Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

thomaso, ale to nie chodzi o to do jakiej kwoty dojdzie aukcja. Już to gdzieś pisałem. Załóżmy że ta dołączająca w do aukcji osoba chce wydać na domenę te 260zł.

 

W systemie dropped: płaci 100zł za dostęp do aukcji i licytuje 160zł - przechwytujący mogą ją kupić za 170zł

W premium wygląda to tak że po prostu licytuje, dołączając za +200zł, w związku z tym inni którzy przechwycili domenę aby ją kupić muszą wydać minimum 270zł.

Widać różnicę dla osób przechwytujących?... W dodatku jak już wspomniałem, gdy osoba dołączająca do aukcji nie wygra jej, nie ponosi żadnych kosztów dołączenia - zapłata za obowiązkowe przebicie +200zł jest przerzucona przecież na wygrywającego aukcję.

 

Mi się wydaje, że jednak większość osób, które dołączają do aukcji będzie licytowała wysoko i w wielu przypadkach wygra taką aukcję, a nie tylko "podbijała cenę" (cytat), oczywiście o ile będą poważni, a ci niepoważni skończą z "czarnymi gwiazdkami" szybko.

ale ja nie piszę o sytuacjach w których wygrywa dołączający, tylko o tych drugich - kiedy dołączający nie wygrywa. Mi się już takie sytuacje zdarzyły.

A osoba dołączająca wcale nie ma powodu by licytować wysoko - w końcu za dostęp nie zapłaciła ani grosza, więc się nie stanie jeśli nie wygra...

Edited by vardess

Share this post


Link to post
Share on other sites

W normalnej aukcji też każdy może przyjść, zalicytować i nie wygrać. Jaka jest różnica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interson, proszę... na prawdę obrażasz ludzi myślących. Jak nie wiesz jaka jest różnica pomiędzy zwykłą aukcją a aukcją domeny przechwyconej, to widocznie wiedzieć nie chcesz i ja Ci tego nie wytłumaczę.

 

Ale dla formalności zajrzałem do regulaminów i cenników premium - i ciekawostka, znalazłem tylko coś takiego:

 

Opłata dostępowa do trwającej aukcji

200,00 PLN

(wnoszona w formie pierwszej oferty jaką w aukcji składa użytkownik i płatna w przypadku zakończenia licytacji zwycięstwem użytkownika)

 

Wow, czyli samo premium twierdzi że jednak jest to opłata dostępowa. W dodatku: "i płatna w przypadku zakończenia licytacji zwycięstwem użytkownika" więc na jakiej podstawie płacą ja także inni użytkownicy, ci którzy wygrywają po przelicytowaniu takiej osoby??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tym przebiciem o 200zł szkodzicie sobie jak i nam (klientom). Z bardzo prostej przyczyny:

dołączam do licytacji - przebijam o 200zł, aukcja kończy się na 259, bo osoba/y, które zamówiły to przechwycenia to "mali" inwestorzy i ich nie stać by podbić aukcję, a ja jako wygrywający nie mam powodu by podobijać.

A teraz załóżmy drugą opcję - żeby dołączyć muszę wpłacić 200zł ale kwota ta jest za dołączenie i nie ma wpływu na kwotę aukcji - wtedy dla "małego" inwestora będzie realne podbić aukcje do 100-150. Więc korzyść dla Premium jest 200+ kwota z licytacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę dołączenia obecnie najlepiej rozwiązane są w AM. Dla serwisu jest 30 PLN i po 10 PLN dla każdego, kto zaznaczył domenę do przechwycenia. Cena na aukcji nie jest podbijana, a dołączający realnie płaci za samo dołączenie. Osoby śledzące spady są doceniane bonusem w postaci tych symbolicznych 10 PLN, serwis też dostaje swoje, a dołączenia nie są aż tak powszechne jak obecnie w Premium, przez co nie psują zabawy i nie irytują. W AZ cena 20 PLN za dołączenie jest zbyt niska i także nie jest najlepszym rozwiązaniem. A w Premium wiadomo jak jest...

