Jump to content
SELES

BDD.pl - Domeny generyczne do zagospodarowania

Recommended Posts

Jestem zainteresowany współpracę w zakresie zagospodarowania wybranych domen będących w zasobach BDD.pl

 

Dysponuję wieloma domenami generycznymi, co do których nie trzeba wymyślać zbyt długo zastosowania. Wiele domen nadaje się świetnie na serwisy branżowe, katalogi firm, różnej maści start-up'y. Nie są to twory słowne, tylko czyste generyki.

 

Kogo szukam?

Szalonych grafików, programistów, inwestorów, wizjonerów, zdolnych handlowców, specjalistów SEO/SEM.

 

Ja daję domenę, reszta należy do Was, aczkolwiek mogę się bardziej zaangażować w zależności od projektu, czasu, ekipy, warunków, itd...

 

Możemy zrobić coś RAZEM. Zarabiajmy, albo działajmy non-profit, z naciskiem jednak na zarabiajmy.:D Zróbmy coś sensownego z tymi domenami, zanim przyjdzie ktoś, kupi je i zrobi to za Nas. :P

 

Dlaczego nie chcę zrobić tego sam?

Działam w kilku branżach i zwyczajnie nie mam czasu na realizację wszystkich swoich pomysłów internetowych i pełne zaangażowanie.

 

Oto garść przykładowych domen różniących się tematyką, jakością, będących w moich zasobach, które mogą pobudzić wyobraźnię do działania.

 

ChirurgiaPlastyczna.pl

DoradcaPrawny.pl

FotoRelacje.pl

lecznica.pl

luksusowy

narciarze.pl

numizmat.pl

polecaj.pl

pozytywni.pl + pozytywny.pl

protetyk.pl

rehabilitanci.pl

rywalizacja.pl

scuba.pl

skucha.pl

slogany.pl

sobowtor.pl + sobowtór.pl

szarady.pl

Turystyka24.pl

TurystykaMedyczna.pl

ZakazanyOwoc.pl

ZamienSie.pl + ZamieńSię.pl

zapodaj.pl

 

Więcej domen na BDD.pl

 

W przypadku zainteresowania zapraszam na info@bdd.pl

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysl szlachetny, natomiast obawiam sie, ze nie znajda sie chetni na poswiecenie swojego czasu/pracy/pieniedzy tylko dlatego, ze moga "dostac" dobrego generyka.

 

Obym sie mylil!

 

bartek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomysl szlachetny, natomiast obawiam sie, ze nie znajda sie chetni na poswiecenie swojego czasu/pracy/pieniedzy tylko dlatego, ze moga "dostac" dobrego generyka.

 

Obym sie mylil!

 

bartek

To dla tych co doceniają znaczenie domen generycznych i są zainteresowani poważnymi projektami. Finalnie mamy wspólnie zarabiać. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
To dla tych co doceniają znaczenie domen generycznych i są zainteresowani poważnymi projektami. Finalnie mamy wspólnie zarabiać. :D

Rozumiem, że na tym etapie nie interesują Ciebie sprzedaże tych domen, przynajmniej jako "gołe".

Jak zrozumiałem Ty dajesz domenę (w sensie użyczasz) ktoś inny pomysł, ktoś inny jeszcze soft + umowa o współpracy.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumie, że na tym etapie nie interesują Ciebie sprzedaże tych domen.

No właśnie - co w przypadku, gdy już zostaną podjęte konkretne prace a zgłosi się klient na domenę z dużą walizką banknotów?

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie - co w przypadku, gdy już zostaną podjęte konkretne prace a zgłosi się klient na domenę z dużą walizką banknotów?

Myślę, że własnie o to chodzi - tak zagospodarować domenę aby ta walizka okazała się jeszcze większa a klienci walili tłumami.

Pomysł mi się podoba ale nie wiemy jeszcze wszystkiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że własnie o to chodzi - tak zagospodarować domenę aby ta walizka okazała się jeszcze większa a klienci walili tłumami.

Pomysł mi się podoba ale nie wiemy jeszcze wszystkiego.

miałem na myśli sytuację przed startem projektu, w fazie przygotowań

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobry pomysł nie potrzebuje tak dobrej domeny :D Zresztą pomysł + skrypt jak dla mnie to minimum 80-90% zysków domena to tylko jakiś mały dodateczek.

 

Zresztą branding można prowadzić i pod ninją :P jeśli ma dobre zaplecze i prowadzony właściwie i tak się przebije :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł zacny, ale widzę kilka problemów.

 

1) "poważny" startup nie pożałuje 1-2k PLN za domenę i zawsze będzie wolał ją kupić i mieć nad nią 100% kontrolę

2) nie wiem czy chciałbyś współpracować z takim zespołem, któremu żal pieniędzy na zakup domeny, albo ich na to nie stać. Jak startupu nie stać na sensowną domenę to nie będzie ich stać na nic innego (zatrudnienie ludzi, promocję, technologie)

3) Jeżeli Twój udział w projekcie miałby ograniczać się tylko do wniesienia aportem domeny do spółki, to i twoje udziały w spółce będą raczej niewielkie - a wręcz wraz z budowaniem marki powinny być coraz mniejsze.

4) Rozumiem, że liczysz na udziały w zyskach - ale co z udziałem w stratach?

