Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Ktoś mi może podpowiedzieć jak ustawić listę swoich domen, żebym widział w panelu administracyjnym po zalogowaniu, na jednej stronie np. 120 szt, a nie 100 szt, a 20 szt na drugiej stronie ? Grzebałem trochę, ale nie znalazłem takiej opcji ustawień.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś mi może podpowiedzieć jak ustawić listę swoich domen, żebym widział w panelu administracyjnym po zalogowaniu, na jednej stronie np. 120 szt, a nie 100 szt, a 20 szt na drugiej stronie ? Grzebałem trochę, ale nie znalazłem takiej opcji ustawień.

 

Sebastian

alpine5

 

narzędzia->profil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy w premium jest gdzies ukryta albo będzie w przyszłości dostępna opcja zmiany dns w oparciu o zdefiniowane z listy rozwijanej jak ma to miejsce w az i aftermarket?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skąd premium bierze parametry domen na liscie do przechwycenia, takie jak pr i alexa?... Z racji posiadania oprócz domeniarskiego portfolio takze sporego zaplecza pozycjonerskiego, codziennie widze na tych listach swoje wlasne, puszczane domeny z pr0 badz w ogóle zbanowane z pr5 itd :)

Owszem, kiedys taki byl - rok czy dwa wczesniej...

Najbardziej irytuje mnie to ze premium traktuje mnie jako potencjalnego oszusta i przy kazdym dodaniu domen do przechwycenia widze taki komunikat:

 

(...) Zamówienie przechwycenia domeny jest wiążącym w świetle prawa zobowiązaniem do zapłaty w razie jej przechwycenia. W przypadku braku terminowej zapłaty, należność podlega windykacji, a w uzasadnionych przypadkach także zgłoszeniu do organów ścigania z art. 286 k.k.

 

Zabawne, bo ten paragraf mówi zdaje się o karaniu za wprowadzenie w błąd w celu uzyskania korzyści.

Czy jak klient zleca domene do przechwycenia i jej nie opłaci, to odnosi korzyść?

A czy premium podajac wyssane z palca parametry nie wprowadza w błąd, na którym póżniej zarabia?...

 

Bo dość przewrotnie, to ja się czuję oszukany - kilkadziesiąt przechwyconych domen za XXXX zł okazało się dla mnie bezwartościowych. Widząc codziennie swoje domeny z pr0 lub z banem na tej liscie z pr4 lub pr5 wyglada to dla mnie tak jakby premium nie obchodzilo to ze jak te parametry wygladaja w rzeczywistosci. 2 lata temu na liscie spadow bylo z pr5, dzis powinno byc zero? No to co, wstawmy ładniejsze dane sprzed 2 lat :) zlecasz do przechycenia - rzuc moneta, czy parametry sa akutalne czy sprzed roku lub dwóch :) a moze wiecej, bo sumie nie wiem i pisze po to aby dowiedziec sie, jak to działa?

 

Gdyby chodziło o 1 czy 2 to pewnie bym nic nie mowil, ale takie kwiaty widze codziennie. I co gorsza, ze ktos na nie wywala kase na przechwycenie - ba, nawet wielokrotnie wiecej na aukcjach.

I dalej - ja tez przechwytuje bezwartosciowe domeny wprowadzony w blad - jesli nie celowo to jak to mozliwe ze domeny majace od roku pr0 lub bana sa na listach do przechwycenia z wysokim pr?

 

Aby zobaczyć o czym mówię wystarczy spojrzeć na liste domen do przechwycenia wg pr z dowolnego okresu czasu u dowolnych "przechwytywaczy". Listy w AZ i AM są zawsze kilkukrotnie krótsze... Kiedyś myślałem iż to dlatego bo premium ma najlepsze i najpełniejsze listy - dziś wiem że ma najgorsze, a te parametry nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skąd premium bierze parametry domen na liscie do przechwycenia, takie jak pr i alexa?...