 

Według mnie na pierwszym miejscu przy dołączaniu nagradzane powinny być osoby żmudnie przeglądające listy spadów i zaznaczające domeny do przechwycenia. Bez nich nie byłoby mowy o aukcji i nie byłoby do czego dołączać. Cena dołączenia powinna być odpowiednio wysoką karencją za lenistwo lub przeoczenie i w żaden sposób nie powinna podbijać aukcji. W Premium rozwiązałbym to tak, że za dołączenie płaciłoby się 259 PLN, z czego 59 PLN wędrowałoby na konto serwisu (cena przechwytu) a pozostałe 200 PLN do podziału na osoby, które zaznaczyły domenę do przechwycenia w postaci bonusu. Czyli jeżeli aukcja domeny przechwyconej miałaby 2 zainteresowanych to w przypadku dołączenia każdy z nich otrzymałby po 100 PLN bonusu od dołączającego. Dzięki temu ograniczylibyśmy masowe dołączenia. Osoby żmudnie przeglądające listy spadów byłyby odpowiednio docenione. W przypadku dołączenia miałyby dodatkowy budżet na licytację, co spowodowałoby, że Premium jako serwis wiele by nie stracił, bo cena końcowa aukcji w większości przypadków byłaby odpowiednio wyższa.

 

Tyle moich przemyśleń... ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponowałbym wprowadzenie jednolitego wzoru umowy sprzedaży domeny/domen internetowych w pliku .PDF kiedy to występuje sprzedaż poprzez składanie ofert lub "Kup Teraz"... przed złożeniem oferty dany użytkownik/potencjalny nabywca/KK widziałby wzór umowy... po zawarciu kupna zostałyby wprowadzone automatycznie dla tej umowy Kupującego i Sprzedającego... mając taką umowę można by domagać się praw np. występując na drodze sądowej - cywilnej kiedy jakiś "żartowniś" nie opłaci domeny... według mnie takie coś zmniejszyłoby brak odpowiedzialności różnego rodzaju osób, które "nie są poważne" Zwiększyłaby się ochrona sprzedających w Premium.pl Osoba, która sprzedałaby domenę mogłaby wystąpić na drogę sądową o odszkodowanie z tytułu niewywiązania się z umowy itp.... kwestia wpisów, treści umowy to sprawa do konsultacji i dogadania. Co sądzicie o moim pomyśle ? Proszę o uwagi i komentarze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że nie ma żadnego odzewu dla mojego pomysłu i propozycji... powinny być stosowane kary umowne w takiej umowie np. 20% wartości sprzedaży... Sprzedający ponosi w Premium.pl opłatę/prowizję od sprzedaży 5%, a jak ktoś nie opłaci domeny to nie ma żadnych z tego tytułu praw... w tym przypadku ochrona interesów właściciela domeny jako Sprzedającego możną powiedzieć językiem kolokwialnym "jest kulawa"... jak np. zawiera się umowę z operatorem komórkowym i chce się ją zerwać to niestety nie ma, że boli... płaci się karę umowną, a jak nie to w przyszłości komornik zawita i wejdzie albo na pensję albo zrobi licytacje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
...
...
...

 

 

Nic nie da przekonywanie. To tak ma byc i pb robi to, co dla niego i jego wplywowych klientow oplacalne, ignorujac totalnie reszte klientow (nie tylko w tej kwestii).

 

Podejrzewam, ze bierze sie to z kilku powodow:

 

- Premium ma byc PREMIUM, czyli wysokie ceny (a tych jak na razie w porownaniu z AM bylo b. malo na aukcjach spadow). Pomimo, ze obecnie sa one nadal wirtualne, ale dla niewtajemniczonych widoczne sa koncowe ceny, a nie kwoty po odliczeniu punktow. A ze czasem nawinie sie nieszczesnik ktoremu spadla domena (lub nie ma juz punktow) i bedzie chcial licytowac, to dodatkowy zysk realnej gotowki dla premium...

