący składa oferte, nie musi się kontaktować z kupującym i jeszcze jedno - kupujacy wie ze transakcja jest bezpieczna.

Wśród polaków jest przekonanie że aby sprzedać domene .pl na Sedo trzeba mieć jakąś niezłą sztukę - np generyka. Jednak moje doświadczenie mówi zupełnie coś innego. Za domeny .pl których bym nie przedłużył dostawałem nawet niezłe oferty - nawet do 2.5kE. Gdybym tych domen nie miał na Sedo pewnie bym ich nie sprzedał - kupujący zazwyczaj nie zna polskiego i byłby zniechęcony do kontaktu w celu zakupu.

 

Zycze wszystkim udanych sprzedaży na Sedo! (oby transfer manager nie był na urlopie)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×