...te parametry nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

 

Potwierdzam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam taką prośbę / sugestię. Dużo ofert ostatnio przychodzi na giełdzie, a włączyłem sobie kod sms na potwierdzenie operacji sprzedaży i chcąc złożyć ofertę / kontrofertę po zalogowaniu trzeba podać ten kod - czy byłaby możliwość żeby kursor do wpisywania kodu był od razu w tym polu, a nie trzeba było tego pola za każdym razem klikać tylko od razu wpisywać? Mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi - tak mam np. przy kodzie sms na koncie bankowym (do potwierdzenia przelewów).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

infolinia premium *714 714, jaki to koszt ktokowiek wie? ps po co podaja takie gwiazdki tj numery jak i tak wiadomo, ze dodzwaniamy sie do home.pl bo kilkakrotnie do mnie oddzwaniali ze stacjonarnego nr 91...i ja oddzwanialem na niego to odbieraja konsultanci przedstawiajcy sie jako home.pl

Edited by marti

Share this post


Link to post
Share on other sites

infolinia premium *714 714, jaki to koszt ktokowiek wie? ps po co podaja takie gwiazdki tj numery jak i tak wiadomo, ze dodzwaniamy sie do home.pl bo kilkakrotnie do mnie oddzwaniali ze stacjonarnego nr 91...i ja oddzwanialem na niego to odbieraja konsultanci przedstawiajcy sie jako home.pl

 

Koszt połączenia na powyższy numer to 1 PLN + VAT za minutę połączenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrobię OTa

Pojawił się "wielki gracz - kolekcjoner czarnych gwiazd"... który licytuje, kupuje i nie opłaca.

Na razie ma jedną czarną gwiazdę (kliknął w KUP TERAZ na mojej domenie i zwiał) ;)

... widziałem też że, wygrał kilka dni temu aukcję no i pewnie będzie kolejna czarna gwiazda.

(uważajcie na tego zawodnika)

 

... a jego liczba to --- MARASS :P

https://premium.pl/profil/marass

 

 

Jeszcze raz przepraszam za OT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odkryłem mały błąd, który trzeba naprawić... po kliknięciu "Sprzedaż" na liście domen - obserwowane, pojawiają się tylko domeny obserwowane, które NIE są w pakiecie domen... wszystkie moje domeny po kilka w pakiecie już nie są obserwowane na liście, a widać ile osób obserwuje po wejściu bezpośrednio na stronę danej domeny jako użytkownik zalogowany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrobię OTa

Pojawił się "wielki gracz - kolekcjoner czarnych gwiazd"... który licytuje, kupuje i nie opłaca.

Na razie ma jedną czarną gwiazdę (kliknął w KUP TERAZ na mojej domenie i zwiał) ;)

... widziałem też że, wygrał kilka dni temu aukcję no i pewnie będzie kolejna czarna gwiazda.

(uważajcie na tego zawodnika)

 

... a jego liczba to --- MARASS :P

https://premium.pl/profil/marass

 

 

Jeszcze raz przepraszam za OT

 

Nie jesteś sam.

 

U mnie też prowadził negocjacje zakupu domeny na raty, ale po tym jak zaakceptowałem jego propozycję do sfinalizowania transakcji oczywiście nie doszło.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z jednej strony, kazda nieoplacona transakcja irytuje, z drugiej, ograniczenia dostepu zniechecaja takze normalnych uzytkownikow. Nawet allegro to zrozumialo, znoszac w koncu status "kopertki". Niemniej planujemy wprowadzenie dodatkowych metod weryfikacji *przed* dostepem do gieldy, ktore pozwola na dalsze zmniejszenie marginalnego zjawiska nieoplacania domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Wkurza mnie to że, "byle kto" może się zarejestrować i poprzez fikcyjne "KUP TERAZ" zobaczyć moje imię i nazwisko oraz dane adresowe. I nie ma tu żadnej gwarancji że, owe dane może wykorzystać na swój sposób.(rejestracja na innej giełdzie/serwisie lub sprzedaż danych itp...)