 

- Za cos, co jest "premium" placi sie ekstra ;-)

 

- Premium podobno dba o swoich klientow, co widac poniekad w powyzszych "martetoindowych" wypowiedziach jego przedstawicieli, gdzie premium dba bardziej o flejtuchow i zapominalskich, niz o dobrych i rzetelnych klientow. Po prostu promuje gapiostwo i lenistwo :) W koncu po czyms co jest "premium", mozna oczekiwac, ze zrobi za nas wszystko i nie trzeba sie przy tym jakos przemeczac...

 

- Punkty!!! Pamietajmy, ze niektorzy maja ich jeszcze po kilka(dziesiat?) tysiecy ;-)

 

- Nie najlepsza kondycja konkurencji, przez co mozna sie pysznic i ignorowac klientow

 

Mozna jeszcze gdybac nad innymi przyczynami, jednakze te wydaja mi sie najbardziej prawdopodobne. Inna sprawa, ze padalo juz wiele uwag krytycznych odnosnie takiego sposobu dolaczania do aukcji, za to jest b. znikoma (zerowa?) ilosc obroncow, oprocz samych tworcow...

 

Zatem wszelakie propozycje i uwagi odnosnie tego tematu sa pisane w proznie. Obecnie, gdy konkurencja ma problemy, zadne zmiany na korzysc klientow nie nastapia i bedzie jeszcze gorzej.

 

...

Totez rob krucjate wobec AM nadal i ze wzmozona sila, a wowczas premium pozostanie bez zadnej konkurencji i nic juz nie wskorasz, za to bedziesz placil niebotyczne sumy za monopol i nadgorliwosc premium wobec flejtuchowatych /leniwych klientow (az.pl z licha skutecznoscia w przechwytach nie traktuje jako realnej konkurencji...).

 

Jak to sie mawia - ich piaskowinica i ich zabawki. Ja swoje (odnosnie przechwytywania) zabralem gdzie indziej, a premium jest w ostatecznosci i z musu w niektorych przypadkach...

 

PS. Powyzsze tlumaczenia przedstawicieli premium przypominaja mi smieszna sytuacje, gdy zapytalem na BL &TP, czemu nie moge oplacac faktur kartami platniczymi/kredytowymi. Odpowiedz: - bo klienci tego nie potrzebuja...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

skoro jest tyle możliwości wystawienia na aukcję domeny, to może uzależnić typ i parametry konkretnej aukcji od ilości chętnych do nabycia? przykład:

 

domena dodana do przechwycenia przed jej "zejściem" przez 3 i więcej użytkowników:

typ aukcji: model AM, gdzie dodaje się kwotę przed przystąpieniem (bo duże prawdopodobieństwo, że będzie wiele zainteresowanych już po zainicjowaniu aukcji a to oznacza dodatkowy przychód dla serwisu za samo uczestnictwo w licytacji)

 

domena dodana do przechwycenia przed jej "zejściem" przez 2 użytkowników:

typ aukcji: model Premium, gdzie przy prawdopodobnie mało atrakcyjnej domenie można sztucznie podwyższyć jej cenę

 

domena dodana do przechwycenia przed jej "zejściem" przez 1 użytkownika:

typ aukcji: możliwość udostępnienia domeny do aukcji przechwyconych jednocześnie zrzekając się możliwości licytacji,

ale z możliwością zarobku na niej otrzymując procent z ceny końcowej, czyli możliwość zarobku bez inwestycji,

jednak z zabezpieczeniem, gdyby jej nikt nie kupił, wówczas standardowo user musiałby ją kupić tak jak ma to miejsce obecnie,

gdy tylko on jest zainteresowany przechwyceniem.

(ponadto możliwość zarobienia "za nic" teoretycznie może wpłynąć na większe zainteresowanie przechwyceniem jakiejkolwiek domeny, ale z drugiej strony nie wiem na ile to wpłynie na dodatkowe problemy z płynnością płatników, chyba, że wprowadziło by się kaucję, która była by zwracana w momencie gdy pierwsza osoba zalicytuje)

 

 

Co o tym sądzicie?