5) Ciężko ci będzie przekonać potencjalnych zainteresowanych, że nie zabierzesz im domeny w przypadkowym momencie i nie zostaną na lodzie. Ty będziesz miał wypromowany brand - a oni stertę kodu w jakimś PHP. To jest sprawa którą koniecznie twój partner musi sobie zabezpieczyć - a najlepiej przedstaw jakaś propozycję z góry, żeby nie musieli się nad tym zastanawiać zanim się do Ciebie (nie)odezwą.

6) Nie łatwiej po prostu wydzierżawić domenę i dać jakieś prawo pierwokupu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomysł zacny, ale widzę kilka problemów.

 

1) "poważny" startup nie pożałuje 1-2k PLN za domenę i zawsze będzie wolał ją kupić i mieć nad nią 100% kontrolę

2) nie wiem czy chciałbyś współpracować z takim zespołem, któremu żal pieniędzy na zakup domeny, albo ich na to nie stać. Jak startupu nie stać na sensowną domenę to nie będzie ich stać na nic innego (zatrudnienie ludzi, promocję, technologie)

3) Jeżeli Twój udział w projekcie miałby ograniczać się tylko do wniesienia aportem domeny do spółki, to i twoje udziały w spółce będą raczej niewielkie - a wręcz wraz z budowaniem marki powinny być coraz mniejsze.

4) Rozumiem, że liczysz na udziały w zyskach - ale co z udziałem w stratach?

5) Ciężko ci będzie przekonać potencjalnych zainteresowanych, że nie zabierzesz im domeny w przypadkowym momencie i nie zostaną na lodzie. Ty będziesz miał wypromowany brand - a oni stertę kodu w jakimś PHP. To jest sprawa którą koniecznie twój partner musi sobie zabezpieczyć - a najlepiej przedstaw jakaś propozycję z góry, żeby nie musieli się nad tym zastanawiać zanim się do Ciebie (nie)odezwą.

6) Nie łatwiej po prostu wydzierżawić domenę i dać jakieś prawo pierwokupu?

 

Która z przedstawionych domen jest na sprzedaż za 1-2k PLN? :D

Biznes ma być oparty na domenie i to domena jest punktem wyjścia i to ma być mocny punkt projektu.

 

Cała reszta jest kwestią ustaleń, odpowiednich zapisów, itd.

Mam grafików, programistów, ale mamy też ograniczone moce przerobowe. Dobrych domen mam sporo, więc jest co robić. Dlatego w tym pomyśle oferuję domenę. Czy to dużo, czy to mało, to muszą ocenić już zainteresowani. Według mnie dużo.

 

Jeśli chodzi o dzierżawę, to dzierżawię domeny od dawna, ale jestem przekonany, że więcej można zarobić na porządnym zagospodarowaniu dobrych domen.

 

Jeśli chodzi o serwisy, to mam doświadczenia z własnym dzieckiem Psycholodzy*pl, wiem jaki jest potencjał w takim projekcie, a ile faktycznie wykorzystuję. Możliwości zarobku jest wiele, jeśli projekty są starannie prowadzone. Zarabia się codziennie, a jak znajdzie się z czasem inny inwestor, można rozważyć sprzedaż całości.

 

Tak jak przy dzierżawie, tak i w tym przypadku domena jest usuwana z oferty sprzedaży. Jako przykład podam domenę iperfumeria*pl, która została wydzierżawiona, umowa długoterminowa, klient pozycjonuje, reklamuje, buduje biznes i śpi spokojnie, bo jest zabezpieczony umową.

 

Umowa to podstawa, nikt teraz bez umów nie rozpoczyna prawie żadnej współpracy.

 

Dzierżawa domen jest przyjemna, pieniądze w sposób przewidywalny spływają na konto, ale nudna. :P

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Podstawowa rzecz jeśli zabierasz się za projekt i od razu zakładasz, że będziesz chciał tylko na nim zarabiać to od razu startup jest spalony bo nic z niego nie wyjdzie. Polecam obejrzeć film o FB, tam dobrze jest to przedstawione...

 

- Najlepiej budować własną markę pod jakąś nazwą nie generykach(generyk marką hmm?)

Share this post


Link to post
Share on other sites
- Podstawowa rzecz jeśli zabierasz się za projekt i od razu zakładasz, że będziesz chciał tylko na nim zarabiać to od razu startup jest spalony bo nic z niego nie wyjdzie. Polecam obejrzeć film o FB, tam dobrze jest to przedstawione...

 

- Najlepiej budować własną markę pod jakąś nazwą nie generykach(generyk marką hmm?)

Uzasadniasz swoje tezy na podstawie jakiegoś tam filmu... ? :)

Nie można budować marki na generykach ?

No to życzę powodzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
- Najlepiej budować własną markę pod jakąś nazwą nie generykach(generyk marką hmm?)

 

O money.pl też nie słyszałeś ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze zdefiniowane ramy współpracy i zaangażowanie obu stron mogą zaprocentować. Zagospodarowanie domen to jest to słuszna idea i życzę powodzenia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o typowe generyki typu lodowka.pl, telewizja.pl - jak z takiej nazwy zrobić markę? chyba, że jestem ułomny... bo nie wiem.

W poprzednim poście nie wyjaśniłem dokladnie.

 

Co do zarabiania chodziło mi o film "the social network" - Facebook nie powstał z myślą o zarabianiu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do zarabiania chodziło mi o film "the social network" - Facebook nie powstał z myślą o zarabianiu...

A jazdy samochodem uczyłeś się z filmu Taxi?

 

Podawanie facebooka czy naszej klasy jako przykładów do których się porównywać nie jest zbyt mądre. To tak jakbyś budując altanę wzorował się na Taj Mahal albo wieżowcu z Singapuru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×