... i w związku z tym proponowałbym aby dane adresowe ujawniały się dopiero po opłaceniu a nie tak jak jest teraz (w sumie w każdej chwili i dla każdego lewego konta). Ewentualnie dla osób fizycznych aby wcale nie były ujawniane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Wkurza mnie to że, "byle kto" może się zarejestrować i poprzez fikcyjne "KUP TERAZ" zobaczyć moje imię i nazwisko oraz dane adresowe. I nie ma tu żadnej gwarancji że, owe dane może wykorzystać na swój sposób.(rejestracja na innej giełdzie/serwisie lub sprzedaż danych itp...)

..

Szybszy dostęp do danych niż w nasku.... przy zgłaszaniu sporu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Wkurza mnie to że, "byle kto" może się zarejestrować i poprzez fikcyjne "KUP TERAZ" zobaczyć moje imię i nazwisko oraz dane adresowe. I nie ma tu żadnej gwarancji że, owe dane może wykorzystać na swój sposób.(rejestracja na innej giełdzie/serwisie lub sprzedaż danych itp...)

... i w związku z tym proponowałbym aby dane adresowe ujawniały się dopiero po opłaceniu a nie tak jak jest teraz (w sumie w każdej chwili i dla każdego lewego konta). Ewentualnie dla osób fizycznych aby wcale nie były ujawniane.

 

Oczywiscie, ze dane sprzedajacego ujawniane sa wylacznie w chwili oplacenia domeny i to pod warunkiem, ze sprzedajacy nie aktywowal fakturowania premium.pl, bo jesli aktywowal, to kupujacy jego danych nie pozna wcale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jesteś sam.

 

U mnie też prowadził negocjacje zakupu domeny na raty, ale po tym jak zaakceptowałem jego propozycję do sfinalizowania transakcji oczywiście nie doszło.

Ja tez miałem identyczną przygodę z tym panem (marass/ grupakocik.pl). Negocjacje rat ale po zaakceptowaniu totalna olewka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnośnie newslettera "Wszystkie aukcje z ofertami" codziennie większość domen z listy powtarza się i przez to nie ma sensu go przeglądać... Nie da się tego rozwiązać tak, że raz wysłane w nim domeny nie są w nim umieszczane ponownie, tylko w nowej wiadomości są nowe aukcje domen z ofertami?

 

EDIT: Zgłoszone ;)

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opisz sugestię przez narzędzia "sugestie", zostanie przedyskutowana z zespołem (wiemy, że newslettery wymagają bardzo indywidualnych preferencji, w zależności od doświadczeń i oczekiwań użytkownika, stąd nadal nad nimi pracujemy).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy można zrobić coś, aby np. jak jest domena wystawiona na Giełdzie Domen w Premium.pl i jest określona cena, a za 14 dni kończy się okres abonamentowy dla tej domeny to oferta z giełdy znika i zmienia się w zwykły formularz kontaktowy. Nie mogłaby być oferta na giełdzie do ostatniego dnia, aż domena wejdzie w fazę wygasania ? Teraz trzeba odnawiać domeny na 14 dni przed okresem wygasania, ponieważ znika cały opis i formularz z giełdy domen w Premium.pl Jeśli ktoś może mi odpowiedzieć to z góry dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mówisz na podstawie obecnych doświadczeń? Od dłuższego czasu nie usuwamy domen z giełdy póki nie wygasają. Takie oferty nazywają się "Ofertami Last Minute".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mówisz na podstawie obecnych doświadczeń? Od dłuższego czasu nie usuwamy domen z giełdy póki nie wygasają. Takie oferty nazywają się "Ofertami Last Minute".

 

Hmm... to może coś źle robię, ale ostatnio wchodzę na stronę domeny Ksiegowa24.pl i patrze, wszystko zniknęło tzn. cały opis oferty i jest tylko zwykły formularz kontaktowy taki jak na parkingu, później zauważyłem, że domena wchodziła w fazę wygasania za 10 dni i przedłużyłem na kolejny okres... dzisiaj tak samo było z domeną eBrylanty.pl, a domena wygasałaby nopiero za 13 dni, więc nie wiem... może mam coś źle w ustawieniach ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×