Edited by Czyzis

Share this post


Link to post
Share on other sites

empireus, ale się ostatnio uwziąłeś ;-).

 

Staramy się jak możemy. Praktycznie każda sugestia (obojętnie czy wysłana za pomocą ticketa, funkcji "sugestia", na forum di.pl lub znaleziona w dowolnym innym miejscu w sieci) trafia do bazy. W tej bazie znajduje się przez pewien bliżej nieokreślony czas, w którym oczekujemy na kolejne głosy klientów. Zazwyczaj gdy jedna zmiana ma poparcie kilku klientów, jest wprowadzana. Oczywiście wszystko zależy od skali zmian i koniecznych kosztów. A to, że nie wprowadzamy od razu każdego nowego pomysłu, chyba jest dość rozsądne?

 

A to czy jesteśmy skorzy do zmian... w samym czerwcu, zgodnie ze zgłoszeniami wprowadziliśmy 82 poprawki istniejących funkcji, zrealizowaliśmy 55 propozycji rozbudowy oraz 24 nowości. 80% czasu poświęcamy na prośby użytkowników.

 

Co do ignorowania.. staramy się zapewnić maksymalną jakość wsparcia zarówno obecnych, jak i nowych klientów. Co chwilę dzwonią do nas osoby mające czasami bardzo czasochłonne problemy. Mimo, że indywidualne wsparcie kosztuje, BOK potrafi siedzieć na słuchawce godzinę, w tym samym czasie kontaktując się w 10 innymi osobami, gdzie od ręki są wprowadzane jakieś zmiany w kodzie, żeby tylko klient nie musiał czekać, ani żeby nie został odesłany z kwitkiem do e-mail.

 

Ceny.. wśród wszystkich użytkowników została już tylko garstka punktów. W większości każda kwota jest już tą, którą użytkownik wykłada z kieszeni. W chwili obecnej trwa promocja pozwalająca na przedłużenia domen po 40 zł od 50 domen w górę, a.. za chwilę wchodzi promocja, dzięki której każdy otrzyma odpowiednio korzystny cennik.

 

Koszty schodzą na drugi plan, staramy się oferować najwyższą jakość wsparcia, wprowadzać większość sugestii użytkowników, oferować maksymalnie niskie ceny (niestety VAT jest konieczny), a Ty wszystkie te plusy skreślasz tylko dlatego, że premium.pl nie jest serwisem, w którym każdy może sobie dodać dowolną linijkę kodu, a modyfikacja wymagająca krytycznych zmian nie jest wprowadzana w 5 minut?

 

Szanuję Twoje wypowiedzi, ponieważ jesteś jedną z bardziej obiektywnych osób na tym forum. Mimo to musisz też czasami wziąć pod uwagę sytuację załogi premium.pl, która musi sprostać wymaganiom 13 000 użytkowników, ponad 90 000 domen i inwestorów, którzy potrzebują specjalnego traktowania. Nie krytykuj nas za to, że jesteśmy ostrożni we wprowadzaniu zmian, które rzutują na wszystkich klientów. Ze względów oczywistych również samo podejście biznesowe musi przejść przy takich zmianach konieczną analizę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym z poziomu utwórz domenę.. przy wyborze płatności dorzucił "zarezerwuj domenę i opłać później". :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Następująca uwaga:

 

po transferze domen (z "obcymi" dns-ami) do Premium można je zaparkować co oczywiście powoduje zmianę dns na Premiowe ale brak jest opcji dołączenia statystyk dla takich domen.

Czy nie ma rozpoznawania zmiany dns?

Share this post


Link to post
Share on other sites

empireus, ale się ostatnio uwziąłeś ;-).

...

 

Tam zaraz "uwziales" :P

 

Nie zrozumiales mnie. Odnosnie premium.pl i jego dzialania, nie mam zastrzezen. Ba! Wiekszosc propozycji (w tym i moich) jest wprowadzana dosyc szybko, co sie naprawde chwali. Na tle konkurencji, jestescie faktycznie "premium" :)

 

Mi (i jak widac, innym tez) doskwieraja tylko nieuczciwe warunki na aukcjach spadow, a to juz zupelnie co innego, niz to, o czym powyzej napisales. Obecny system dolaczania do aukcji, tak jak napisalem, premiuje flejtuchow, zapominalskich i tych, co na kasie spia i nie chce im sie czasami przejzec tego smietnika, zwanego lista wygasajacych domen (notabene, czasem wystarczy poswiecic godzine tygodniowo). Dolaczenie za 200zl - ok, ale niech te 200 nie podbija kwoty innym. Niech juz nawet ja nic z tego nie mam i te 200 trafia do Was, bylebym ja nie musial doplacac do interesu.Obecnie jest tak, ze jak ja chce wygrac, to musze zaplacic 200zl wiecej. Dlaczego JA mam doplacac? Z reszta, nie jest powiedziane, ze osoby dolaczajace musza aukcje koniecznie wygrac. Ale obecnie, gdy dolaczaja do aukcji, podbijaja znacznie cene innym. Nie rozumiem, czemu z uporem maniaka dbacie o tych, ktorym sie nie chce, badz sa zapominalscy, za to innych karacie obciazeniami...

 

Moze faktycznie, gdy punkty sie pokoncza, takie dolaczanie do aukcji, jak jest obecnie, nie bedzie zle, bo kazdy bedzie sie juz liczyl z kasa. Coz, na razie musimy odczekac 11 m-cy, by sie o tym pozniej przekonac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...)

Totez rob krucjate wobec AM nadal i ze wzmozona sila, a wowczas premium pozostanie bez zadnej konkurencji i nic juz nie wskorasz, za to bedziesz placil niebotyczne sumy za monopol i nadgorliwosc premium wobec flejtuchowatych /leniwych klientow (az.pl z licha skutecznoscia w przechwytach nie traktuje jako realnej konkurencji...).

i co ja mam Ci na to tutaj odpisać? a podobno to niezadowoleni z AM przenoszą dyskusję na ich temat gdzie tylko się da...

Jeśli już musisz coś z tego co napisałem traktować jako "krucjatę", to traktuj ją proszę jako wymierzoną w obecną sytuację panującą w AM. Bo taka jak jest teraz, na skutek ich własnych działań - mi się nie podoba, wpływa negatywnie na moje interesy i psuje cały rynek domen. Po 4 miesiącach, wolałbym aby ta sytuacja się skończyła - obojętnie jak. Mam głęboko gdzieś czy AM jutro będzie działało super, czy upadnie. To samo tyczy się każdej innej giełdy i rejestratora. Zadowolony?

Resztą tego co napisałeś, czyli straszenie monopolami itp - można straszyć dzieci na dobranoc. Jeśli twierdzisz że teraz nie ma monopolu, to jakie widzisz sensowne alternatywy dla AM? ;)

Sytuacji jednak o której piszesz: "premium pozostanie bez zadnej konkurencji" w pl po prostu nie będzie. Jak już pisałem, myślę że w najgorszym przypadku pod marką AM/dropped zacznie działać ktoś inny. A jak nie to sam zainwestuje te kilkadziesiąt tysi w kolejną giełdę. Jedno jest pewne: na pewno nie będzie tak że zostanie samo premium. Zapytałbym o intencje takiego straszenia, ale są one niestety płytkie i nadto dobrze widoczne. Daj mi proszę empireus choć jeden powód abym miał lubić dropped, bo jago nie znajduję. Za to w obecnej sytuacji nieskończenie wiele razy bardziej wolałbym aby to okropne premium miało pozycję rynkową AM. Ilu by się wtedy tych "obrońców krzyża" AM znalazło?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdzies w ktoryms temacie o konkurencji (AM) ktos wspominal, ze ostatnio platnosci kartami nie dzialaja. W premium tez wystepuje ten problem. Kasa sciagnieta z karty, a transakcja wisi i czeka na oplacenie. Kiedys trwalo to doslownie kilka sek.

 

Mozliwe, ze to nie wina w/w serwisow a PayU (?), jednakze dobrze by bylo, gdyby ktos zainterweniowal u tego posrednika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Empireus, jeśli przekonałeś się o tym na własnej skórze, fajnie gdybyś podesłał mi informację o którą dokładnie wpłatę (lub wpłaty) chodziło. Wtedy zbiorę dostępne dane i zainterweniujemy. Niestety PayU lubi bez poinformowania swojego partnera narzucać dodatkowe restrykcje (takie jak bufor czasowy dla płatności kartą, minimalizując ryzyko wykorzystania kradzionych kart). Oczywiście nie godzimy się na takie zmiany i zdarzało nam się już interweniować, ale bez podkładki możemy liczyć tylko na szablonową odpowiedź: prosimy o przykłady.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedy bedzie mozliwe ustawienie dla domen wystawionych na gieldzie odpowiednika ceny Kup Teraz dla dzierzawy domeny (wysokosci miesiecznego abonamentu), aby potencjalnemu klientowi na stronie oferty od razu wyswietlala sie opcja dzierzawy domeny w okreslonej kwocie? Na te, obiecana funkcjonalnosc czekamy juz bardzo dlugo. Mozecie zdradzic, kiedy mozna sie jej spodziewac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ostatnich miesiącach skupiliśmy się na zrealizowaniu ponad 200 zmian w serwisie, które czekały od dłuższego czasu. Większe modyfikacje i nowości przesunęliśmy na później (mimo, że część z nich jest już opracowana), aby nie blokować rozwoju. W chwili obecnej kończymy powoli ostatnie drobne modyfikacje i rozpoczynamy wdrażanie kilkunastu dużych zmian w serwisie, w tym nowe mechanizmy rat i dzierżawy domen, na które część osób od dawna czeka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ostatnich miesiącach skupiliśmy się na zrealizowaniu ponad 200 zmian w serwisie, które czekały od dłuższego czasu. Większe modyfikacje i nowości przesunęliśmy na później (mimo, że część z nich jest już opracowana), aby nie blokować rozwoju. W chwili obecnej kończymy powoli ostatnie drobne modyfikacje i rozpoczynamy wdrażanie kilkunastu dużych zmian w serwisie, w tym nowe mechanizmy rat i dzierżawy domen, na które część osób od dawna czeka.

 

A mechanizmy rat i dzierżawy domen to jakie będą ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mechanizmy rat i dzierżawy domen to jakie będą ?

 

tez jestem ciekaw, mozesz przedstawic opis jak to bedzie dzialac, byc moze ktos jeszcze cos ciekawego wymysli, co usprawni proces dzierżawy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety do momentu pełnego wdrożenia nie mogę podać pełnego opisu nowych rozwiązań. Przede wszystkim jest to automatyzacja wszystkich procesów rat i dzierżawy (aby kupujący nie musiał się w tej sprawie kontaktować ze sprzedającym) i ujednolicenie procesów zakupowych. Dzięki temu zarówno dzierżawa, raty, jak i normalny zakup będą dla kupującego równie wygodne i dostępne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety do momentu pełnego wdrożenia nie mogę podać pełnego opisu nowych rozwiązań. Przede wszystkim jest to automatyzacja wszystkich procesów rat i dzierżawy (aby kupujący nie musiał się w tej sprawie kontaktować ze sprzedającym) i ujednolicenie procesów zakupowych. Dzięki temu zarówno dzierżawa, raty, jak i normalny zakup będą dla kupującego równie wygodne i dostępne.

 

a czy bedzie mozna ustawic okres dzierzawy, np nie dluzej niz rok ?

i mozliwosc wykupienia domeny w okresie dzierzawy , za cene KT w momencie rozpoczecia dzierzawy ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×